Diskuse s wikipedistkou:Karakal

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 1 rokem od uživatele Romanvysansky v tématu „OPRAVA DATA! Pozvánka na editaton v Praze!

Starší příspěvky se nacházejí v archivu, 2.

Prázdniny[editovat zdroj]

Ty máš mít přece prázdniny ;-) --Radouch 07:56, 1. 2. 2006 (UTC)

Zvyk je železná košile a když narazím na vandalismus, nedokážu to nechat plavat. Navíc Zp nedává experimenty, takže by to zapadlo. A teď se chvíli nekoukej, jdu revertovat ještě jednu věc a dát exp. ;) A pak už se jdu věnovat zaměstnání. --Karakal 08:10, 1. 2. 2006 (UTC)

Milá Karakal, teprve nyní jsem objevila, že jste mi udělila Řád Františka Palackého a jsem na něj patřičně hrdá. Moc mě potešilo Vaše vyjádření k němu. Až to zvládnu technicky, připnu si ho na svoji hruď, to znamená umístím ho také na svoji stránku. Ó marnosti, tvoje jméno je žena! Zdraví Di --84.42.165.25 06:23, 13. 2. 2006 (UTC)


!!!!! nedostalas mail?????

Dostala, teda jestli je to on, ale já to zvažovala už dlouho. Nemám chuť to teď vysvětlovat. --Karakal 11:32, 20. 2. 2006 (UTC)

Děkuji za uvítání, spíše se zajímám o palmy, ale pokusím se něco doplnit, ale ačkoli jsem se řihlásil nyní, tak se situace vyvinula poněkud nešťastně, že bude chvíli méně času, ale proetl jsem zatím nápovědu Tomáš Vrba 20:29, 2. 3. 2006 (UTC)

Zoologická nomenklatura[editovat zdroj]

Milá Karakal, "spáchal" jsem heslo Basionym. Protože si nejsem úplně jist pravidly zoologické nomenklatury, potřeboval bych, aby se nějaký zoolog na toto heslo mrknul a přičinil, resp. opravil věci týkající se zoologické nomenklatury. Tonda alias --A.Vítek 16:05, 4. 3. 2006 (UTC)

Dobrý den, hovořil jsem s uživatelem Vrba. Došli jsme k názoru, že jméno Wikipedista:Tomáš Vrba není ideální a že budu používat vrto. Chtěl jsem se optat, zda mám na předchozí účet umístit šablonu smazat či ne. Pokusil jsem se o krátké rozšíření granátového jablka, tak prosím o kontrolu. Děkuji Vrto 15:30, 14. 3. 2006 (UTC)

Dobrý den, to je fajn, opravdu to některé lidi zaráželo, navíc se tu v poslední době s účty nápadně podobnými někomu, kdo už tu byl roztrhl pytel. Nemusel jste si zakládat nový účet, některý z byrokratů by vás přejmenoval, ale moc editací jste neměl, tak je to jedno. Na svou stránku nedávejte smazat, ale můžete tam dát vysvětlení. Na to granátové jablko se podívám a děkuji. --Karakal 15:34, 14. 3. 2006 (UTC)

Ahojk Karakal! Nemrkla by ses prosím na ně? Myslím, jen ohledně toho, který z brundibárů je největší suchozemskou šelmou, zda Kodiak jak je v medvědech nebo ten lední, jak by vyplývalo z jeho hesla. (Osobně mám podezření že to bude ten lední, ale nechám na to na našich zoolozích/zoologech(?) :-) ). Reo + | 12:58, 18. 3. 2006 (UTC)

Co říkáte mým vylepšením článku Perseus ? Už to stačí na odstranění šablony Upravit ? -- Hkmaly 13:44, 29. 7. 2006 (UTC)

Jo vzhledově je to už lepší. Jen je to pořád jak z čtenářského deníku. Je popsán příběh v podstatě tak, jak byl zfilmován, jenže ta původní legenda byla trochu jinak. Mrkni se na en:Perseus jak to mají tam. Navíc jsou tam i obrázky, pokud mají v pořádku licence, můžeš dát nějaký i sem. Ale jinak dík za úpravy, myslím, že až budeš přidávat ten obrázek, můžeš šablonu sundat. --Karakal 07:28, 31. 7. 2006 (UTC)
Podíval jsem se na en:Perseus a přišlo mi to dost podobné, akorát rozdělené na kapitoly a se spoustou jmen navíc, což jsem napravil :-). Obrázek jsem našel na Commons stejně dobrý, takže jsem ani nemusel uploadovat. -- Hkmaly 21:26, 31. 7. 2006 (UTC)

Wellcome back[editovat zdroj]

Karel 20:23, 1. 10. 2006 (UTC)

Já sem tu pořád, jen nejsem moc vidět ;). Ale dík. Karakal 20:50, 1. 10. 2006 (UTC)

Roky před n.l.[editovat zdroj]

Vážená Karakal!

