Diskuse s wikipedistou:Michal64

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Děkuji za Vaše příspěvky a nechť se Vám tu líbí. --Loupežník 29. 11. 2011, 20:48 (UTC)

Hradec Králové 1959/1960[editovat zdroj]

Mohl byste uvést zdroj informací? Ta soupiska z mistrovské sezóny neodpovídá tomu, co je u ligového ročníku 1959-1960. (Addvisor 5. 12. 2011, 05:56 (UTC)). Ahoj, při uvedení sestavy, která se zasloužila o titul, jsem vycházel z publikace "Svět devadesáti minut", 2.díl (1945/1980), Olympia, rok vydání 1981. V daném případě nechci tvrdit, že někteří mnou neuvedení hráči se na titulu nepodíleli, možná mohli odehrát pouze menší množství zápasů, proto je autor do této soupisky nezahrnul. Ale jak rozšiřuji některá jména z naší československé fotbalové historie, objevuji někdy docela závažné nesrovnalosti. --Michal64

Ahoj, v oficiální databázi je vedne jako RUNŠTUK. Tak to bylo zaneseno v matrice, která se dělala podle rodných listů, takže je to pravděpodobně správně--Šterez 7. 12. 2011, 07:54 (UTC)

Díky, matrika je dobrý zdroj :-). --Michal64

Portál Křesťanství[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji za Váš nový článek Ján Hirka, který jsem přidal mezi „nové články“ na portálu Křesťanství. Tam také můžete:

  • požádat o založení nového článku o některém z křesťanských témat
  • upozornit na svůj nový nebo podstatně rozšířený článek z této oblasti
  • navrhnout některý článek do rubriky Osobnost nebo Článek měsíce

Pokud Vás k tomuto tématu napadne něco jiného, můžete napsat do portálové diskuse.

Zdraví Fagnes 21. 12. 2011, 09:22 (UTC)

Díky za info. --Michal64

Typografie[editovat zdroj]

Prosím, abyste nezapomínal, že za tečkou (i v datu!!!), čárkou a dvojtečkou se píše mezera, tedy až na příslušné výjimky. Naopak před tečkou, čárkou a dvojtečkou se mezera nedělá. Slaigo 27. 12. 2011, 11:13 (UTC) Díky za upozornění, asi mi to někde ulítlo :-) --Michal64

Tenis[editovat zdroj]

Ahoj, díky za aktualizaci tenistů a tvorbu nových hráčů. Tenisu se zde dlouhodobě věnuji, takže kdybys něco potřeboval napiš mi.

Dovolím si přidat jen několik informací:

  • parametry v boxu Tenista, které jsou prázdné nevyplňuj (x), nebudou se zobrazovat, datum aktualizace boxu není třeba odkazovat (12. leden 2012), píše se jen (12. ledna 2011; bez čárky mezi dnem a rokem, viz také kdy odkazovat WP:KO), I když hráčka např. Kateřina Kramperová nehrála (ještě) Fed Cup, klidně přidávej ext. odkaz na soutěž (u mužů i na Davis Cup). Profily hráči mají vytvořené a nebude je třeba v budoucnu doplňovat,
  • při tvorbě tenisty můžeš využít zákl. vzoru, který jsem udělal. Po editaci celého článku [1] jen zkopíruješ muže či ženu, odstraníš "nowiki" před kategoriemi a jedním kliknutím smažeš nepotřebné sekce tabulek. Pak už jen doplňuješ do připraveného mustru, nejlépe podle jiné mutace nař. z anglické,
  • v infoboxu je zápis poměru 100–50 (bez mezery), mezera se dělá pokud je minimálně na jedné straně více než jedno slovo např. 100 výher – 50 proher.

Takže, přeji kvalitní editování a zdraví Tě --Kacir 10. 1. 2012, 23:11 (UTC)

Díky za info. Budu se toho držet. Za mustry díky, já jsem zatím spíš využíval české stránky, anglické mutace a zejména informace nepřebírám, možnost duplování případných chyb. Raději hledám informace z nezávislých zdrojů. Měj se. Michal64 12. 1. 2012, 18:47 (UTC)Michal64

