Diskuse s wikipedistou:Nadsenec2

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Tatran Starý Lískovec. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --janbery (diskuse) 21. 6. 2019, 20:41 (CEST)

Přivítání + prosba[editovat zdroj]

A teď ta prosba – prosím, abyste se v jednom článku snažil co nejvíce úprav v daném článku provést během jedné editace – tzn. abyste neukládal každou malou změnu, ale abyste jich provedl více a pak až editaci uložil. Tím, že ukládáte více malých úprav (v jednom článku) zbytečně zahlcujete jeho historii a poslední změny. Díky za pochopení. Pokud máte jakékoli dotazy, neváhejte se zeptat na stránce pro pomoc nováčkům, nebo na mé diskusní stránce. Pokud se mě chcete zeptat jinde (například zde), upozorněte mě, prosím, šablonou {{Odpověď|Vojtasafr}}. Díky. Pěkný den přeje --Vojtasafr (diskuse) 5. 8. 2019, 10:33 (CEST)

Pahýly[editovat zdroj]

Dobrý den, když zakládáte články úrovně Pahýl, používejte vždy šablonu Pahýl už při jeho založení. Děkuji vám, s pozdravem, --Palu (diskuse) 20. 8. 2019, 13:51 (CEST)

Kategorizace a standardní úvod[editovat zdroj]

Děkujeme za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás prosíme, abyste každé nově vzniklé heslo vždy zařadil(a) do určité kategorie (příp. kategorií). Dělá se to připsáním [[Kategorie:Název kategorie]], například [[Kategorie:Němečtí fyzikové]] – každou na novou řádku na konci stránky.

Proč kategorizovat?

Kategorizace článků je výhodná, protože kategorizované články mohou uživatelé Wikipedie procházet nejen podle jejich názvů, ale také podle právě takto vytvořených kategorií. Jediným kliknutím na odkaz pod daným heslem získají seznam všech článků v dané kategorii, čímž získávají kontext k tématu, které je zajímá.

Nejčastější příklady
  • U osob, u nichž je znám rok narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Rok_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Rok_úmrtí]], například [[Kategorie:Narození 1896]].
  • U osob, u nichž je znám den narození (a/nebo úmrtí), se přidává [[Kategorie:Narození Den_narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí Den_úmrtí]], například [[Kategorie:Úmrtí 26. října]].
  • U žijících osob se přidává [[Kategorie:Žijící lidé]].
  • U všech osob též kategorizujte jejich pohlaví, pomocí [[Kategorie:Muži]] nebo [[Kategorie:Ženy]].
  • U věcí se známým datem vzniku či zániku se přidává [[Kategorie:Vzniklo Rok vzniku]], a/nebo [[Kategorie:Zaniklo Rok zániku]]. Lze kategorizovat i dobu vzniku a/nebo zániku nerozlišenou na roky ale na staletí, například [[Kategorie:Vzniklo ve 13. století]].
  • U obcí, okresů, krajů apod. je zvykem vložit minimálně kategorii státu, do kterého patří, například [[Kategorie:Estonsko]].
  • U bibliografií osob (popř. též u cizojazyčných názvů, které uvozuje určitý člen) je možno upravit pořadí, ve kterém se tyto budou v kategoriích zobrazovat. A sice přidáním šablony {{DEFAULTSORT:Název, tak jak má být zařazen}}, například pro heslo Jiří Stanislav Guth-Jarkovský by to bylo {{DEFAULTSORT:Guth-Jarkovský, Jiří Stanislav}}.
Další odkazy

+pro biografie tu máme nápovědu WP:BIO, tam je psáno jak má takový článek vypadat, nebo koukněte na rozdíl zde: [1]--Horst (diskuse) 12. 9. 2019, 14:04 (CEST)

Pořadí závěrečné sekce[editovat zdroj]

Dobrý den, díky za články o fotbalistech. Závěrečnou část prosím přidávejte v tomto pořadí.