Nechci zakládat hesla pro všechny roky před n.l. ale pro ty roky, které figurují v chronologických datováních. Etymol

Děkuji za radu[editovat zdroj]

Ano, příště se podle toho zařídím. Takže "nowiki". Etymol

Ptačí oblasti vs. jezera[editovat zdroj]

Při zakládání dalších a dalších stránek jezer jsem přišel na to, že by bylo vhodné je zařazovat i do kategorií ptačích oblastí. Našel jsem tu hned dvě takové kategorie a články (Významné ptačí území a Ptačí oblast, které jsou však udělané jen pro ČR, i když tak nejsou nazvané. Obracím se na Vás, jako na odborníka v této oblasti a také jako na jediného wikipedistu, který mi kdy udělil pochvalu :o), jestli byste mohla případně tyto kategorie nějak aspoň do začátku rozšířit celosvětově, případně upravit články na o ČR a celosvětově. Máme tu již spoustu jezer z celého světa, které bych pak mohl do těchto kategorií přiřazovat. Momentálně si na to netroufám, ale když to neudělá nikdo jiný, hrozí, že se do toho pustím... Mircea 09:06, 25. 10. 2006 (UTC)

Je to dobrý nápad, který má jen jeden háček a to ten, že mizím na 4 dny z dosahu Matrixu, takže se k tomu nedostanu (a teď mám moc práce). No pokud vím, máme tu kategorii Chráněná území, která je mezinárodní a patří do ní i kategorie Ptačí oblasti a Významná ptačí území. Obě kategorie zatím slouží jen pro ČR, ale není problém je rozčlenit podle států (Ptačí oblasti se týkají jen Evropské unie). Já bych to tak udělala. Je to jednoduché může to udělat kdokoliv. V podstatě jde o to, že se pod kategorií Významná ptačí území udělá podkategorie: Kategorie:Významná ptačí území Česka (podle vzoru: Kategorie:Chráněná území Česka) a stejně pro ostatní státy a Významná ptačí území. Akorát těm existujícím článkům se pak kategorie musí změnit, ale naštěstí jich není moc a asi by to zvládl nějaký robot. No a nepatří tam jen jezera, i když je pravda, že vodní plochy značnčně převažují. Pokud to neuděláte sám do příštího týdne a mně zbyde trocha času, tak se na to podívám. --Karakal 12:55, 25. 10. 2006 (UTC)
P.S.: Můžu nabídnout tykání?
Tykání přijímám :o). Nechávám ty úpravy na tobě, já jsem se teď pustil do středoasijských řek. Ještě mě napadla další kategorie, která se prolíná s Ptačími oblastmi a sice Ramsarské mokřady - zatím jsem to řešil jen odkazy (např. některá Mongolská jezera). Mircea 14:55, 25. 10. 2006 (UTC)
Ono by to vůbec chtělo nějak zpracovat různé mezinárodní projekty ohledně ochrany přírody. UNICEF má systém biosférických rezervací o kterém by tu taky měly být zmínky, pak tu máme NATURU 2000 jako celek. No nic, je toho dost a já mám přístup na net dost omezený. Takže já to tu nezachráním :(. Když mi zbyde trocha času, snažím se přepisovat články od Zp. --Karakal 19:15, 25. 10. 2006 (UTC)

Wikiprojekt[editovat zdroj]

Ahoj, reaguju na tvůj nápad z ŽOKu k Zp. Není to špatný nápad, si stanovit nějaká pravidla aby nám ty copyvia nepřerůstala přes hlavu. Kdyby jses odhodlala k založení tak tam navrhuju zapracovat i problematiku citací a referencí. Zdá se mi totiž, že by jsme mohli poupravit, ještě způsob citací a referencí. --Juan de Vojníkov 11:12, 28. 10. 2006 (UTC)

Jo nápad je dobrý, ale na založení Wikiprojektu momentálně nemám. A nechci udělat to, co jsem kdysi udělala s projektem kategorizace, kdy jsem sice projekt začala, ale pak jsem neměla kapacity na jakoukoliv činnost v něm. Sice se hodlám podílet na boji proti Zp copyviím, protože jsem mimo jiné některé jeho články přepsala a pod, ale vážně nemám čas :(. Je mi líto, snad až budu mít na síti svůj počítač, tak někdy po nocích, ale teď nemám jak. Snad se toho ujme někdo jiný. --Karakal 09:30, 30. 10. 2006 (UTC)

