Jak vyzrát na test

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Jak vyzrát na test
How the Test Was Won
431. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 20
Díl: 11
Kód: LABF02
Premiéra: 1. března 2009
Scénář: Michael Price (e)
Režie: Lance Kramer (e)
Tabule: „Turnaj v basketbalu není omluvenka“
Gaučový gag: Simpsonovi cestují časem napříč známými seriály (The Honeymooners, The Dick Van Dyke Show, The Brady Bunch a Cheers) až se dostanou zpět do přítomnosti na svůj gauč.

Jak vyzrát nad test je jedenáctá epizoda dvacáté série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Scénář napsal Michael Price. V USA měla epizoda premiéru 1. března 2009 a v ČR 22. listopadu 2009.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Hned ráno začne oslavou začátku školního roku. Který slaví Homer a Marge. Ten den má zároveň zaplatit Homer pojištění. Při začátku roku ředitel Skinner rozhlásí, že na konci měsíce se žáci školy zúčastní viceprezidentova atestačního testu. Test rozhodne o tom, kolik peněz škola dostane. Tak začíná velké učení, aby škola co nejvíce uspěla v testu. Například v jídelně dávají písmenkovou polévku. Při tělocviku učitel vybíjí všechny míčem, když neřeknou správně odpověď na jeho otázku. Při jízdě do školy v den testu zjistí Líza, že Bart napsal do políček pro odpovědi „Slupni mou nudli“ a tak zahodil svoji budoucnost. Bart z toho udělá vtip. Homer se mu zasměje a řekne že z dobrých vtipů má hlad. V zásuvce na jídlo je smlouva o pojištění, které si Homer nevšimne. Před školou Bartovi řeknou, že má test bez chyby a má letět na pizza party. Líza má 96% správně a stresuje se. Jakmile vejde Bart dovnitř zjistí, že mu lhali a že to není výlet chytrých, ale polepšovna. Inspektor Chalmers dělá, že nemá brýle a tak tam pošle ředitele. Seymour zůstane v autobuse a Chalmers si vyndá brýle. V autobuse všichni kromě Barta křičí opakovaně Pizza party. Bart je opraví, že žádná pizza není a není ani vrtulník. Skinner dětem vysvětluje, že nejhorší děti dnes nebudou psát test, protože by mohly ohrozit reputaci školy a šanci pro šikovnější děti. Později Homer zjistí, že neodeslal smlouvu s pojištěním a místo příchodu do jaderné elektrárny odchází tuto smlouvu odeslat a současně s tím zjišťuje, že je ještě do tří hodin nepojištěný. Mezitím nervózní Líza začíná psát důležitý test, většina zvuků z okolí ji velmi vyrušuje. Děti s ředitelem Skinnerem pokračují ve výletu a Ralph prohlásí, že potřebuje na záchod - autobus s dětmi tak zastaví a děti jdou na záchod do benzinové pumpy. Po návratu Skinner zjišťuje, že autobus byl rozkraden, děti se tak vydávají na pěší túru a při přechodu mostu Ralph spadne na kontejnerovou loď, při jeho záchraně ředitel Skinner aplikuje školní fyziku na okolní svět.

Kolem třetí hodiny se u Simpsonových koná čtenářský kroužek s hosty, Homer se svěří Marge, že nejsou pojištěni a stane se série několika nehod, která naštěstí skončí dobře a až v 15:01 vystřeluje Maggie z okna nůž, který se zabodne do hlavy pana Burnse.