Zuzana Bubílková

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
PhDr. Zuzana Bubílková
Zuzana Bubílková (2014)
Narození 11. května 1952 (66 let)
Zlín
Československo Československo
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Zuzana Bubílková (* 11. května 1952 Zlín) je česká komediální herečka, televizní novinářka, publicistka a moderátorka. Narodila se ve Zlíně, ale ještě během dětství se i s rodiči přestěhovala na Slovensko. Jejími nejznámějšími televizními a divadelními pořady se staly politicky laděné satirické cykly S politiky netančím na ČT1 a později Politické harašení na TV Nova, které připravovala společně s Miloslavem Šimkem.

Život a dílo[editovat | editovat zdroj]

Začínala ve Slovenské televizi. Společně s Otou Černým uváděla pořad Co týden dal. Po rozpadu Československa přesídlila do České republiky a pracovala v České televizi, souběžně s tím také v soukromém rádiu Frekvence 1. Z té doby pochází také její první kontakty s Divadlem Jiřího Grossmanna, kde zpočátku vystupovala v pořadech Miloslava Šimka nejprve pohostinsky, později pravidelně a systematicky. Od roku 1995 pak také pravidelně vystupovali nejprve ve veřejnoprávní České televizi, poté pod změněným názvem v Televizi Nova. Ve své divadelní činnosti na TV Nova pokračovala i po úmrtí (2004) svého jevištního partnera Miloslava Šimka. Kvůli nemoci ale musela na čas skončit.

Napsala i knihy Co kamery neviděly (o svém působení v televizi v revolučních a porevolučních letech) a Co týden (ne)dal (o svém moderování diskusních pořadů Československé a později České televize).

Na začátku roku 2008 se vrátila na ČT1 a moderovala pořad Co týden vzal. Ale v polovině roku 2008 její pořad zrušili kvůli narážce na Tomáše Cikrta.[1] Od roku 2009 do roku 2013 se objevovala na nové televizní stanici TV Barrandov a od srpna 2013 byla moderátorkou na Šlágr TV. V současné době můžeme Zuzanu Bubílkovou uvidět od března na TV Regina v pořadu BUBU show a Kamarádky.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. JP. Bubílková možná přestřelila, její satirický pořad v ČT končí. Novinky [online]. 2008-07-21 [cit. 2016-04-01]. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]