Největší Homer všech dob

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Největší Homer všech dob
Logo Simpsonovi.svg
457. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název The Greatest Story Ever D'ohed
Číslo řada 21
díl 16
Původní TV Fox Broadcasting Company
Premiéra 28. března 2010
Česká TV Prima Cool
Česká premiéra 16. prosince 2010
Tvorba
Scénář Kevin Curran
Režie Michael Polcino
Prod. kód MABF10
Obsah
Gaučový gag Simpsonovi jsou v obývaku vedení na vodítcích jako psi na výstavě. Bart dostane modrou stuhu, Homer na něj žárlí, a tak na něj zaútočí. Bart nad ním ale vyhraje.
Posloupnost dílů
← Předchozí
První meta dobyta
Následující →
Kult Montgomeryho Burnse
Seznam dílů 21. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Největší Homer všech dob (v anglickém originále The Greatest Story Ever D'ohed) je 16. díl 21. řady (celkem 457.) amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Scénář napsal Kevin Curran a díl režíroval Michael Polcino. V USA měl premiéru dne 28. března 2010 na stanici Fox Broadcasting Company a v Česku byl poprvé vysílán 16. prosince 2010 na stanici Prima Cool.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Ned Flanders nabídne Simpsonovým, aby s ním jeli do Izraele. Tam se Ned snaží z Homera udělat dobrého a řádného křesťana. Po jejich hádce Ned naštvaně odejde z města. Homer si myslí, že odešel do pouště, kde začíná písečná bouře, a jde ho hledat. Ned si ale ve skutečnosti šel pouze koupit nápoj. Homera později najdou dehydratovaného v poušti, kde dostal halucinaci, že ho Bůh vyvolil, aby se stal novým Mesiášem. Postižen jeruzalémským syndromem se Homer domnívá, že má sjednotit hlavní monoteistická náboženství: křesťanství, judaismus a islám.