Levák od vedle

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Levák od vedle
Logo Simpsonovi.svg
463. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název The Bob Next Door
Číslo řada 21
díl 22
Původní TV Fox Broadcasting Company
Premiéra 16. května 2010
Tvorba
Scénář John Frink
Režie Nancy Kruse
Prod. kód MABF11
Obsah
Tabule Batman není nula bez svého opasku s nářadím.“
Gaučový gag Harold (z knihy Harold a fialová pastelka) nakreslí obývací pokoj Simpsonů fialovou pastelkou před příchodem rodiny a na Homerovu žádost pro něj nakreslí pivo.
Billboard Domov důchodců: Volná místa po každé chřipkové sezoně
Délka 22 minut
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Dopis od Vočka
Následující →
Suď mě něžně
Seznam dílů 21. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Levák od vedle (v anglickém originále The Bob Next Door) je 22. díl 21. řady (celkem 463.) amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Ve Spojených státech měl premiéru dne 16. května 2010[1] a v Česku byl poprvé vysílán 27. ledna 2011.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Největší finanční krize Springfieldu způsobuje prodej mnoha domů a propuštění všech málo nebezpečných vězňů ze Springfielské věznice, včetně muže jménem Walt Warren. Walt koupí dům vedle rodiny Simpsonů a okouzlí jeho okolí. Bart je však přesvědčen, že Walt je Levák Bob v přestrojení, protože mají stejný hlas. Několikrát se snaží najít důkaz, ale žádný nenajde. Marge ho přesvědčí tím, že ho vezme do věznice, kde vidí, jak je Levák Bob zavřený v polstrované cele a má na sobě svěrací kazajku a pomocí fixu v ústech na zeď píše: „Bart Simpson zemře!“. Zdánlivě uklidněný Bart se rozhodne jít na baseballovou hru s Waltem, který si sundá své malé boty, aby ukázal své dlouhé nohy složené vevnitř a odhalí se jako Levák Bob. Bob zadržuje Barta v autě za pomocí lepicí pásky, plánuje ho dovést do Pěti rohů, kde se setkávají hranice pěti států, kde by ho zabil.

Mezitím skutečný Walt Warren uniká vězení, zatímco nesl Levákovy Bobovy vlasy a tvář a přichází k Simpsonovým domů. Zpočátku si rodina myslí, že Levák Bob utekl z vězení, ale Waltovy krátké nohy odhalují jeho pravou identitu. Walt vysvětluje, že on a Levák Bob byli spoluvězni a před Waltovým propuštěním ho Bob omámil a provedl transplantaci, aby prohodil jejich tváře. Kvůli transplantace nebyl Walt schopný mluvit správně, což způsobilo, že ho strážci vložili do polstrované cely. Napsal svou zprávu na zeď jako varování, ale byl chybně chápán jako hrozba. Walt a Simpsonovi jdou po Leváku Bobovi. Mezitím se servírka u silnice zamilovala do Boba s Waltovou tváří, dokud se Bobova kradená tvář neodloupla. Servírka zalhala a řekla, že Walt jel do Mexika a Homer, Marge a Líza se tam vydají Barta hledat. Walt nevěří a pokračuje sám do Pěti rohů.

V Pěti rozích má pravý Levák Bob v úmyslu zabít Barta tak, aby k zločinu došlo ve všech pěti státech, což znemožňuje trestní stíhání. Bart se zastaví tím, že opakovaně skočí do stejného státu jako Bob do té doby než Walt dorazí. Walt a Bob bojují o zbraň, ale těsně předtím, než Bob může vystřelit na Walta nebo Barta, dorazí náčelník Wiggum a Springfieldská policie, aby Boba zatkli. Bob odskočí do jiných států, aby unikl působišti Springfielské policie. I v jiných státech byl okamžitě následován policií z každého státu a byl vzat do vazby. Walt je poté oficiálně prohlášen za svobodného, zatímco Levákův Bobův dům koupil bratranec Neda Flanderse a Homer je naštvaný, když si uvědomil, že nyní žije vedle dvou rodin Flandersů.

Hlášky[editovat | editovat zdroj]

Bart: „Můžu jít mami, můžu?”
Marge: „Máš uklizený pokoj?”
Bart: „Ne.”
Marge: „Dobře, alespoň budu mít co dělat, až budeš na zápase.”

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. "The Simpsons" The Bob Next Door (TV Episode 2010) - IMDb. [s.l.]: [s.n.] Dostupné online. (anglicky)