WikiProjekt Biologie[editovat zdroj]

Založil jsem wikiprojekt biologie, IMHO už citelně chyběl a momentálně bude třeba ke koordinaci postupu biologů v rámci krize Zp. Wikipedie:WikiProjekt Biologie. Doufám, že se připojíš.  :-) Cinik 07:31, 3. 11. 2006 (UTC)

Napsal jsem takový stručný nástřel článku o ornitologické síti, koukla by ses na něj? Děkuji. Cinik 20:50, 5. 11. 2006 (UTC)

Ahoj, OK, pozastavím kat. Fauna v .... Snažil jsem se omezit LOKÁLNÍ kat. ohrožení viz Wikipedie diskuse:WikiProjekt Klasifikace biologie tak jsem si alternativně přidal „své“ kat. výskytu Fauna v ... . Mám to smazat bez náhrady nebo lze do nich nacpat mimo jednotlivých druhů i nějaké články? --snek01 15:32, 12. 2. 2007 (UTC)

Ano, správně. Díky za usměrňování a za inspiraci. Už jsem si uvědomil, že kat. Fauna v ... nelze u jednotlivých druhů udržovat (bylo by to nepřehledné, nepraktické pro čtenáře i editory a bylo by jich tam u některých moc.) (Jednoduché seznamy poslouží efektivněji, např. Seznam ptáků žijících v Česku). Kategorie samotné ve jmenném prostoru kategorií jsem nechal, protože se to pro pár souvisejících článků jistě využije. --snek01 10:27, 13. 2. 2007 (UTC)

Přestože na stránce Seznam měkkýšů v Česku ještě pracuji, uvítal bych připomínky. Do spodní tabulky ani nepřidám rozdělení na vodní a suchozemské ačkoliv na [1] to mám. --snek01 00:28, 16. 2. 2007 (UTC)

Fotka brhlíka[editovat zdroj]

Přeju pěkný den, nerad bych se vás dotknul, pokud jste tuto fotku fotila, pak všechna čest! Ale zdá se mi, že je příliš malá a v článcích by šla nahradit kvalitními fotkami z Commons.--Ben Skála 20:14, 26. 3. 2007 (UTC)

Fotila jsem to já a klidně ji nahraďte. Jde samozřejmně o výřez, proto je tak malá. Můj foťák má dobrý zoom, ale tak dobrý zase ne. Je pravda, že to je z dob, kdy jsem ještě nevěděla, že je třeba nahrávat fotky v co největším rozlišení a můžu se mrknout, jestli to původní nebylo lepší, ale pochybuju. Jak říkám, je to výřez. --Karakal 07:12, 27. 3. 2007 (UTC)

Dobrý den. Bylo by pěkné, kdybyste vyfotografovala most, který spojuje Císařský ostrov s Královskou oborou - časem snad vznikne o mostě samostatný článek. Děkuji. --Jvs 11:23, 11. 4. 2007 (UTC)

Jo kouknu, co teda pamatuju, tak moc výstavní neni, ale vyfotit půjde. --Karakal 11:49, 11. 4. 2007 (UTC)

Please check your User talk page in Commons. It would be a pity, if this Photo would be deleted, because you forgot to put in a copyright tag. Commons:User:Kersti Nebelsiek 84.138.13.66 14:24, 23. 4. 2007 (UTC)

Thank you for your notice, but it is OK now. I was warned in IRC channel. --Karakal 15:53, 23. 4. 2007 (UTC)

Tvoje fotka[editovat zdroj]

Ahoj, tak konečně vím, jak vypadáš. :)) [2] --Ragimiri 20:28, 21. 5. 2007 (UTC)

Takovej na netu najdeš ;). Ale jinak tohle je celkem dobrej portrét. Mám jeden malovanej přímo pro mne osobně, ale nějak nevím, jak to udělat s autorskými právy a volat malíři se mi nechce. Takže si ten obrázek necham pro sebe ;). --Karakal 14:32, 22. 5. 2007 (UTC)

Ale tohle je přímo ostravský karakal, je u nás v Ostravě. :)) BTW, ten obraz sis od malíře koupila? --Ragimiri 14:54, 22. 5. 2007 (UTC)

Bookmarky[editovat zdroj]

Nechceš si ty bookmarky dávat na nějakou jinou stránku, například na Wikipedista:Karakal/bookmarky ? Podstránky jsou skvělá věc ... i když jak tak na to koukám, na archív je už používáš ... -- Hkmaly 16:10, 23. 7. 2007 (UTC)

