Hromská sobota

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Hromská sobota
Logo Simpsonovi.svg
44. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Saturdays of Thunder
Číslo řada 3
díl 9
Původní TV Fox Broadcasting Company
Premiéra 14. listopadu 1991
Česká TV Česká televize
Česká premiéra 7. ledna 1994
Tvorba
Scénář Ken Levine a David Isaacs
Režie Jim Reardon
Prod. kód 8F07
Obsah
Tabule „Už nikdy nebudu předstírat vzteklinu.”
Gaučový gag Simpsonovi si sednou na gauč, ale propadnou se do něj.
Délka 22 minut
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Cena lásky
Následující →
U ohnivého Vočka
Seznam dílů 3. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Hromská sobota (v anglickém originále Saturdays of Thunder) je 9. díl 3. řady (celkem 44.) amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Scénář napsali Ken Levine a David Isaacs a díl režíroval Jim Reardon. V USA měl premiéru dne 14. listopadu 1991 na stanici Fox Broadcasting Company a v Česku byl poprvé vysílán 7. ledna 1994 na České televizi.[1]

Děj[editovat | editovat zdroj]

Patty navrhne Marge, jestli nechce zkusit Homerovi předložit „OQ test” (test otcovského kvocientu) o svém synovi (Bartovi). Homer test nepřijme zrovna s nadšením a na všechny otázky odpoví buď špatně, nebo vůbec. Řekl také, že Bart nemá žádné koníčky. Aby zjistil, jestli, a jaké má Bart koníčky, podívá se za ním do garáže, kde si zrovna vyrábí svou závodní motokáru na závody. Homer tedy zjistí že o svém synovi neví vůbec nic a prohlásí se za špatného otce. Homer následně zavolá do Národního institutu otcovství a oznámí, že v testu nezískal ani jeden bod. Z institutu si pro něj tedy hned přijedou a Homer dostane radu, že má Bartovi pomoci s jeho motokárou.

Homer se tedy Bartovi nabídne, že mu pomůže s vyráběním závodní motokáry, ale Bart jeho pomoc odmítne. Homer si však z knížky o otcovství, kterou dostal v institutu, zjistí, že má použít obrácenou psychologii, která zabere. Homer tak začne s Bartem na motokáře pracovat a zanedlouho mají hotovo. Přijde den, kdy se konají závody a Bart soutěží proti Martinovi Princovi a Nelsonovi Muntzovi, přičemž oba mají na první pohled mnohem lepší motokáry, než je ta Bartova. Závod začne a motokára Martina Prince se rozjede tak rychle, že za sebou nachává ohnivou čáru až daleko za cílem narazí do zdi a skončí v nemocnici se zlomeninami a popáleninami. Na druhém místě v závodu skončí Nelson a Bart do cíle málem ani nedojede. Martin po převozu do nemocnice zjistí, že nebude moct pokračovat v závodění. Bart tak od Martina dostane nabídku, zda nechce řídit jeho motokáru, a zabránit tak Nelsonovi, aby vyhrál. Bart tuto nabídku přijme. Když však Homerovi oznámí, že nebude řídit jejich motokáru, Homera to citově raní. Přijde den finále závodu a Bart s Marge přemlouvají Homera, aby se šel na Bartův závod dívat. Homer to ale odmítne. Když však na lednici uvidí test otcovství, ve kterém před tím nezískal jediný bod, odpoví na všechny otázky znovu a správně, tak zjistí, že není až tak špatný otec a rychle se vydá za Bartem na místo konání závodů. Bart ale ztratí veškerou motivaci, protože se na něj jeho táta vykašlal. Když jej však uvidí v hledišti, motivace se dostaví zpět a rozhodne se závod za každou cenu vyhrát. Závod je vyrovnaný, ale Bárt přeci jenom vyhraje a trofej věnuje Homerovi.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Simpsonovi – Hromská sobota, 3×9 [online]. SerialZone.cz [cit. 2020-06-26]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]