Jasně, já při zakládání taky chodím na ofic. profily WTA a ITF hráčů a dívám se na aktuální informace, resp. dohledávám např. grandslamové výsledky. Jen pár drobností, v mustru jsem teď odstranil u trenérů dataci. Viděl jsem, že jsi založil pěkný článek Martina Kubičíková, jen drobnost – číslo profilu ITF a Fed Cupu je vždy stejné (stejně u mužů v Davis Cupu), z URL adresy obsahující na WTA profilu zápis ...2257889_14353..., pro správné odkazování použij jen to druhé 14353, jinak se odkaz nezobrazí, do infoboxu jsem nastavil u "bilance zápasů= –", což je znak "–" pomlčka (ta na norm. klávesnici není, máme ji pod editační lištou v nabídce znaků). Správně slouží k oddělování např. 85–50, namísto "-" spojovníku 85-50, to už jsou jen takové niance, více také na WP:TYP. Díky za pěkné články.--Kacir 14. 1. 2012, 00:39 (UTC)
A snad ještě, pokud v sekci "Odkazy" existuje pouze jediná podsekce, např. === Reference === nejsou využity, pak se nechává vždy pouze ta jedna existující např. == Externí odkazy == (a začíná se klasicky na úrovni 2 znaků ==), více na WP:VaS#Závěrečné sekce. --Kacir 14. 1. 2012, 00:43 (UTC)

Protože zakládáš kvalitní a tenisové! články (tedy mého zájmu :), tak Ti napíšu pár dalších informací. Asi je toho hodně, ale určitě v prospěch kvalitní české Wikipedie. K mé drobné úpravě článku [2]. U přechylování jmen hráček z azbuky je často problém s transkripcí do latinky (stejně tak z názvů v arabštině aj.), takže u Rusek, Ukrajinek, Uzbekistánek atd. pokud nedojde k přepisu jména, nemá smysl přidávat -ová (Irina Buryachok/ová), takové jméno na cs Wiki určitě odkazováno nebude. Naopak snažíme se odkazovat z anglické formy (nepřechýlené) např. z Tatiana Poutchek, nikoli už ale z Tatiana Poutcheková. Česká forma jména Ukrajinky z článku zní Irina Burjačoková. Vhodné je jméno při nejistotě ověřit Googlem [3] a především nástrojem, který vytořil kolega Mormegil transkripce a transliterace z cyrilice (nutno zadávat jméno v azbuce "Ірина Бурячок" [4]).
P.S. (okrajová poznámka k přesměrováním) U jmen osob je dobré neužívat přesměrování (Reka-Luca JaniováRéka-Luca Janiová), není to samozřejmě nic chybného, snad jen, že to zatěžuje systém a pokričilý uživatel to tzv. fixuje (opravuje). Pro (vyzkoušení) zvýraznění přesměrování lze využít v nastavení: "nastavení" (horní lišta)/Udělátka/Zvýrazňovat přesměrování.
Měj se a ještě jednou díky--Kacir 15. 1. 2012, 00:49 (UTC)

Poděkování[editovat zdroj]

Zdravím, chci ti poděkovat za články o Horešovském a spol. Pokud nejsou okopírované, tak chválím. Na tak krátkou wiki-zkušenost povedené články. --Saldenio 30. 1. 2012, 18:13 (UTC)

Díky za pochvalu, to potěší. Myslím, že to není jen o wiki-zkušenostech :-). Okopírované nejsou, pouze využívám mnoho volně přístupných zdrojů a snažím se z toho vytáhnout to podstatné a zajímavé. Navíc tu dobu jsem měl jako školák hodně pod kůží a přišlo mi, že ti hráči si to zaslouží. Michal64 2. 2. 2012, 21:03 (UTC)Michal64

Poděkování[editovat zdroj]

Díky za nové články hokejistů. Budeš-li chtít nůžeš se dopsat do portálů ledního hokeje [5] (dole vlevo). Jsou tam i chybějící články (tučně jsou MS) [6] článků. Prosím jen zapisovat do portálů nově vytvořené [7]. Ještě jednou dík a měj se fajn.--Zoner60 19. 2. 2012, 13:41 (UTC) Ahoj, díky za nabídku. Mám na tebe prosbu, založil jsem stránku Marcela Sakáče, bohužel jsem šel přes vytvořený link, kde ale bylo příjmení krátce - Sakač. Správně má být ale dlouze, můžeš prosím opravit v záhlaví? Já na to ještě nepřišel jak. Díky Michal64 19. 2. 2012, 18:00 (UTC)

