Sylvie Testudová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Sylvie Testudová v roce 2011

Sylvie Testud (* 17. ledna 1971, Lyon, Francie) je francouzská herečka. Její filmová kariéra začala v roce 1991. Dvakrát získala cenu César.

Život a kariéra[editovat | editovat zdroj]

Vyrůstala v La Croix-Rousse, v Lyonu, kde bydlí mnoho portugalských, španělských a italských přistěhovalců - její matka je Italka, která se provdala za Francouze. Ten ale opustil rodinu, když byli Sylvii pouhé dva roky.

V roce 1985 viděla Charlotte Gainsbourgovou v roli mladé dívky v L'Effrontée, film Clauda Millera a díky ní se přihlásila do dramatické třídy. V roce 1989 se přestěhovala do Paříže a strávila tu tři roky na Konzervatoři (CNSAD).

Na počátku 90. let si dostala její první menší role ve filmech L'Histoire du Garcon qui voulait qu'on l'embrasse v režii Philippa Harela a Love etc režisérky Marion Vernoux. V roce 1997 slavila velký úspěch v Německu s filmem Za hranicí ticha, díky němu se naučila mluvit německy, německý znakový jazyk a hrát na klarinet. Roku 1998 hrála ve francouzském filmu Karnaval roli Béy. Od dva roky později hrála ve filmu La Captive.

V roce 2003 vydala autobiografickou knihu Il N'y pas beaucoup d'Etoiles Ce Soir, kde popisuje historky z jejího každodenního života jako herečka. Obal knihy navrhla její sestra Ghislaine.

15. února 2005 se jí narodil syn Ruben a v lednu roku 2011 dcera Ester.

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]