Dík za radu, ale až jich bude dvacet, tak o tom pouvažuju ;). Teď je to zatím zbytečné. I když jestli se mi povede najít některé starší skoroztracené, tak by to mohlo být reálné. O existenci podstránek samozřejmně vím, přece jen tu nejsem týden :). --Karakal 17:42, 23. 7. 2007 (UTC)

Dovolte mi, abych Vám jménem Wikiprojektu Fotografování poděkoval za Vaši dosavadní věrnou službu. V rámci reorganizace naší jednotky a pro zvýšení naší bojeschopnosti bylo rozhodnuto, že pěšáci budou odměněni za jejich dosavadní zásluhy hodnostmi. Tyto hodnosti mají být hrdým znakem naší příslušnosti k bojovému celku a uvědomění si, že nepřítel nikdy nespí a že ještě existuje mnoho pozic, které je potřeba okem zkušeného wikipedisty zvěčnit pro blaho lidstva!

Jako projev našeho díku je Vám propůjčena čestná hodnost Kadet. Česká wikipedie je na Vás hrdá! --Chmee2 20:55, 5. 8. 2007 (UTC)


Cykasy - dinosauři v kytkách[editovat zdroj]

Ok, děkuji, za úpravy v cykasech, už jsem s nimi skončil - dal jsem tam celou třídu,

je to teď trochu více odbornější. takže klidně do toho.

Myslím že je to teď vůbec největší pojednání o cykasech v češtině. Snažil jsem se, aby to nebylo moc expertní, proto mám na začátku těch článků co nejméně odborných výrazů a pár lidovějších věcí - říkal jsem si, že to v jakém oddělení, řádu, třídě, atp. ta kytka nachází, si každý může najít v taxoboxu.

--PeregrinusX 14:27, 1. 9. 2007 (UTC)

Koukala jsem, že je to pěkný soubor článků. Akorát nemám o cykasech takový přehled, abych tam něco opravovala, snad kromě technických úprav. Časem bych si to chtěla projít a zkouknout, ale poslední rok a půl prostě nemám na Wikipedii čas :/. Nic neslibuju, ale doufám, že se mi to povede projít. --Karakal 15:14, 1. 9. 2007 (UTC)

S ohledem na proběhlou debatu k etymologii názvů cykasů (keják, píchoš) jsem se tomu trochu věnoval a doplnil nový odstavec Etymologie, který snad vysvětluje, proč používám konkrétní názvy. Dalo dost práce najít literaturu, na webu není šance.

--PeregrinusX 20:00, 18. 9. 2007 (UTC)

Debatu k etymologii cykasů si dovoluji přesunout na diskusní stránky k centrálnímu článku Cykasy, abychom netříštili místa, kde se debatuje.

Fotka Chlumecké ulice v Kyjích[editovat zdroj]

Nemáš úplně pravdu, Karakal, že tato fotka má s Kyjemi společnou jen tu ceduli. Je to totiž krátký úsek Chlumecké v místech, kde prochází katastrem Kyjí. Jinak samozřejmě máš pravdu, že pro Kyje není vůbec typická. Byla ale asi nejvhodnější z těch tří, které Aktron svým novým foťákem :) udělal. Na Wikiprojektu Fotografování jsem ale slíbil, že udělám další fotky z Kyjí. Chci tam vyrazit zítra - vlastně dneska - no prostě 7.10.2007  :) Ale na tvoje fotky po opadání listí se těším (zítra tam ještě listí bude) --Packa 23:18, 6. 10. 2007 (UTC)

No já fotky Kyjí slíbila už dávno, ale nějak nejsem schopná se tam dostat i s foťákem. Jinak po opadání listí chci vyfotit Kyje z nadhledu. Tedy z kopce nad Kyjským rybníkem, odkud je jich značná část, jako na dlani. Ta fotka co teď je v infoboxu, je focena téměř spíš z Lehovce než Kyjí a všechny budovy v záběru jsou sídliště Černý most I. Že ten asfalt zrovna patří do katastru Kyj, je opravdu uplně jedno. BTW Aktron má ještě jednu velice podobnou fotku, ukazující téměř shodný úsek ulice, akorát z druhé strany. Ovšem tentokrát u ní má uvedeno, že to je Hloubětín ;) (a domy v záběru jsou sídliště Lehovec). --Karakal 13:40, 7. 10. 2007 (UTC)

Dosavadní fotky nejsou vůbec typické, máš samozřejmě pravdu. Něco jsem dneska vyfotil, tak až to za pár dní zpracuju, budeš moci posoudit. Jenom přece jen myslím, že aspoň taková fotka v infoboxu než žádná. --Packa 19:43, 7. 10. 2007 (UTC)