Hotovo. Jinak ti slováci tam mají asi chybu [8]. Sakáč dle mých záznamu na ME 1972 a MS 1977 nehrál viz Seznam československých ledních hokejistů na mistrovstvích světa.--Zoner60 19. 2. 2012, 18:42 (UTC)

Ahoj, je to otázka. Samozřejmě jsem se snažil tuto informaci ověřit i jinde, díval jsem se i na stránky společnosti ism-sports.sk, kde je angažovaný a ve svém profilu také přiznává 2 tituly mistra světa, proto jsem mu je napsal. Má tam e-mailovou adresu na agenturu, tak mu napíši. Michal64 20. 2. 2012, 19:19 (UTC)

Vyznamenání[editovat zdroj]

Řád hokejového odborníka Zdravím, za soustavnou a pečlivou tvorbu nových článků v oblasti ledního hokeje jsem si dovolil Vám udělit „Řád hokejového odborníka“. Jen tak dál. Škoda jen, že jste se odhodlal tak pozdě, kdy už se tomu já nemůžu věnovat, ale pořád dění na wiki a hlavně co se týče hokeje sleduji a mám upřímnou radost z vaší práce, která je tady mnohdy nedoceněná a ba co víc, vám tu a tam někdo z rádoby byrokratů hodí klacík pod nohy. Tak přeju dál hodně zdaru a nesnižující se nadšení. --Saldenio 28. 2. 2012, 07:50 (UTC)

Posunuté údaje v infoboxu[editovat zdroj]

Čau, pro tvou informaci, bylo založeno téma ohledně špatného zobrazení v infoboxu Fotbalista zde: Wikipedie:Pod lípou (technika)#š:Infobox Fotbalista. --Chalim Kenabru (diskuse) 3. 1. 2013, 11:36 (UTC) Díky za info. Michal64 (diskuse) 3. 1. 2013, 17:17 (UTC)

Interwiki[editovat zdroj]

Zdravím. Děkuji za všechny vytvořené články. Chci Vás však poprosit o přidávání „odkazů interwiki“, tedy mezijazykových odkazů na Wikipedie v ostatních jazycích. Mají syntaxi [[kód jazyka:Název článku v daném jazyce]], umístěny bývají ve spodní části zdrojového kódu článku, po uložení se zobrazí v navigačním panelu při levém okraji pod ostatními panely. Vizte příklad jak by měly vypadat.

  1. Je třeba vyhledat identické heslo v angličtině nebo jiném jazyce a tento kód okopírovat ze spodní části tamního článku. Právě tento krok vyžaduje člověka, není automatizovaný.
  2. Mezi takto získané odkazy připište [[en:název v onom jazyce]], protože v cizojazyčné verzi pochopitelně není odkaz na původní článek. Umístěte ho na správné místo v abecedním pořadí podle kódů jazyků.
  3. Srovnané odkazy uložte do českého článku.
  4. Odkaz na český článek v této formě dopište na správné místo do článku anglického.

O rozšíření do dalších jazykových verzí se už obvykle postarají roboti. Vaše články budou o krok blíže dokonalosti. Díky. --Marek Koudelka (diskuse) 1. 2. 2013, 18:36 (UTC)

Díky za vysvětlení a návod. Michal64 (diskuse) 1. 2. 2013, 21:20 (UTC)

MS 2013 v alpském lyžování[editovat zdroj]

Ahoj, když přenášíš informace ze staršího ročníku článku (MS 2011), pak je nezapomínej v novém článku aktualizovat. Uvádíme pak nepravdy: „Dějiště mistrovství světa bylo vybráno Mezinárodní lyžařskou federací 25. května 2006 v portugalském městě Vilamoura“. [9] Výběr ale proběhl 29. května 2008 v Kapském Městě. Měj se.--Kacir 7. 2. 2013, 00:00 (UTC) Ahoj, díky za opravu a omlouvám se za chybu, bylo mi to sice divné, ale bohužel jsem dal na vyznění původního textu, z kterého vyplývalo, že bylo na jednom zasedání rozhodnuto o dvou šampioánetech: "Neúspěšným finálovým kandidátem se stal rakouský Schladming, jemuž bylo přiděleno konání mistrovství na rok 2013." Michal64 (diskuse) 7. 2. 2013, 08:02 (UTC)

