Šaráda

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Další významy jsou uvedeny na stránce Šaráda (rozcestník).
Šaráda
Režie Viktor Polesný
Hrají Karel Šíp
Jaroslav Uhlíř
Ladislav Gerendáš
Jaroslav Satoranský
Ivan Mládek
… více na Wikidatech
Šaráda na ČSFD

Šaráda byl zábavný televizní pořad s hlavními protagonisty Karlem Šípem a Jaroslavem Uhlířem, který vysílala Československá televize a později Česká televize v letech 19901996.

Podtitul pořadu zněl závislý zábavný občasník a tím přímo narážel na tehdejší módu, kdy se zejména v záhlaví tištěných novin objevovaly podtituly nezávislý deník apod. Celý pořad odrážel společenské dění, a to jak přímo (například fiktivní privatizací Kavčích hor či zesměšňováním pořadů začínající TV Nova), tak nepřímo (například v parodicky angažovaných scénkách s majorem Zemanem či Nejmladším z rodu Hamrů).

Závěrečnou písní pořadu byla vždy píseň Kupte si smích, ve které se textař Karel Šíp opět strefoval do typického průvodního jevu 90. let: „Kupte si smích, za rok bude dražší.“

Pořad přímo navazoval na dřívější pořady téže dvojice Hitšaráda, Galasuperšou a Klip klap. Šlo o jeden z posledních estrádních pořadů České televize, který propojoval inteligentní konverzační humor s písněmi. Celkem vzniklo okolo třiceti dílů tohoto pořadu, důvod ukončení není znám.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]