Wikipedie:CEE Spring

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Soutěž na Facebooku
banner soutěže


Info Mezinárodní (skončila) Polská města (skončila) Čs. odboj za první světové války (skončila) ČKD Příklady Pravidla Ceny Spolupráce (meta)

CEE Spring je název mezinárodní soutěže v editování Wikipedie, která se koná každé jaro. V roce 2016 se uskutečnil již 2. ročník. Jejím cílem je zlepšit spolupráci mezi jednotlivými jazykovými verzemi Wikipedie, něco se o sobě jako o sousedech v jednom regionu dozvědět a také zlepšit pokrytí jednotlivých témat na Wikipedii v různých jazycích. V roce 2016 bude mít soutěž více kategorií.

V současné době probíhá vyhodnocení soutěže.

Základní informace[editovat | editovat zdroj]

Soutěž organizují dobrovolníci z komunity Wikipedie v jednotlivých zemích regionu a zúčastněné pobočky hnutí Wikimedia. K nim se rovněž přidávají i různé kulturní instituce a také školy. Inspirací pro ni byl týden spolupráce mezi ukrajinskou a estonskou Wikipedií

V roce 2015 jsme uspořádali první ročník soutěže, během něhož bylo pro Wikipedii napsáno několik set nových hesel z regionu střední a východní Evropy. Speciální kategorií tehdy bylo Polsko v druhé světové válce.

AlbánieRakouskoArménieÁzerbájdžánBěloruskoBosna a HercegovinaBulharskoChorvatskoČeská republikaKyprEstonskoGruzieŘeckoMaďarskoKazachstánLotyšskoLitvaMakedonieČerná HoraPolskoRumunskoRuskoSrbskoSlovenskoSlovinskoTureckoUkrajina

Kategorie[editovat | editovat zdroj]

V České republice bude mít soutěž tři kategorie:

Mezinárodní kategorie
(od 21. března do 31. května 2016)


Polská města
(od 1. května do 30. června 2016)


Československý odboj za první světové války
(od 21. března do 31. května 2016)

Jak se zapojit?[editovat | editovat zdroj]

1. Přihlašte se do soutěže pomocí našeho rozhraní:
Pro všechna témata střední a východní Evropy sem, pro téma Polská města sem, pro téma Československý odboj za první světové války sem.
Arrow icon.svg 2. Zapište články, do kterých jste přispívali (můžete průběžně) na příslušný seznam:
Seznam článků pro mezinárodní příspěvky, Seznam článků pro kategorii Polská města, Seznam článků pro kategorii Československý odboj za první světové války.
Arrow icon.svg 3. Pište články.
Kdo napíše nejvíce kvalitního obsahu do české Wikipedie, odnese si hodnotné ceny!


V kostce: Pište články na téma různých zemí střední a východní Evropy (např. Polská města, maďarská kuchyně, rumunské řeky, bulharské hory, ukrajinské písně, ruské dějiny, chorvatské přístavy...) a vyhrajte hodnotné ceny.