== Odkazy ==
=== Reference ===
<references />
=== Externí odkazy ===
* {{Commonscat}}
{{Pahýl}}
{{Nejlepší střelci francouzské fotbalové ligy}}
{{Portály|Fotbal}}
{{DEFAULTSORT:Revelli, Hervé}}
[[Kategorie:Francouzští fotbalisté]]

Děkuji za pochopení, --janbery (diskuse) 12. 9. 2019, 15:06 (CEST)

Oleg Veretennikov[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Oleg Veretennikov. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --David V. (diskuse) 15. 9. 2019, 13:46 (CEST)

Příště si tam při prvním uložením hoďte šablonu {{Pracuje se}}, ať ostatní vidí, že se to bude ještě vyvíjet. --Juandev (diskuse) 28. 9. 2019, 10:05 (CEST)

Vím. Musel jsem rychle vypnout PC, tak jsem to rychle uložil=zveřejnil. Nadsenec2 (diskuse) 28. 9. 2019, 10:17 (CEST)

Spolupráce[editovat zdroj]

Zdravím kolego, přeji hezkou neděli! Předně Ti chci poděkovat za příspěvky o fotbale zde na Wikipedii! (A omluv to tykání!) Rovněž se snažím, s většími a menšími přestávkami, vylepšovat fotbalové články, o fotbal se zajímám, mám rád historii různých klubů, ale zdá se, že Ty máš mnohem větší přehled. To, cos napsal v diskusi na WikiProjektu je samozřejmě pravda – jsou tu velké nedostatky a jsou tu články, které jen sotva někdo bude hledat, zatímco významní fotbalisté historie zde buď článek nemají či v něm chybí zásadní údaje. Důležité je společně zformovat cíle, což už vlastně tak trochu děláš, poté se do toho pustit. Jsem ochoten se toho účastnit :-)

Takže oslovím další účastníky projektu, během října to nějak "učešeme" (ty cíle) a pak těm významným tématům zkusíme dát vhodnou formu a vhodný obsah. Ještě jednou děkuji a jsem Ti k dispozici! Klidně na mě "deleguj" nějaké úkoly, bohužel moc literatury nemám, takže většinou čerpám z Internetů. Měj se hezky, ještě zareaguji v diskuzi WikiProjektu Fotbal, ať to vidí všichni! Tak zatím.--Triquelito (diskuse) 6. 10. 2019, 14:53 (CEST)

Já mám taky málo literatury, čerpám z enwiki. Nadsenec2 (diskuse) 8. 10. 2019, 10:44 (CEST)

Nováček[editovat zdroj]

Překlady[editovat zdroj]

Dobrý den. Pokud překládáte text z en-wiki, jako v případě článku Alan Wilder, je nutné kvůli autorským právům vložit do článku šablonu {{Překlad}}. Bližší informace ke způsobu vkládání naleznete na dokumentační stránce šablony. Děkuji za pochopení. --Vachovec1 (diskuse) 18. 10. 2019, 12:31 (CEST)

Nadvšenec[editovat zdroj]

Jestli je to pokus o moje zablokování, tak Vás nenávidím, ať jste kdokoliv. Podotýkám, že s tímto účtem nemám absolutně nic společného a pokud začne dělat škodlivou činnost, na jeho osudu mi absolutně nezáleží. Vítám Vaši činnost na Wikipedii, ale podle mě jste si měl vybrat lepší přezdívku. Wikipedii zdar! --Nadvšenec (diskuse) 3. 1. 2019, 16:00 (CET)

Běžte se nechat vyšetřit. Ne, není to (myslíte asi existenci mého účtu) pokus o ničí zablokování. A můj účet (tedy já) na cswiki nic škodlivého nedělá a dělat nebude. Mně na vašem osudu taky absolutně nezáleží. A když jsem si musel zvolit jméno, nevěděl jsem, že existuje nějaký Nadvšenec, jen to, že existuje Nadsenec. Nadsenec2 (diskuse) 3. 1. 2020, 16:23 (CET)

WP:BIO[editovat zdroj]

Dobrý den, mrkněte pls na WP:BIO, je důležité aby měly články na W stejný vzhled, tady jsem doplnil, /i kategorie atp/ moc díky--Horst (diskuse) 28. 1. 2020, 09:02 (CET)

Učeň[editovat zdroj]