Šílený Homer

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Šílený Homer
36. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Stark Raving Dad
Číslo řada 3
díl 1
Premiéra 19. září 1991
Tvorba
Scénář Al Jean
Mike Reiss
Režie Rich Moore
Prod. kód 7F24
Obsah
Tabule Nejsem zubař
Posloupnost dílů
← Předchozí
Krevní msta
Následující →
Líza na stopě zlořádu
Seznam dílů 3. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Šílený Homer (Stark Raving Dad) je první díl třetí řady amerického kresleného seriálu Simpsonovi, poprvé vysílaný 19. září 1991. Homer je v díle v ústavu pro duševně choré v místnosti s Leonem Kompowským, který se vydává za Michaela Jacksona. Mezitím slibuje Bart, že dá Líze nejlepší dárek.

Díl byl ze seriálu odstraněn kvůli účinkování Michaela Jacksona, když v roce 2019 produkční tým uvěřil v jeho vinu ohledně obvinění z pedofilie na základě dokumentu Leaving Neverland.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Líza probudí Bárta a vysvětluje mu, že má brzo narozeniny. Bart jí odpoví, že na dárku se pracuje. Mezitím Homer najde všechny košile vyprané na růžovou barvu. Mohla za to červená čepice, kterou Bart položil mezi prádlo. Homer nemá jinou možnost než v ní jít do práce. Skončí u psychiatra a ten ho pošle domů s dvaceti otázkami. Homer otázky nechce vyplňovat a tak je dá Bartovi. Ten všechno vyplní špatně a Homer skončí v ústavu pro dušeně choré v místnosti s někým, kdo předstírá a funguje jako Michael Jackson.

Homerova žena se snaží přemluvit doktora, aby propustil Homera. Ten tak učiní, až když zjistí, že Bart existuje. Bart slíbí celému městu, že přijede Michael Jackson. Město je zklamané, když vidí Leona Kompowského, který se vydával za Michaela Jacksona.

Bart nemá dárek pro Lízu. Leon pomůže Bartovi napsat píseň pro Lízu, která posloužila jako dárek. Líza pak za tu písničku Barta obejme. "Michael" se pak rodině přizná, že se jmenuje Leon Kompowsky a odejde.

Odstranění dílu ze seriálu[editovat | editovat zdroj]

V roce 2019 vyšel dokument Leaving Neverland o Michaelovi Jacksonovi, který přesvědčil Jamese L. Brookse o vině zpěváka co se týče pedofilie na dětech. Produkční tým Simpsonových se tak v době vydání dokumentu rozhodl odstranit tento dávný díl ze seriálu, ačkoliv Michael Jackson byl velkým fanouškem Simpsonových.[1]

Tento krok kritizovala ve svém komentáři například Mirka Spáčilová, která se zamýšlí nad tím, proč musel být smazán díl, kde Homer narazí na muže v blázinci, který má utkvělou představu, že je Michael Jackson, zatímco díl s Adolfem Hitlerem, kterému předvádí děda Simpson striptýz, je bez problému ponechán. Komentátorka se také pozastavuje nad nekvalitou dokumentu Leaving Neverland, který vedl k takto bizarním reakcím.[2]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. SPÁČILOVÁ, Mirka. Animovaní Simpsonovi odstraní dávnou epizodu s Michaelem Jacksonem. iDNES.cz [online]. 2018-03-08 [cit. 2018-03-08]. Dostupné online. 
  2. SPÁČILOVÁ, Mirka. KOMENTÁŘ: Hitler může, Jackson ne? Když se upravuje historie, končí legrace. iDNES.cz [online]. 2018-03-13 [cit. 2018-03-13]. Dostupné online. 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]