Prehistorický park

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Prehistorický park (orig. Prehistoric Park) je šestidílná fiktivně-dokumentární série, částečně navazující na populární sérii Putování s dinosaury. Premiéra dokumentu proběhla na britské televizní stanici ITV v roce 2006. Každá ze šesti epizod má délku kolem 1 hodiny (i s reklamními přestávkami). Vypravěčem je v anglickém originále David Jason. Pozornost zaujal také soundtrack Daniela Pembertona, vypuštěný na iTunes v srpnu roku 2007.

Hlavní postavou dokumentu je přírodovědec Nigel Marven, který se v každém díle vypraví časovým portálem do jiného období pravěku a snaží se zde zachránit a do současnosti přemístit některé z vyhynulých živočichů. Setká se tak například s tyrannosaurem, triceratopsem, mamutem, mikroraptorem, artropleurou a dalšími dávnými tvory (více v seznamu níže). V současnosti je pro ně již připraven Prehistorický park, ve kterém jsou tito tvorové zachováni a je jim umožněno žít v prostředí co nejpodobnějším jejich vlastnímu. Kromě Nigela jsou hlavními postavami ještě správce parku Bob (Rod Arthur) a veterinářka Suzanne (Suzanne McNabb). V některých epizodách se objevují ještě další postavy, které však nejsou pro děj příliš významné (Saba, Ben, Bill a Jim).

Na konci poslední série Nigel plánuje další výpravy do pravěku. Zdá se tedy být pravděpodobné, že série bude v budoucnu pokračovat.

Filmové scény byly natáčeny na mnoha místech světa, včetně Yukonu, Floridy, Chile, Nového Zélandu, Brazílie nebo Austrálie. Téměř všechna pravěká zvířata i část jejich prostředí jsou však dílem počítačových animátorů.

Seznam zvířat z dokumentu[editovat | editovat zdroj]

Kromě těchto vyhynulých tvorů z různých geologických období se v dokumentu objevují také četní zástupci současné fauny (např. slon africký, gepard, krokodýl nilský, želvy, papoušci a chameleoni).

Seznam dalších zvířat z prehistorie[editovat | editovat zdroj]

Zdroje a externí odkazy[editovat | editovat zdroj]