Diskuse s wikipedistou:Jiří Erben

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

--Harold 8. 4. 2010, 16:13 (UTC)

Kablo[editovat zdroj]

Děkuji Vám za první informace v článku Kablo. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Elm 5. 5. 2010, 07:28 (UTC)

ÚVMV[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku ÚVMV. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, abychom jej mohli označit jako článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Reaperman 24. 5. 2010, 13:40 (UTC)

Shrnování editací[editovat zdroj]

Dobrý den, díky za Vaše příspěvky. Chci Vás však poprosit o pokud možno výstižné vyplnění shrnutí editace před uložením úprav. Je nanejvýš žádoucí, aby měli ostatní wikipedisté představu, čeho se Vaše změny týkají. A to nejen ti, kteří právě sledují stránku posledních změn, ale i ti, kteří pak někdy v budoucnu budou hledat v historii článku nějakou konkrétní změnu. Když totiž ve shrnutí uvidí, že se Vaše změny týkají něčeho jiného, než co zrovna hledají, nebudou je muset dále zkoumat a ušetří tím tak trochu času. Registrovaní uživatelé mají navíc možnost si ve svém nastavení v sekci Editace zatrhnout položku Upozornit při vložení prázdného shrnutí editace a systém pak každé nevyplněné shrnutí před konečným uložením změn připomene. Děkuji za pochopení. K123456 28. 7. 2010, 07:00 (UTC)

Vodič (elektrotechnický výrobek)[editovat zdroj]

Článek Vodič (elektrotechnický výrobek) jste doplnil o zajímavé informace, které ale rozhodně patří někam jinam. Upozorňuji na existenci článků Kabel, Koaxiální kabel, kam by se tyto informace hodily lépe. Minimálně by je tam běžný uživatel Wikipedie očekával. Na druhou stranu v článku Vodič v podstatě chybí informace například o napájecích vodičích pro elektrifikované tratě (trolejový drát) nebo o lakovaných vodičích pro navíjení cívek transformátorů a tlumivek. Některé informace, které podle historie pocházejí od Vás navíc považují za sporné: kabel s žílami z licny (ohebný kabel) se jen málokdy označuje jako šňůra, většinou je to vždy zase kabel. Také nesouhlasím s tím, aby koaxiální kabel byl označován jen jako stíněný vodič. Pokud byste viděl koaxiální kabel, kterým se vyvádí výkon z televizního vysílače na anténní systém, určitě by Vás nenapadlo označit ho jako stíněný vodič. Zvažte přesunutí informací o kabelech na stránku Kabel. Pokud to neuděláte, udělám to za Vás. Byla by škoda, aby takto dobře zpracované informace zapadly, ale musejí být na správném místě.Leotard 20. 11. 2010, 07:41 (UTC)

Vladimír Menšík[editovat zdroj]

Zdravím. Zachytil jsem Váš podnět na diskusi s Podzemnikem a článek jsem vhodně upravil. Je s podivem, že tuto všeobecně známou fámu ještě nikdo nevysvětlil. Co se týče věrohodných zdrojů. Jediný nezpochybnitelný zdroj o narození a jeho datu je zápis v matriční knize (knize narození). Tento zdroj je však ze zákona (vzhledem k datu narození) zatím neveřejný-běžně nedostupný. Druhým dobrým zdrojem je nějaká matriční listina - rodný/křestní/oddací/úmrtní list případně i jiná veřejná listina - vysvědčení. Pokud máte nějaké takovéto zdroje k dispozici, neváhejte a zdrojujte matriční události na Wikipedii. Přeji mnoho úspěchů při editacích.--Dendrofil 15. 5. 2011, 05:26 (UTC)

Dobrý den, mým jediným zdrojem byla bohužel jen kniha vzpomínek Jiřího Sováka, tuším že Dík za váš smích aneb já a moje trosky. Oficiální zdroj pochopitelně nemám :-( Jiří Erben 7. 7. 2011, 00:43 (UTC)

Škoda Favorit[editovat zdroj]

Zdravim, díky za překlepy u Favoritu. Jen jak si u Giugiara doplnil to -prý- u těch japonských automobilek, tak ted to zní, jako by to tak ve skutečnosti nebylo. Ale z toho zdroje, kde sem čerpal, tam je jasně uvedeno, že opravdu pro ty japonské automobilky pracoval a byl tím vytížen--Přeji hezký den! Martin Happy Zub 30. 6. 2011, 09:41 (UTC)

