Milan Černohouz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Milan Černohouz
Základní informace
Narození 20. dubna 1943
Kolín, Protektorát Čechy a Morava
Úmrtí 1. června 2020 (ve věku 77 let)
Žánry popmusic
Povolání zpěvák
podnikatel
Nástroje hlas
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Obrázek Tomuto článku chybí obrázky. Víte-li o nějakých svobodně šiřitelných, neváhejte je načíst a přidat do článku. Pro rychlejší přidání obrázku můžete přidat žádost i sem.
WikiProjekt Fotografování

Milan Černohouz (20. dubna 1943, Kolín1. června 2020) byl český zpěvák a podnikatel. Od roku 1966 působil jako hlavní zpěvák v Orchestru Gustava Broma, dále vystupoval také s rozhlasovým Orchestrem studio Brno, kde s oběma orchestry v průběhu let natočil asi 900 různých písní. Je považován za všestranně nadaného zpěváka schopného zpívat jakoukoliv píseň z žánru populární hudby.

Život a dílo[editovat | editovat zdroj]

V dětství působil ve známém libereckém dětském pěveckém sboru Severáček, vedeného sbormistrem Milanem Uherkem a jeho ženou paní Jiřinou Uherkovou. V roce 1976 [1]1982 vystudoval dálkově zpěv na brněnské konzervatoři. Byl též častým hostem koncertních pořadů Hany a Petra Ulrychových. Vystupoval pravidelně se zpěvačkou Vladěnou Pavlíčkovou, účastnil se i hudebních festivalů Bratislavská lyra a Děčínská kotva.

Od roku 1987 působil v Praze, kde kromě swingu zpíval i jihočeské lidové písně s dechovou kapelou Veselka, se kterou natočil několik desítek kompaktních disků.

Od roku 1993 se také aktivně věnoval podnikání, kde si v Praze 2 otevřel "uměleckou" vinárnu U stréců; českým televizním divákům je tento noční podnik znám hned ze šesti televizních silvestrovských pořadů.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

SP[editovat | editovat zdroj]

Kompilace[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Archivovaná kopie. www.vondrackova.net [online]. [cit. 2009-10-20]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2009-09-24. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]