Horst Seehofer

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Horst Seehofer

Stranická příslušnost
Členství Křesťansko-sociální unie Bavorska

Narození 4. července 1949 (67 let)
Ingolstadt
Choť Karin Seehofer
Profese politik
Webová stránka www.horst-seehofer.de
Ocenění Bavorský řád za zásluhy
Bavorská zemská zlatá medaile
Velkokříž Řádu za zásluhy Spolkové republiky Německo
Commons Horst Seehofer
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Horst Lorenz Seehofer (* 4. července 1949, Ingolstadt) je německý politik, současný ministerský předseda Bavorska a předseda Křesťansko-sociální unie Bavorska (CSU). Po rezignaci Christiana Wulffa vykonával jako předseda horní komory parlamentu funkci prezidenta SRN.

Politická činnost[editovat | editovat zdroj]

Horst Seehofer byl v letech 19921998 spolkovým ministrem zdravotnictví a v letech 2005-2008 spolkovým ministrem výživy, zemědělství a ochrany spotřebitelů v první vládě Angely Merkelové.

Jako ministerský předseda Bavorska již dvakrát oficiálně navštívil Českou republiku, naposledy v listopadu 2011, a jednal v Praze s premiérem Petrem Nečasem a ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem o různých politických a hospodářských otázkách, mimo jiné o zlepšení železničního spojení mezi Bavorskem a Českem. Jeho delegace, ve které byl i mluvčí Sudetoněmeckého krajanského sdružení Bernd Posselt, navštívila také Lidice, Terezín a Ústí nad Labem. Od 1. listopadu 2011 do 31. října 2012 byl předsedou spolkové rady, tedy horní komory spolkového parlamentu. Po rezignaci prezidenta Wulffa byl prozatímním spolkovým prezidentem do zvolení Joachima Gaucka.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]