OK, tak to "prý" vymaž - mně se to z Hrdličkova popisu totiž naopak zdálo jako Giugiarův úhybný manévr. Jinak díky za spoustu doplnění včetně odkazů :-) Jiří Erben 30. 6. 2011, 09:48 (UTC)
Ne, spíš myslim, že byl vytížen doopravdy a i kdyby měl čas, tak by spolupracovat se škodou nechtěl, protože ho naštvali, takže se ani nesnažil čas pro ně najít. Jinak není zač, chci to dotáhnout na NČ jako vždy, tak se snažim, ale ted už nějak fakt nemám z čeho čerpat dále--Přeji hezký den! Martin Happy Zub 30. 6. 2011, 10:03 (UTC)

Výměna infoboxů[editovat zdroj]

Zdravím, díky, že vyměňuješ infobox generace, ale mohl bys ho prosím nahrazovat novým infoboxem automobil? Takhle je to zbytečná práce, protože se to bude muset stejně předělat. Díky--Honza chodec 2. 7. 2011, 21:32 (UTC)

Jé, tak to se mi něco hodně nepovedlo :-) No, mám aspoň co dělat...

Portál Křesťanství[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji za Váš nový článek Kostel svaté Kateřiny Alexandrijské (Mříčná), který jsem přidal mezi „nové články“ na portálu Křesťanství. Tam také můžete:

  • požádat o založení nového článku o některém z křesťanských témat
  • upozornit na svůj nový nebo podstatně rozšířený článek z této oblasti
  • navrhnout některý článek do rubriky Osobnost nebo Článek měsíce

Pokud Vás k tomuto tématu napadne něco jiného, můžete napsat do portálové diskuse.

Zdraví Fagnes 5. 7. 2011, 21:07 (UTC)

Dobrý den, budu o tom uvažovat, ale zatím mě vytěžují spíš technické a historické stránky :-) Ovšem děkuji za nabídku. Jiří Erben 7. 7. 2011, 00:41 (UTC)

Základní škola Peřimov[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Základní škola Peřimov. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů atd. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit. S pozdravem --Martin Kotačka 7. 7. 2011, 06:23 (UTC)

Dobrý den, děkuji za upozornění, pokusím se to po dohodě s "Pejřimováky" doplnit.

Škodovky[editovat zdroj]

Ahoj, nebudeš pak ty škodovky zase slučovat pod jeden článek, jak by měly správně být??--Přeji hezký den! Martin Happy Zub 9. 7. 2011, 10:56 (UTC)

Ahoj, ono by bylo pomalu nejjednodušší udělat jen revert... Ale to nechám zkušenějším. Jsi na Wikipedii o chlup dýl než já a máš na kontě asi tisíckrát víc stránek a editací, tož to nechám na Tobě :-) Jiří Erben 11. 7. 2011, 09:04 (UTC)
No popravdě, co sem se místo školy zapojil do pracovního procesu, tak přijdu z brigády, padnu a usnu, takže se na to revertování opravdu nechystám--Přeji hezký den! Martin Happy Zub 11. 7. 2011, 21:36 (UTC)

Krkonošské nářečí[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Krkonošské nářečí. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavek na ověřitelnost. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby bylo možné jej označit jako plnohodnotný článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Ragimiri 11. 7. 2011, 21:22 (UTC)

(Zatím) šest knih, psaných v krkonošském nářečí slavnými místními autory, nejsou dostatečným zdrojem??? Jiří Erben 12. 7. 2011, 08:55 (UTC)
Rozhodně ne, je třeba doložit zdroje o tom nářečí, nikoliv v něm. Např. těmito knihami nedoložíte tvrzení: „Vzhledem k tomu, že jím mluvící obyvatelstvo nebylo příliš postiženo poválečným odsunem sudetských Němců, dochovalo se v běžné mluvě až do 70. let XX. století. Postupně však mizí vlivem hromadných sdělovacích prostředků a je vytěsňováno vlivy "pražštiny" a anglicismů, v tištěných či elektronických médiích je prakticky nedostupné.“ apod. --Ragimiri 12. 7. 2011, 09:29 (UTC)
Tak jsem se to pokusil trochu vylepšit, jednak jsem to dozdrojoval, jednak jsem uvedenou větu prozatím odstranil.Jiří Erben 13. 7. 2011, 10:08 (UTC)

Dotaz[editovat zdroj]

dobrý den mám dotaz v seriálu profesionálové a dempsey a makepeaceová není foto snažím se už dlouho dát tam nějaké z anglické wiki alew pořád to nejde poraďte někdo děkuji předem

Typografie[editovat zdroj]

Prosím, abyste nezapomínal, že za tečkou, čárkou a dvojtečkou se píše mezera, tedy až na příslušné výjimky. Slaigo 1. 12. 2011, 09:51 (UTC)

