Spider-Man: Homecoming

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Spider-Man: Homecoming
Základní informace
Původní název Spider-Man: Homecoming
Země USAUSA USA
Jazyk angličtina
Délka 133 minut
Žánry superhrdinský film
sci-fi film
akční film
komedie
Předloha Spider-Man
Scénář Jonathan Goldstein
John Francis Daley
Christopher Ford
Jon Watts
Chris McKenna
Erik Sommers
Režie Jon Watts
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Tom Holland
Michael Keaton
Jon Favreau
Zendaya
Donald Glover
Tyne Daly
Marisa Tomei
Robert Downey Jr.
Produkce Kevin Feige
Amy Pascal
Hudba Michael Giacchino
Kamera Salvatore Totino
Střih Dan Lebental
Debbie Berman
Výroba a distribuce
Premiéra Čína 28. června 2017 (Grauman's Chinese Theatre)
Dánsko 6. července 2017
Rusko 6. července 2017
Turecko 7. července 2017
USA 7. července 2017
Německo 13. července 2017
Studia Columbia Pictures
Marvel Studios
Pascal Pictures
Distribuce Sony Pictures Releasing
Česká distribuce Falcon
Rozpočet 175 milionů dolarů
Tržby 879,7 milionu dolarů
Marvel Cinematic Universe
Strážci Galaxie Vol. 2
(2017)
Thor: Ragnarok
(2017)
Spider-Man: Homecoming na ČSFD IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Spider-Man: Homecoming je americký superhrdinský film z roku 2017, založený na postavě Spider-Man od komiksové firmy Marvel Comics. Koprodukci dělala firma Columbia Pictures a Marvel Studios a film byl distribuován společností Sony Pictures Releasing. Je to šestnáctý film z Marvel Cinematic Universe (MCU) a tento film nepokračuje ve filmové sérii Spider-Man. Premiéru měl 28. června 2017 v Grauman's Chinese Theatre.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

(zleva do prava), Tom Holland, Laura Harrier, Tony Revolori, Jacob Batalon, Zendaya a režisér Jon Watts na  San Diego Comic Con International.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Peter Parker, se vrací domů ze zážitků s Avengers (Captain America: Občanská válka) a začíná se více seznamovat s identitou pavoučího hrdiny Spider-Mana. Svůj starý oblek si schová na památku a dostává ten, v kterém bojoval s Captainem Americou. Peter má nejlepšího kamaráda Neda a miluje dívku jménem Liz. Jako Spider-Man se cítí úžasně, ale cítí, že má na víc než jen zastavování zlodějů a chytání kapsářů. Náhodou zjišťuje, že někací lidé, tajně sbírají věci po bojiích Avengers. Vyrábí z nich nebezpečné zbraně, jako například z paže Ultrona vyrobí ohromně silný laser, který je schopný rozříznout téměř cokoliv. S jedním z nich se setkává a pomocí spoustě funkcí, které do obleku přidal Tony Stark (vyhřívání, okamžité zabití, dálkové vysléchání, rentgenový zrak, padák, minipavoukový dron, kamerku v otvorech na oči, elektrosítě, rozdvojené sítě, síťový granát, vlastní hlasový program jménem Karen, ...), zjistí kde mají sídlo. Vyslechne jejich velitele a dokonce si veme jeden mimozemský kámen z invaze chitaurů.

Jednou, když Ned čeká na Petera ho vidí v obleku Spider-Mana a okomentuje to větou: "Ty jsi ten Spider-Man z Youtube". Peter dává Nedovi na hlídaní mimozemský kámen a sám se vydává znovu do sídla kde získal ten kámen. Ovšem zjistí, že jejich velitel si vyrobil obrovská kovovaá křídla a vyzbrojil je mimozemskými zbraněmi a začne si říkat Vulture. Vulture vynese Spider-Mana 300 metrů nad rybník a pustí ho. V poslední chvíli ho zachrání Iron Man. Tony Stark ale v obleku není protože ho dálkově ovládá. Řekne mu, aby Vultura pustil z hlavy, že na to jsou jiní lidé. To Petera rozzuří a místo aby poslechl, tak si vysuší oblek a dorází na loď, kde se aktuálně skrývá Vulture. Během plavby Vulture rozřízne loď laserem z Ultronovy paže. Loď se začne potápět a Peter jí sváže pavučinami. Ovšem loď začne hořet a pavučiny kvůli tomu popraskají. V poslední chvíli přiletí Tony Stark v obleku Iron Mana a loď zachrání. Poté na souši zabaví Peterovi oblek zato, že neposlechl a že mohl zemřít. Peter je nejdříve smutný, ale nakonec se s tím smíří. Začne si užívat život normálního občana, ovšem ne na dlouho.

Během jedné soutěže na jeho střední škole začne padat výtah a on si vezme svůj starý oblek, kde jsou pouze pavučiny a je to červená teplákovka a modrá mikina s pavoukem na hrudi a výtah zachrání. Liz, která byla ve výtahu začne milovat Spider-Mana. Po několika bojích s Vulturem se Peter začne smiřovat s tím, že na něj nestačí. Tony Stark, který prodává Stark Tower a všechny obleky Iron Mana, štít Kapitána Ameriky, Thorův opasek a další věci Avengers dává do letadla, které je automaticky nasměrováno do nové základny Avengers. Tým Avengers tvoří: Iron Man, Vision, War Machine a částečně i Black Panther.Vulture na letadlo zaútočí a přesměruje ho do své základny. Odehraje se souboj na letadle, které havaruje a křídla Vultura vybouchnou. Peter z posledních sil vystřelí pavučinu na Vutura a Vulture je svázán a zatčen. Tony Stark nakonec vrátí Peterovi oblek a nabídne mu členství v Avengers. Peter řekne, že si váží toho, že může být Avenger, avšak někdo musí chytat obyčejné zloděje. Tony Stark odpoví, že se rozhodl správně, ale pokud by ho Avengers potřebovali, tak mu dají vědět.

V potitulkové scéně je nápis: Spider-Man se vráti.

V druhé potitulkové scéně teta May uvidí Petera v obleku Spider-Mana.

Produkce[editovat | editovat zdroj]

Produkce filmu začala v roce 2015 zrušením projektu Amazing Spider-Man 3 z důvodu neúspěchu prvního a druhého dílu Amazing Spider-Man a.Amazing Spider-Man 2. Sony tak s Marvelem podepsal smlouvu, že se Spider-Man může objevit v MCU ve třech vlastních filmech a dvou Avengers. O dalších výskytech zatím nemluvili. Režisér Jon Wats řekl, že ve filmu bude co nejméně postav z původní triologie (Spider-Man (film), Spider-Man 2, Spider-Man 3), neboť k ní drží úctu (stejně jako k jejímu herci Spider-Mana Tobey Maguire).

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Spider-Man: Homecoming na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]