Ahoj, jen drobnost. U jednorázových akcí, pokud člověk může editovat, je dobré si pohlídat jejich konec (myslím ze strany zakladatele). Jedná se většinou o drobnou úpravu, převod do min. času a odstranění šablony, která tam zbytečně visí [10]. Zdraví.--Kacir 5. 3. 2013, 20:48 (UTC)

JANA BALAŠOVÁ TRČKOVÁ[editovat zdroj]

Lepší než upozornění v diskusi je vložit na stránku autora např. tuto šablonu: {{subst:copyvio nováček|JANA BALAŠOVÁ TRČKOVÁ}}. Ale chválím dobrý postřeh! --Tomas62 (diskuse) 7. 2. 2013, 19:18 (UTC) Díky za radu, snažil jsem se něco najít, ale toto bylo nakonec rychlejší a chtěl jsem na problém upozornit vás zkušenější. Michal64 (diskuse) 8. 2. 2013, 07:33 (UTC)

Wikikvět[editovat zdroj]

Vyznamenání Dovoluji si připíchnout wikikvět za vysokou aktivitu zakládání článků v oblasti kinematografie.--Kacir 15. 3. 2013, 03:44 (UTC)

Také jsi mě mile překvapil aktualizací Světového poháru v alpském lyžování. Říkal jsem si, kdy se do té práce pustím... zdraví. --Kacir 15. 3. 2013, 03:44 (UTC) Ahoj, díky za ocenění. Co se týká SP v alpském lyžování, to je běh na dlouhou trať :-). už tam bylo k editaci hodně změn ... Michal64 (diskuse) 15. 3. 2013, 07:30 (UTC)

Počet let v DC[editovat zdroj]

Ahoj, k jakému roku jsou informace aktuální [11]? Začíná to utíkat a vytvářet zkreslený počet let u aktivních hráčů, takže doplníme rok ke kterému jsou data platná. Předpokládám, že to bude ke konci 2011. Zdraví.--Kacir 8. 4. 2013, 06:29 (UTC) Ahoj, ano, ke konci sezóny 2011. Michal64 (diskuse) 8. 4. 2013, 13:09 (UTC)

Bratři Bradáčové[editovat zdroj]

Vážený pane, needitujte prosím příspěvky o bratrech Bradáčových. V diskuzi k těmto článkům je podrobné vysvětlení Děkuji --Šterez (diskuse) 23. 11. 2013, 12:02 (UTC)

Pojmenovat článek Mistrovství Evropy v basketbale nebo Eurobasket?[editovat zdroj]

Zdravím. Na dané téma probíhá diskuse, prosím o Váš názor zde--Niccolo (diskuse) 29. 3. 2014, 15:42 (UTC)

Citační šablony[editovat zdroj]

Ahoj, musím tě poprosit o správné používání citačních šablon. Do parametru "periodikum" rozhodně nepatří URL článku, tam patří název periodika (iDNES.cz, Lidovky.cz, apod.) - viz dokumentace u {{Citace elektronického periodika}}. URL patří do parametru, který je příhodně pojmenován "url". A když už používáme citační šablony, zároveň bývá vhodné doplnit i další náležitosti, alespoň název zdrojového článku a datum jeho vydání, případně i autora a datum přístupu. Každopádně díky za aktualizaci nebo ozdrojování stávajících textů o biatlonistech. --Harold (diskuse) 6. 12. 2014, 21:01 (CET)[odpovědět]

Něžné vlny[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Něžné vlny, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora. K Vámi vloženému textu byla vznesena námitka, že se nápadně podobá textu z: http://www.csfd.cz/film/335907-nezne-vlny/

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Marek Koudelka (diskuse) 20. 3. 2015, 14:11 (CET)[odpovědět]

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora. K Vámi vloženému textu byla vznesena námitka, že se nápadně podobá textu z: http://www.cinemart.cz/filmy/dobrodruzstvi-pana-peabodyho-a-shermana/

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceNápověda:Jak vytvořit článek. Díky za pochopení.

--Hnetubud (diskuse) 17. 12. 2018, 23:06 (CET)[odpovědět]

Obchoďák[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Obchoďák, a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora. K Vámi vloženému textu byla vznesena námitka, že se nápadně podobá textu z: https://www.csfd.cz/film/316157-obchodak/prehled/

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceNápověda:Jak vytvořit článek. Díky za pochopení.

--David V. (diskuse) 2. 7. 2020, 11:45 (CEST)[odpovědět]