Nezapomínám, šak su ouřada, to spíš půjde o překlep. Kde konkrétně? Jiří Erben 1. 12. 2011, 09:57 (UTC)
Myslím, že to bylo ve zkratce „před naším letopočtem“ nebo tak něco. Ale musel bych to najít. Slaigo 1. 12. 2011, 10:09 (UTC)
Tak abych nekecal, bylo to ve zkratce „metrů nad mořem“ v článku Vrbatova bouda. Ale nijak zvlášť se tím netrapte, každému občas něco ujede. Něco jiného je, když na to někdo systematicky kašle. Ať se Vám editace daří. Slaigo 2. 12. 2011, 00:09 (UTC)
:-) Dobrá :-) Jiří Erben 2. 12. 2011, 12:12 (UTC)

Seznam postav v seriálu Šmoulové[editovat zdroj]

Upozorňuji na tento návrh. Slaigo (diskuse) 21. 6. 2012, 07:31 (UTC)

Díky, už jsem zahlasoval :-) Jiří Erben (diskuse) 21. 6. 2012, 07:32 (UTC)

Stodůlky (knižní)[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Stodůlky (knižní). Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit. S pozdravem --Harold (diskuse) 10. 7. 2012, 20:12 (UTC)

Jaroslav Zeman (1959)[editovat zdroj]

Děkuji Vám za informace v článku Jaroslav Zeman (1959). Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavek na ověřitelnost. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby bylo možné jej označit jako plnohodnotný článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Zik (diskuse) 28. 9. 2012, 20:27 (UTC)

Doplněno, upraveno, orefováno. Jiří Erben (diskuse) 28. 9. 2012, 20:50 (UTC)

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Jaroslav Zeman (1959). Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --Šárka Praha (diskuse) 28. 9. 2012, 23:39 (UTC)

Znovu doplněno, upraveno, orefováno. Pět nezávislých zdrojů by snad mohlo stačit k doložení významnosti :-) Jiří Erben (diskuse) 29. 9. 2012, 00:52 (UTC)

VN Vrané[editovat zdroj]

V posledním odstavci sekce Povodeň v Česku 2013#Oblast Dolní Vltavy (po Prahu) si dovoluji upozornit na to, že s vodní nádrží Vrané se nějakým nedopatřením zapletla Berounka. :) Jinak předem se omlouvám, pokud způsobím nějakou drobnou wkf. editkonflikt a přeji dobrou noc. --Miaow Miaow (diskuse) 2. 6. 2013, 21:40 (UTC)

No, já to myslel tak, že Berounka je neregulovaná a tak se Vrané snažilo nad Berounkou ten její přítok vyrovnat. Myslím, že v roce 2002 se o tom hodně mluvilo. Ale jsem teď líný a nechce se mi to dohledávat :-) Jiří Erben (diskuse) 2. 6. 2013, 22:00 (UTC)

Povodeň v Česku 2013[editovat zdroj]

Tournesol.png

Za včasné založení a soustavné rozšiřování článku Povodeň v Česku 2013. Je fajn, že se Wikipedie může tolika čtenářům pochlubit, jak rychle reaguje na aktuální dění. Na článku je ještě hodně práce (doplnění zdrojů, dopsání chybějících řek a postupné zaktualizování), ale základ je to myslím velmi dobrý. :-) Byrnjolf 5. 6. 2013, 21:23 (UTC)

Díky :-) Jiří Erben (diskuse) 6. 6. 2013, 05:36 (UTC)

Kategorie v angličtině[editovat zdroj]

Dobrý den, Dnes jsem v rámci čištění wikipedie projektem Check Wikipedia narazil na několik chybných kategorií právě od vás. Proto bych vás chtěl poprosit, abyste příště používal místo Category:xy používal raději oficiální český název Kategorie:xy. Velice si vaší práce o Krkonoších vážím, jelikož v Podkrkonoší žiji a sám se o jeho historii aktivně zajímám. Děkuji --Udrzbar (diskuse) 9. 1. 2014, 07:09 (UTC)

Dobrý den, díky - já byl zvyklý z Commons, tam je vše v angličtině, tak jsem automaticky pokračoval. Jestliže česká wikipedie zná přepínač Kategorie:, budu ho taky používat raději.Jiří Erben (diskuse) 9. 1. 2014, 07:27 (UTC)
Díky usnadníte tím editaci wikipedie i těm, kteří nejsou v angličtině až tak "honěni". --Udrzbar (diskuse) 9. 1. 2014, 13:59 (UTC)

Věrnostní ocenění[editovat zdroj]

