Porsche Tennis Grand Prix 2009

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Porsche Tennis Grand Prix 2009
Datum: 27. dubna - 3. května 2009
Ročník: 32.
Místo: Stuttgart
Dotace: 700,000 $
Povrch: Antuka
Web: Oficiální web
Vítězky
ženská dvouhra
Rusko Světlana Kuzněcova
ženská čtyřhra
USA B. Mattek-Sands / Rusko Naďa Petrova
Porsche Tennis Grand Prix

Tenisový turnaj WTA Porsche Tennis Grand Prix 2009 se konal ve dnech 27. dubna3. květnaněmeckém Stuttgartu v hale na kurtech s antukovém povrchem. Odměny činily 700,000 USD.

Dvouhra[editovat | editovat zdroj]

Nasazení hráček[editovat | editovat zdroj]

Č.
Tenistka
Žebříček WTA
1 Rusko Dinara Safinová 1
2 Rusko Jelena Dementěvová 3
3 Srbsko Jelena Jankovićová 4
4 Bělorusko Viktoria Azarenková 8
5 Rusko Světlana Kuzněcovová 9
6 Rusko Naďa Petrovová 10
7 Dánsko Caroline Wozniacká 11
8 Polsko Agnieszka Radwańska 12

Ceny a body do žebříčku[editovat | editovat zdroj]

Kolo Body WTA Částka
Vítězka 470 107,000 USD
Finalistka 320 56,000 USD
Semifinále 200 30,000 USD
Čtvrtfinále 120 15,925 USD
2. kolo 60 8,590 USD
1. kolo 1 4,580 USD

Pavouk[editovat | editovat zdroj]

Finálová fáze[editovat | editovat zdroj]

  Čtvrtfinále Semifinále Finále
                                       
  1  Rusko Dinara Safinová 6 6    
6  Polsko Agnieszka Radwańska 4 2    
  1  Rusko Dinara Safinová 3 7 6  
     Itálie Flavia Pennettaová 6 5 0  
3  Srbsko Jelena Jankovićová 6 4 4
     Itálie Flavia Pennettaová 2 6 6  
    1  Rusko Dinara Safinová 4 3  
  5  Rusko Světlana Kuzněcovová 6 6  
  5  Rusko Světlana Kuzněcovová 6 6    
   Argentina Gisela Dulková 3 2    
5  Rusko Světlana Kuzněcovová 6 6  
  2  Rusko Jelena Dementěvová 4 2    
   Francie Marion Bartoliová 2 6 3
  2  Rusko Jelena Dementěvová 6 4 6  

Horní polovina[editovat | editovat zdroj]

  1. Kolo 2. Kolo Čtvrtfinále
                                       
  1  Rusko Dinara Safinová 6 6    
   Itálie Sara Erraniová 0 1    
  1  Rusko Dinara Safinová 6 6    
     Slovensko Daniela Hantuchová 4 2    
   Francie Alizé Cornetová 3 1  
     Slovensko Daniela Hantuchová 6 6    
    1  Rusko Dinara Safinová 6 6  
  6  Polsko Agnieszka Radwańska 4 2  
  Q  Bulharsko Cvetana Pironkovová 0 6 6  
Q  Itálie Alberta Briantiová 6 4 4  
Q  Bulharsko Cvetana Pironkovová 3 3  
  6  Polsko Agnieszka Radwańska 6 6    
   Kanada Aleksandra Wozniaková 62 0  
  6  Polsko Agnieszka Radwańska 7 6    
  1. Kolo 2. Kolo Čtvrtfinále
                                       
  3  Srbsko Jelena Jankovićová 6 6    
   Slovensko Dominika Cibulková 1 1    
  3  Srbsko Jelena Jankovićová 7 5 6  
  WC  Německo Sabine Lisická 5 7 3  
WC  Německo Sabine Lisická 6 6  
     Švýcarsko Patty Schnyderová 4 3    
    3  Srbsko Jelena Jankovićová 6 4 4
     Itálie Flavia Pennettaová 2 6 6
     Itálie Flavia Pennettaová 6 6    
   Rusko Anna Čakvetadzeová 2 0    
   Itálie Flavia Pennettaová 6 6  
  7  Rusko Naďa Petrovová 2 2    
   Čína Čeng Ťie 4 7 4
  7  Rusko Naďa Petrovová 6 5 6  

Dolní polovina[editovat | editovat zdroj]

  1. Kolo 2. Kolo Čtvrtfinále
                                       
  5  Rusko Světlana Kuzněcovová 6 5 6  
Q  Německo Andrea Petkovicová 4 7 1  
  5  Rusko Světlana Kuzněcovová 4 6 7  
     Čína Li Na 6 4 5  
   Čína Pcheng Šuaj 2 3  
     Čína Li Na 6 6    
    5  Rusko Světlana Kuzněcovová 6 6  
     Argentina Gisela Dulková 3 2  
     Slovensko Magdaléna Rybáriková 3 3    
   Argentina Gisela Dulková 6 6    
   Argentina Gisela Dulková 6 6  
  4  Bělorusko Viktoria Azarenková 4 3    
   Španělsko Carla Suárezová 1 4  
  4  Bělorusko Viktoria Azarenková 6 6    
  1. Kolo 2. Kolo Čtvrtfinále
                                       
