Dopis od Vočka

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Dopis od Vočka
Logo Simpsonovi.svg
462. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Moe Letter Blues
Číslo řada 21
díl 21
Premiéra 9. května 2010[1]
Tvorba
Scénář Stephanie Gillis
Režie Matthew Nastuk
Prod. kód MABF13
Obsah
Tabule To, že sním zeleninu není dárek ke Dni matek.
Gaučový gag Nelson Muntz vytvoří model Simpsonových a následně jej zničí.
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Panu dozorci s láskou
Následující →
Levák od vedle
Seznam dílů 21. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Dopis od Vočka (v anglickém originále Moe Letter Blues) je 21. díl 21. řady (celkem 462.) amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Ve Spojených státech měl premiéru dne 9. května 2010 na televizní stanici Fox a v Česku byl poprvé vysílán 20. ledna 2011 na Primě Cool. Součástí tohoto dílu byla černobílá němá groteska Itchyho a Scratchyho s názvem Smrt kočky na Měsíci.

Děj[editovat | editovat zdroj]

V hospodě U Vočka jsou Springfielďané a Vočko diskutuje o tom, jak díky jeho roli hospodského zná trable svých hostů. Všimne si napětí v manželství Homera, který se dohaduje o tom, co dá Marge na Den matek, Apua, který v autě pouští písně, které se Manjule nelíbí, a Reverenda Lovejoye, který nechce pomoci Heleně, protože si hraje s vlakovou soupravou. Den matek se blíží a Marge navrhuje, aby Homer vzal děti na Ostrov lasiček poté, co to Šáša Krusty navrhne návštěvu tohoto ostrova (aby matky mohly mít na chvíli klid). Když se loď, která pluje na ostrov vzdálila od pevniny, dostali tři muži (Homer, Apu a Reverend) od Vočka dopis, v němž jsou informování, že utekl s jednou z jejich manželek. Nemohou se manželkám dovolat, neboť nemají signál a Reverend má vybitý telefon.

Na Ostrově lasiček děti tráví čas v zábavním parku, zatímco Homera, Apua a Revenda tato situace trápí. Zpočátku každý trvá na tom, že jejich manželství je v pořádku. Homer si však pamatuje 80. narozeniny své tchyně, kde byl Vočko barmanem. Homer, který byl na Marge naštvaný, že objednala pouze nealkoholické pivo, se s Patty a Selmou pohádal poté, co ho začaly obtěžovat jejich šprýmy. Homer je znechucený a poté je vyžene a Marge mu řekla, že pokazí každou událost, kterou plánuje. Apu si všiml trhliny v jeho manželství a vzpomněl si na incident, kdy on a Manjula zapomněli na svého syna Gheeta U Vočka poté, co použili toalety v hospodě, aby převlékli děti, které měly promočené obleční. Manjula se pro Gheeta vrátila, ale nevracela se odtamtud celé hodiny. Homer se zmíní o tom, že tu noc viděl Manjulu hrát interaktivní taneční videohru s Vočkem. Nakonec si Lovejoy vzpomene na radu, kterou mu dal přítel Parson, že ignoroval potřeby své manželky Helen, a Apu líčí, jak byl svědkem toho, že se Vočko svěřil s Helen, že se zamiloval do vdané ženy a že Helen položila ruku na koleno.

Když se loď vrátí na pevninu, všichni tři si uvědomí, že je stejně pravděpodobné, že ztratili své manželky kvůli Vočkovi. Řidič Otto nejprve doveze domů Homera a jeho děti. Homer si nejprve myslí, že si Marge balí kufr a snaží se ji přesvědčit, aby zůstala. Jakmile vstoupí, tak vidí, že pouze malovala portrét své matky. Její matka, paní Bouvierová, říká Homerovi, že za 80. narozeninový incident nebyl zodpovědný on. Přiznala, že je to chyba Patty a Selmy. Zatímco zbylí dva manželé sledovali, jak jsou Homer a Marge spolu, oba muži si sedají na sedadlo a domnívají se, že s Vočko odešel buď s Helen, nebo Manjulou. Otto informuje Reverenda Lovejoye, že jeho dům je další zastávkou. Kirk Van Houten mu však říká, že on s Milhousem jsou další zastávka. Otto se vysmívá a připomíná mu, že v jejich domě není nic napínavého. Když Reverend Lovejoy přijde domů s dcerou Jessicou, také si myslí, že Helena odchází, ale místo toho ho překvapí lístky do Istanbulu. Apu pomocí vylučovací metody dochází k závěru, že jeho žena Manjula odešla. Přijíždí domů se svými 8 dětmi a vidí Vočka, jak sedí s Manjulou. Vočko ale řekne Apuovi, že ji přesvědčil, aby zachránila jejich manželství.

Nakonec Vočko prozradí, že viděl, jak znepokojující jejich vztahy byly, a tak zorganizoval Margin portrét, výlet Lovejoyových a záchranu manželství Nahasapeemapetilonových. Vysvětlil, že napsal ten dopis, protože ti tři brali manželky za samozřejmost a řekl, že si jich musí váži více než ostatních členů rodiny. Poté, co se to dozví, Homer připouští, že neví, jestli Vočka udeřit nebo políbit, ale nakonec se rozhodne udělat obojí. Nakonec Vočko prosí diváky, aby si vážili manželek a matek. Píseň použitá v závěrečných titulcích se jmenuje I'll Always Love My Mama (v překladu Vždy budu milovat svou mámu) a zobrazí se obrázky ke Dni matek.

Hlášky[editovat | editovat zdroj]

Apu se hádá s manželkou Manjulou.
Apu: „Kéž by ta tečka na tvém čele byl vypínač!“

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Moe Letter Blues na anglické Wikipedii.

  1. Archived copy [online]. [cit. 2010-05-01]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2012-08-29. (anglicky)