Český hudební slovník osob a institucí

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Český hudební slovník osob a institucí je on-line slovník zaměřený na hesla o hudebních osobnostech a institucích. Jedná se o dílo Centra hudební lexikografie na Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Slovník navazuje na dvoudílný Československý hudební slovník osob a institucí (redakce Gracian Černušák, Bohumír Štědroň, Zdenko Nováček), který vydalo Státní hudební vydavatelství v Praze v letech 1963–1965. Heslář slovníku obsahuje přibližně 16 000 hesel.[1]

Hlavním vědeckým redaktorem je vedoucí Ústavu hudební vědy Petr Macek, členy redakčního kruhu jsou pak: Petr Kalina, Simona Sedláčková a Karel Steinmetz; dříve se na slovníku podílel také Mikuláš Bek [1] a Miloš Zapletal.

Projekt je financován částečně z prostředků Ústavu hudební vědy FF MU a částečně z grantů, poskytnutých Ministerstvem kultury České republiky a Grantovou agenturou České republiky.[1]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b c Český hudební slovník osob a institucí - úvodní stránka. www.ceskyhudebnislovnik.cz [online]. [cit. 2011-09-24]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 2019-04-22. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]