Panu dozorci s láskou

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Panu dozorci s láskou
Logo Simpsonovi.svg
461. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název To Surveil with Love
Číslo řada 21
díl 20
Premiéra 2. května 2010
Tvorba
Scénář Michael Nobori
Režie Lance Kramer
Prod. kód MABF12
Obsah
Gaučový gag Postavy z města zpívají píseň Tik Tok od zpěvačky Kesha
Posloupnost dílů
← Předchozí
Prcek a velryba
Následující →
Dopis od Vočka
Seznam dílů 21. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Panu dozorci s láskou (anglicky To Surveil with Love) je 20. díl 21. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v USA měl 2. května 2010. V Česku měl premiéru 13. ledna 2011. Scénář napsal Michael Nobori. Díl režíroval Lance Kramer.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Homer je u Vočka v hospodě. Dorazí tam Duffman a rozdává reklamní předměty. Druhý den v práci oznamuje Smithers panu Burnsovi, že hora, do které měli 100 let ukládat jaderný odpad, je plná. Smithers má tedy najít největšího idiota v elektrárně a dá mu ho do tašky. Homer má v práci mnoho reklamního předmětů značky Duff. Jedním z nich je i taška. Hledání pana Burnse je u konce. Během oběda mu jeden ze zaměstnanců dá plutonium do tašky. Homer si chválí makarony, které mají k obědu. Podle Lennyho ale mají nejlepší makarony na nádraží. Homer popadne tašku a ihned se tam vydá. Tam mu nějaký člověk řekne, že nejlepší makarony dělají na bowlingu v Ogdenvillu. Homer tam okamžitě vyrazí. Zapomene ale na nádraží svou tašku, ve které je plutonium. Hned si někdo všimne nehlídané tašky. Je zavolána policie a pyrotechnický oddíl. Ti to odpálí. Výbuch je obrovský.

Mezitím ve školní jídelně Nelson podrazí Milhouseovi nohy. Líza ho začne hájit. Její argumenty se líbí člence debatního kroužku a Lízu tam pozve. Je to jediný kroužek, který škola nezrušila, protože nevyžaduje žádné pomůcky. Jako pultík slouží Ralph Wiggum. Tam však Líza záhy zjišťuje, že porota má předsudky vůči lidem s blonďatými vlasy.

Večer ve zprávách se občané dozví, že odpálená taška na nádraží obsahovala plutonium. Znamená to prý jediné: teroristický útok. Druhý den se koná na radnici shromáždění. Starosta najmul konzultanta z Anglie. Jmenuje se Nigel Bakerbutcher. Prezentuje kamerový systém v Londýně. Kamery jsou tam doslova na každém rohu. Líza argumentuje, že ve jménu vyšší bezpečnosti se budou muset vzdát svých osobních svobod. Cletus ji ale označí za „bloncku“, čímž zneváží její argumenty. Občané kamerový systém odsouhlasí.

Líza si nabarví své vlasy dohněda, aby předešla předsudkům na finále řečníků. Přijde tam jako bruneta. Porota hned přikládá jejím argumentům větší váhu. Ona pak prohlásí, že ta soutěž je fraška. Porota nevnímá argumenty, ale pouze barvu vlasů. Potom všem ukáže, že není bruneta, ale blondýna. Má blonďaté kořínky.

Kamery jsou doslova na každém kroku. Policii ale jejich správa nudí a tak najmou několik lidí z města – mezi nimi i Marge a Flanderse. On se v tom časem začne vyžívat. Myslí si, že ví, co je pro občany nejlepší. Bart náhodnou objeví na zahradě za jejich domem slepou zónu. Všichni obyvatelé z města se tam chodí vyřádit. Když to Marge zjistí, naštve se a nevědomky to řekne před kamerami nahlas. Ned jde za Homerem. Homer si stěžuje na kamery, všichni jich mají plné zuby. Přemluví tedy Neda, vydají se do města a zničí všechny kamery. Nigel Bakerbutcher oznamuje divákům, že nejoblíbenější reality show v Anglii končí. Anglická královna je jedním z diváků. Prý jí bude chybět Ralph Wiggum, protože jí připomíná jejího syna.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Firma, která ve Springfieldu nainstalovala kamerový systém, se jmenuje Orwell Security a byla založena v roce 1984. Je to narážka na román 1984 anglického spisovatele George Orwella.

V jedné scéně Jimbo, Kearney a Dolph pouští Toddovi trubkou do úst myši. Je to scéna převzatá z knihy 1984. Ned si na konci stěžuje, že nikdy nechtěl, aby se z toho stal Velký bratr, jedna z fiktivních postav románu 1984.