Litoměřice dolní nádraží

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Litoměřice dolní nádraží
Staniční budova s nástupišti (1908)
Staniční budova s nástupišti (1908)
Stát ČeskoČesko Česko
Kraj Ústecký
Město Litoměřice
Souřadnice
Litoměřice dolní nádraží
Litoměřice dolní nádraží
Provozovatel dráhy Správa železnic
Kód stanice 530998
Tratě 072
Nadmořská výška 155 m n. m.
V provozu od 1. ledna 1874
Zabezpečovací zařízení RZZ vzor SSSR
Dopravních kolejí 7
Nástupišť (hran) 0
Prodej jízdenek Ne
Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videaCommons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Litoměřice dolní nádraží je železniční stanice ve východní části okresního města Litoměřice v Ústeckém kraji na severním břehu řeky Labi. Leží na trati 072. Stanice je elektrizovaná (3 kV ss). Je nejstarší ze čtyř funkčních železničních stanic a zastávek ve městě, nezastavují však v ní pravidelně vlaky osobní dopravy (stav z roku 2019).

Historie[editovat | editovat zdroj]

Nádraží bylo vybudováno jakožto stanice II. typové třídy, součást Rakouské severozápadní dráhy (ÖNWB) spojující Vídeň a Berlín, autorem univerzalizované podoby stanic pro celou dráhu byl architekt Carl Schlimp. 1. ledna 1874 byl s litoměřickým nádražím uveden do provozu celý nový úsek trasy z Lysé nad Labem do stanice Ústí nad Labem-Střekov, v říjnu téhož roku vyjel pak dále první vlak ve směru na Děčín (Děčín-Prostřední Žleb), kde se nacházela poslední stanice na území Rakouska-Uherska.

Nádraží vzniklo poměrně daleko od centra města, pod kterým železnice procházela jednokolejným tunelem, jehož stavba patřila k nejnáročnějším pracím z celého projektu. Na základě nespokojenosti obyvatel Litoměřic bylo rozhodnuto o výstavbě zastávky blíže k domovní zástavbě a po složitých pozemkových jednáních byla nedaleko ústeckého zhlaví tunelu otevřena výstavní nádražní budova, která přebrala funkci nejdůležitější železniční dopravny ve městě (v 50. letech 20. století nahrazena současnou zastávkou Litoměřice město)[1].

Roku 1909 byl zdvoukolejněn úsek Lysá nad Labem-Mělník, kompletní druhá kolej byla mezi Kolínem a Děčínem dokončena během první světové války, zejména s pracovním nasazením ruských válečných zajatců. Elektrická trakční soustava sem byla dovedena roku 1958. Postupně byla stanice Litoměřice dolní nádraží vyřazena z osobního provozu a slouží pouze k obsluze nákladní dopravy.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Stanice není vybavena nástupišti.

Nehody[editovat | editovat zdroj]

Srážka vlaků březen 2015[editovat | editovat zdroj]

Nehoda v Žalhosticích - poškozená lokomotiva

28. března 2015 v 8:38 se v traťovém úseku Velké Žernoseky – Litoměřice dolní nádraží čelně srazily nákladní vlaky Pn 53668 a Nex 148359. V čele obou vlaků stály lokomotivy řady 122. Příčinou nehody bylo projetí návěsti Stůj ve Velkých Žernosekách vlakem Nex 148359. Následně došlo ke srážce vlaků na 1. traťové koleji a jejich vykolejení. Škoda této události byla vyčíslena na hodnotu převyšující 24 milionů Kč, došlo k jednomu zranění (zranil se strojvedoucí, který projel návěst Stůj).[2] U nehody byl přítomný tehdejší ministr dopravy Daniel Ťok.[3]

Nehoda vyústila v zavedení funkce Generální stop do systému GSM-R.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Zrušená zastávka [online]. [cit. 2019-12-30]. Dostupné online. (česky) 
  2. Zpráva o výsledcích šetření příčin a okolností vzniku mimořádné události - PDF Free Download. docplayer.cz [online]. [cit. 2020-01-03]. Dostupné online. 
  3. REDAKCE. FOTO: U Žalhostic se srazily dva nákladní vlaky. Nehodu způsobil strojvůdce. litomericky.denik.cz. 2015-03-28. Dostupné online [cit. 2020-01-03]. (česky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]