Třebíč-Borovina (železniční zastávka)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Třebíč-Borovina
Zastávka Třebíč-Borovina po úpravách na konci roku 2008
Zastávka Třebíč-Borovina po úpravách na konci roku 2008
Stát Česká republikaČeská republika Česká republika
Kraj Vysočina
Město Třebíč
Souřadnice
Provozovatel dráhy SŽDC
Kód stanice 365550
Tratě 240
Dopravních kolejí 1
Nástupišť (hran) 1
Prodej jízdenek ne
Návazná doprava autobus

Třebíč-Borovina je železniční zastávka na trati č. 240 v třebíčské místní části Borovině, asi dva kilometry na západ od železniční stanice Třebíč. Původně, do roku 1949[1] nesla název Řípov podle jiné blízké místní části Řípova, v jehož katastrálním území se zastávka nachází. Byla též nákladištěm.[2]

Zastávka měla původně jen jednu nakládací kolej sloužící borovinské továrně. K ní později přibyly směrem k Třebíči další kusé koleje, jedna z nich byla při rozšiřování skladu EXICO prodloužena i krahulovským směrem.[3]

Požár a přelom století[editovat | editovat zdroj]

Lepenková jízdenka ze zastávky Třebíč-Borovina (č. 03765), projetá 20. 11. 1989

Budova zastávky v prosinci 1991 vyhořela vinou žháře. Na její rekonstrukci se podílela společnost BOPO; znovuotevřena byla 30. června 1993.[3] Následující dlouhé roky trval stav, kdy jeden pracovník zároveň obsluhoval bufet (v levém okénku), a jen 5 minut před pravidelným odjezdem vlaku přešel do výdejny jízdenek (pravé okénko). V malé "odbavovací hale" byly stolky, které sloužily jak pro účely občerstvení, tak i pro čekání na vlak. Další místa k sezení byla v sousední místnosti, která sloužila jako čekárna. V té době byla tato zastávka obsazena téměř nepřetržitě, od rána do večera, sedm dní v týdnu.

Bufet a výdejna jízdenek[editovat | editovat zdroj]

Ke dni 9. 10. 2005 byla naposledy v provozu osobní pokladna i v pracovní dny večer i o víkendu. Od dalšího dne došlo k omezení provozní doby jen na pracovní den ráno a dopoledne. Ani takovýto stav však neměl dlouhého trvání a o rok později byla dle sdělení na vstupních dveřích zastávky "osobní pokladna dočasně uzavřena" (v tu dobu byl uzavřen již i bufet). Tato "dočasnost" se však stala trvalým opatřením, výdej jízdenek již nebyl obnoven. K uvedení příslušné značky u názvu zastávky v celostátním jízdním řádu však došlo až se začátkem platnosti JŘ 2007/2008.

Rekonstrukce budovy zastávky z let 2008 a 2009[editovat | editovat zdroj]

Po zrušení osobní pokladny a přilehlé hospody byla však značně poničena vandaly. Proto došlo k úpravám budovy zastávky. Na konci roku 2008 došlo k částečnému zazdění předního průčelí budovy, prostory pod střechou zůstávaly nadále přístupné. To se změnilo po dalších úpravách během jara roku 2009, kdy byl zazděn i prostor pod střechou.

Rekonstrukce přejezdu na jaře 2013[editovat | editovat zdroj]

Na přelomu května a června roku 2013 došlo k rozsáhlé rekonstrukci přejezdu křížící železnici se silnicí první třídy I/23 poblíž zastávky Třebíč-Borovina. Železniční přejezd ve své původní podobě byl již historickým unikátem. Jednalo se o přejezdové zařízení typu SSSR, které byly v době rekonstrukce v ČR pouze již čtyři v provozu. Vše bylo řízeno z technologického domečku pod větrným mlýnem. Technologický domek byl zbourán v souvislosti s rekonstrukcí obou borovinských přejezdů. Namísto původních výstražníků typu SSSR byl dosazen typ přejezdového zařízení AŽD 97 se zvonkem "umíráček".

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. JOURA, Jiří. Řípov. Zpravodaj města Třebíče. 10 1983, čís. 10, s. 25.  
  2. JANÁK, Jan. Třebíč. Dějiny města. Ilustrace Božena a Josef Kremláčkovi. 1. vyd. Svazek 2. Brno : Blok, 1981. 2 svazky (222 s.) S. 121.  
  3. a b FIALA, Petr; HÁJEK, Zdeněk. Sto čtyřicet let trati Brno–Boží Požehnání. 110 let trati Boží Požehnání–Okříšky a Studenec–Velké Meziříčí. 1. vyd. Třebíč : Klub přátel železnice Třebíčska, 1996. 76 s. S. 25.  

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]