  8  Dánsko Caroline Wozniacká 6 7    
   Česko Iveta Benešová 3 5    
  8  Dánsko Caroline Wozniacká 66 4    
     Francie Marion Bartoliová 7 6    
   Francie Marion Bartoliová 6 2 6
  Q  Chorvatsko Karolina Špremová 3 6 1  
       Francie Marion Bartoliová 2 6 3
  2  Rusko Jelena Dementěvová 6 4 6
     Maďarsko Ágnes Szávayová 6 2 7  
   Japonsko Ai Sugijamaová 3 6 64  
   Maďarsko Ágnes Szávayová 64 1  
  2  Rusko Jelena Dementěvová 7 6    
WC  Německo A.-L. Grönefeldová 4 6 3
  2  Rusko Jelena Dementěvová 6 3 6  

Čtyřhra[editovat | editovat zdroj]

Nasazení hráček[editovat | editovat zdroj]

Č.
Tenistky
Žebříček WTA
1 Zimbabwe Cara Blacková
USA Liezel Huberová
2
2 Slovensko Daniela Hantuchová
Japonsko Ai Sugijamaová
42
3 Španělsko Virginia Ruanová Pascualová
Čína Čeng Ťie
46
4 Německo Anna-Lena Grönefeldová
Švýcarsko Patty Schnyderová
49

Ceny a body do žebříčku[editovat | editovat zdroj]

Kolo Body WTA Částka
Vítězky 470 34,000 USD
Finalistky 320 17,800 USD
Semifinále 200 9,400 USD
Čtvrtfinále 120 4,950 USD
1. kolo 1 2,650 USD

Pavouk[editovat | editovat zdroj]

1. Kolo   Čtvrtfinále   Semifinále   Finále
                               
1  Zimbabwe Cara Blacková
 USA Liezel Huberová
6 6    
   Rusko Věra Duševinová
 Slovensko Janette Husárová
2 3       1  Zimbabwe Cara Blacková
 USA Liezel Huberová
5 6 7  
   Bosna a Hercegovina M. Jugićová-Salkićová
 Bělorusko Tatiana Pučeková
0 5        USA B. Matteková-Sandsová
 Rusko Naďa Petrovová
7 4 10  
   USA B. Matteková-Sandsová
 Rusko Naďa Petrovová
6 7            USA B. Matteková-Sandsová
 Rusko Naďa Petrovová
7 2 10  
3  Španělsko V. Ruanová Pascualová
 Čína Čeng Ťie
2 6 10       3  Španělsko V. Ruanová Pascualová
 Čína Čeng Ťie
5 6 6  
   Lotyšsko Līga Dekmeijereová
 Čína Pcheng Šuaj
6 4 7     3  Španělsko V. Ruanová Pascualová
 Čína Čeng Ťie
7 6  
   Spojené království Sarah Borwellová
 USA R. Kopsová-Jonesová
3 6 10      Spojené království Sarah Borwellová
 USA R. Kopsová-Jonesová
5 4    
   Čínská republika Sie Su-wej
 Jihoafrická republika Chanelle Scheepersová
6 3 5          USA B. Matteková-Sandsová
 Rusko Naďa Petrovová
5 6 10
   Itálie Sara Erraniová
 Turecko İpek Şenoğluová
3 6 8          Argentina Gisela Dulková
 Itálie Flavia Pennettaová
7 3 7
WC  Německo Andrea Petkovicová
 Německo Jasmin Wöhrová
6 2 10     WC  Německo Andrea Petkovicová
 Německo Jasmin Wöhrová
7 6    
   Česko Iveta Benešová
 Česko B. Záhlavová-Strýcová
6 6        Česko Iveta Benešová
 Česko B. Záhlavová-Strýcová
5 3    
4  Německo A.-L. Grönefeldová
 Švýcarsko Patty Schnyderová
0 4         WC  Německo Andrea Petkovicová
 Německo Jasmin Wöhrová
4 4  
   Španělsko Arantxa Parraová
 Tunisko Selima Sfarová
4 2            Argentina Gisela Dulková
 Itálie Flavia Pennettaová
6 6    
   Argentina Gisela Dulková
 Itálie Flavia Pennettaová
6 6          Argentina Gisela Dulková
 Itálie Flavia Pennettaová
6 6  
   USA Abigail Spearsová
 Čína Sun Tchien-tchien
4 6 10      USA Abigail Spearsová
 Čína Sun Tchien-tchien
1 1    
2  Slovensko Daniela Hantuchová
 Japonsko Ai Sugijamaová
6 2 7  

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]