Líza na stopě zlořádu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Líza na stopě zlořádu
37. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Mr. Lisa Goes to Washington
Číslo řada 3
díl 2
Tvorba
Scénář Wes Archer
Prod. kód 8F01
Posloupnost dílů
← Předchozí
Šílený Homer
Následující →
Zkáza domu Flandersů
Seznam dílů 3. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Líza na stopě zlořádu (v originále Mr. Lisa Goes to Washington – v doslovném překladu Líza jde do Washingtonu ) je druhý díl třetí řady amerického kresleného seriálu Simpsonovi.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Homer najde knížku, ve které je pro něj všechno důležité napsané. Najde tam soutěž pro dítě do dvanácti let. Chce to vyhodit, ale Líza se chce soutěže zúčastnit. Jde o silně vlastenecké eseje. Líze se zavede. Když uvidí porotkyně Lízu řekne si, že do toho musel silně zasáhnout otec. Když uvidí Homera a promluví si s ním, pošle Lízu do hlavního města. Tam mají dobře vybavený pokoj v hotelu a V.I.P odznak. Líza píše esej plnou chvály , ale když vidí senátora jak se nechá uplatit změní názor a píše kriticky. Nakonec je její esej oceněna za odvahu, ale nezíská peněžitou částku.

Kulturní odkazy[editovat | editovat zdroj]

Díl je parodií na film z roku 1939 Mr. Smith Goes to Washington. V tomto filmu jede hlavní hrdina do Washingtonu s vlasteneckým nadšením, ale poté je zklamán, když vidí korupci ve vládě. Líza stejně jako ve filmu navštěvuje Lincolnův Památník, kde se snaží najít pomoc.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]