Ohó, tak mnohokrát děkuji :-) Jiří Erben (diskuse) 9. 1. 2014, 18:25 (UTC)

Lokomotiva 759 Kyklop[editovat zdroj]

Ahoj, Mám dotaz ohledně lokomotivy 759 Kyklop. Tato lokomotiva je jak v článku Přezdívky českých a slovenských železničních vozidel tak v šabloně České lokomotivy řazena mezi neprovozní vozidla. Jenže v roce 2015 absolvovala opravy po nichž slouží jako brzdící vozidlo na zkušebním okruhu v Cerhenicích a zároveň jako historické vozidlo při nostalgických jízdách. Ptám se tedy jestli se jedná o provozní vozidlo nebo o historické vozidlo. Jestli je provozní, tak bych ho v obou případech přesunul mezi provozní vozidla. Ještě dodám, že během oprav mu byl vyměněn motor za zcela jiný typ a dodán nový počítačový systém. --MIGORMCZ (diskuse) 12. 1. 2016, 18:47 (CET)[odpovědět]

Ahoj, já bych ho nechal v neprovozních / historických - je to primárně těžká nákladní lokomotiva, ale na řádných výkonech ČD/ČDC podle grafikonu se pokud vím nenasazuje. Koneckonců třeba albatrosky taky jezdí jen na nostalgických jízdách, nejsou řazeny na normální výkony osobní rychlíkové dopravy. Jiří Erben (diskuse) 14. 1. 2016, 06:03 (CET)[odpovědět]
No je to takové sporné. Ten výkon na zkušebním okruhu je takový zavádějící. Ale když myslíš, tak toho Kyklopa nechám v Historických/Neprovozních vozidlech. --MIGORMCZ (diskuse) 14. 1. 2016, 18:06 (CET)[odpovědět]

Zdroj[editovat zdroj]

Zdravím, jen chci připomenout, abyste nezapomněl při uložení finální verze tohohle uvést zdroj, aby byla dodržena autorská práva (správně to tam mělo být už v tom prvním kroku). Díky a díky za sloučení. --Palu (diskuse) 8. 11. 2016, 21:12 (CET)[odpovědět]

Dabing Street[editovat zdroj]

Dobrý den, kolego, k obsazení 1. epizody: nemohl hrát právníka (malou němou roli) neherec, manažer Daniel Pečenka? Zkuste si najít, jak vypadá herec Lukáš Pečenka... Ta poznámka mi bez zdroje připadá jako vlastní výzkum. — Gumruch (disk.) 11. 1. 2018, 01:18 (CET)[odpovědět]

Dobrý den, vlastně můžete mít pravdu. Mně to jméno Daniel nic neřeklo a Lukáš s brýlemi by takto vypadat mohl. Námitku VV uznávám a text upravím.Jiří Erben (diskuse) 11. 1. 2018, 08:48 (CET)[odpovědět]

Červené odkazy[editovat zdroj]

Dobrý den. Dovoluji si Vás upozornit, že není žádoucí paušální odstraňování červených odkazů z článků. Jednak je to nevhodné z hlediska doporučení Wikipedie („Nebojme se odkazovat na stránky, které ještě neexistují, ale je jasné, že by ve Wikipedii být měly. Pomáhá to rozvíjet Wikipedii – červené odkazy upozorňují na chybějící články a usnadňují jejich založení.“ - Nápověda:Vnitřní odkazy). A jednak existují Wikiprojekty (i jednotliví Wikipedisté), kteří pracují na základě statistik odkazovaných neexistujících článků a ty podle nich vytvářejí. Odstraněním odkazů se tak snižuje pravděpodobnost, že žádoucí článek na dané téma vznikne. Náhrada červených odkazů za modré vedoucí k výrazně obecnějšímu tématu není žádoucí. Chápu, že to někdo může hodnotit jako estetičtější, ale je to v podstatě jen maskování potřeby vzniku nových článků, které tím spíš nikdo nezaloží. Děkuji za pochopení. --Xth-Floor (diskuse) 27. 4. 2020, 10:51 (CEST)[odpovědět]

Velká písmena[editovat zdroj]

Dobrý den. Poznámka k Vaší editaci: Citují Českou mluvnici, strana 67-68: „S velkým začátečním písmenem se podle těchto zásad píší zejména tyto skupiny vlastních jmen a názvů: […] 2. Jména zeměpisná (jména dílů světa, jejich částí, zemí, ktajin, krajů, […] jména místní, tj. jména osad, jména jejich částí […]: Evropa, Blakán, Morava, Polabí, Královéhradecko […])“ --Xth-Floor (diskuse) 5. 2. 2021, 15:21 (CET)[odpovědět]