Metacritic

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Metacritic je internetový agregátor recenzí hudebních alb, videoher, filmů, televizních pořadů, DVD a dříve také knih. Pro každý produkt je určeno z každé recenze numerické skóre, z nichž je pak vytvořen aritmetický průměr. U každého díla je také zobrazen výňatek z každé recenze a je uveden odkaz na zdroj. Server založil v roce 2001 Marc Doyle se svou sestrou Julie Roberts a spolužákem Jasonem Dietzem z Univerzity Jižní Kalifornie. V té době již existoval server Rotten Tomatoes, ale zakladatelé chtěli pokrýt větší škálu médií, ne pouze filmy. V roce 2005 prodali Metacritic společnosti CNET, která patří pod CBS Corporation.[1][2]

Metacritic se v mnohém podobá Rotten Tomatoes, ale výsledky obou se někdy dost liší kvůli metodologii použité Metacriticem - provedou konverzi každé recenze na procenta. Pokud je sama neobsahuje, tak procenta určí sami tvůrci serveru bez ohledu na renomé daného kritika.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Metacritic na anglické Wikipedii.

  1. Columbia Journalism Review - CJR's guide to what the major media companies own [online]. [cit. 2011-11-28]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. Nick Wingfield. High Scores Matter To Game Makers, Too [online]. 2007-09-20, [cit. 2008-02-15]. Dostupné online. (anglicky) 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]