Martin Holec

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Martin Holec
Narození 11. června 1994
Deštná
Alma mater Konzervatoř a Vyšší odborná škola Jaroslava Ježka
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Martin Holec (* 11. června 1994 Deštná) je český herec, zpěvák a tanečník.

Vzdělání[editovat | editovat zdroj]

Studoval Gymnázium Vítězslava Nováka v Jindřichově Hradci. V roce 2010 začal studovat v Praze na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka obor Muzikálové herectví. Zde po šesti letech studia, v roce 2016, úspěšně absolvoval. Na konzervatoři chodil na herecké semináře s Jozefem Bednárikem. Spolu se spolužáky účinkoval v ročníkových představeních Broadway plná muzikálů (2011, režie: Libor Vaculík) a Chorus Line (2013-2015, režie: Denisa Nová), které se konaly v Divadle Broadway. Mezi další školní projekty, v nichž účinkoval, patří Krysař, Ženitba a Don Juan.

Divadlo[editovat | editovat zdroj]

V pěti letech začal chodit do ochotnického souboru v Deštné. V té době také začal navštěvovat ZUŠ – dramatický obor, klavír a zpěv. Několik let pravidelně jezdil na Letní hereckou školu, kde postupně prohluboval své umělecké dovednosti. Během studií na gymnáziu v Jindřichově Hradci začal hrát v dramatickém souboru této školy. Zde hrál mj. ve Zkrocení zlé ženy od Williama Shakespeara.

Divadlo Hybernia[editovat | editovat zdroj]

Divadlo Josefa Kajetána Tyla[editovat | editovat zdroj]

Televize[editovat | editovat zdroj]

V deseti letech získal první větší roli v televizi, a to v televizních povídkách Trapasy, které režíroval Zdeněk Zelenka. Zde si zahrál s Jiřinou Bohdalovou a Janem Budařem. Od té doby se v televizi mnohokrát objevil (např. pořad Hřiště 7 nebo francouzský televizní film Paní z Izieu), nejčastěji ho však můžeme vidět v různých českých seriálech.

Seriály[editovat | editovat zdroj]

Moderování, koncerty[editovat | editovat zdroj]

Martin Holec moderuje různé koncerty a společenské akce (v divadle Semafor, O2 Aréna).

V 5. ročníku konzervatoře, v roce 2015, uspořádal spolu se svými pěti spolužáky (Janem Fantou, Andreou Hauer, Denisou Šubrtovou, Pavlem Klimendou a Richardem Pekárkem) koncert s názvem Děkujeme![6], který se konal v pražském divadle Ponec. O rok později společně uspořádali pod názvem Já půjdu dál[7] hned dva koncerty v divadle Royal. V roce 2017, konkrétně 17. června, chystají další galakoncert Já půjdu dál.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Martin Holec | i-divadlo.cz. www.i-divadlo.cz [online].  [cit. 2016-12-30]. Dostupné online.  
  2. HOSMANOVÁ, Monika. Zvonokosy - DJKT - Divadlo J. K. Tyla v Plzni [online]. [cit. 2016-12-30]. Dostupné online.  
  3. REDAKTOR. Kdyby 1000 klarinetů - DJKT - Divadlo J. K. Tyla v Plzni [online]. [cit. 2016-12-30]. Dostupné online.  
  4. DUŠKOVÁ, Kateřina. West Side Story - DJKT - Divadlo J. K. Tyla v Plzni [online]. [cit. 2017-05-28]. Dostupné online. (cs-cz) 
  5. Martin Holec. ČSFD.cz [online].  [cit. 2016-12-30]. Dostupné online.  
  6. ČERMÁKOVÁ, Klára. Děkujeme - Galakoncert muzikálového herectví s Livebandem | Musical.cz. www.musical.cz [online].  [cit. 2017-01-03]. Dostupné online.  
  7. Já půjdu dál! | Divadlo STARBAG - Palace Ilusion | Informuji.cz. Informuji.cz [online].  [cit. 2017-01-03]. Dostupné online.