@ všichni diskutující: Koukněte na commons, snad jsem tu kategorii trochu doplnil... --Dezidor 22:52, 15. 10. 2007 (UTC)

Super, konečně někdo kdo nekecá a jde fotit :). No já šla taky, jenže byl tak hnusnej opar, že fotky nevyšly :/. Tohle je pěkná práce. Dezidor má pochvalu. --Karakal 06:02, 16. 10. 2007 (UTC)
Ano, má pochvalu. Já tam sice před těmi 10 dny fotil, ale ještě jsem to nenahrál :-( --Packa 19:50, 16. 10. 2007 (UTC)

Gratuluji!!!, -jkb- (cs.source) 14:15, 14. 10. 2007 (UTC)

Moc děkuju. Chtěla jsem Ti to napsat i mailem, protože jsem nevěděla, jak často sem nakukuješ. Ale koukám, že některé věci Ti prostě neuniknou :). --Karakal 14:17, 14. 10. 2007 (UTC)

Srdečné blahopřání. :) --Ragimiri 14:55, 14. 10. 2007 (UTC)

Taky blahopřeji a sladké medové týdny! A i ty další --Packa 21:50, 14. 10. 2007 (UTC)

Připojuji se ke gratulacím k tomuto nerozumnému činu. =) --Adam Hauner 13:08, 23. 10. 2007 (UTC)

S menším opožděním gratuluji a přeji hodně štěstí do vašeho společného života. :-) S přáním pěkného dne --Mercy 13:20, 23. 10. 2007 (UTC)

Vzkaz Eggovi[editovat zdroj]

Vyřiď prosím doma Eggovi, že mě moc mrzí, že si mě zařadil do množiny nadutých hlupáků, na které je alergický, ale ještě víc je mi líto, že z tohoto, byť dle něj nerovného, boje ustoupil, a teď si ke všemu dělám starost ještě i o tebe, abys ho nenásledovala - od šelmy bych to prostě neočekával. O to víc mě to mrzí, že se cítím být s vámi z jedné rodiny (ty bioložka, egg fyzik - no a já biofyzik).

Mně jakožto přívržence sociobiologie a autonomních agentů ta Wikipedie fascinuje tím, že mi přijde, že docela dobře modeluje tu naši pozemskou evoluci, ve které má svoje místo jak síla, tak i slabost, tak "dobro" i "zlo" a ze všeho nejzajímavější mi právě přijdou zajímavé ty hledané souvislosti mezi mechanismy přírodního výběru a etikou. Tak ať se na mě egg nezlobí, že jsem zpochybňoval právě férovost jeho počinů, nikoli jejich odůvodněnost.

A taky mě pokaždý moc bolí, když se rozchází manželé, a i když váš reálný vztah to, doufám, nenaruší, tak tady na wikipedii nám rozhodně ta vaše silná dvojka bude chybět. Ale už ve mně hrklo, když egg týden před tím, než se z wikipedie vypařil, naposledy ze své stánky sundal ty vaše snubní prstýnky. Proč? Dyť to tam bylo hezký. A nepatří to snad k wikipedii? Kychot 10:34, 23. 11. 2007 (UTC)

Tvůj vzkaz mu ukážu. Já neodcházím, ale pokud se podíváš na mé editace, tak zjistíš, že jsem svým způsobem odešla dávno. Jenže za to může mé zaměstnání a ne naštvání na Wikipedii. Eggův odchod nekomentuju a nejsem si jistá, jestli plně chápu. Ale my spolu o Wikipedii zase tak moc nemluvíme a rozhodně na ni nemáme úplně shodné názory. Navíc to, že já tu už moc nejsem způsobuje, že nevidím všechny souvislosti. Osobně si myslím, že mu ten odchod (snad jen dočasný, ale on se tváří, že definitivní) prospěje.
Prstýnky zmizely, protože jsme se tak dohodli se správci. Nechtěli jsme je dát pod svobodnou licencí a dohodli jsme se, že je po měsíci necháme smazat. Nehledej za tím žádnou symboliku. Prostě to bylo jen ilustrační foto k aktualitě, která už není tak aktuální. --Karakal 14:37, 23. 11. 2007 (UTC)
P.S.: Byla bych nerada, kdyby teď všichni psali mně věci, které chtějí říct eggovi. Pokud mu něco chcete, pište jemu. Jsem jeho žena a ne PR oddělení.
OK, díky za odpověď a prosím taky za prominutí, že jsem ty eggovy věci řešil přes tebe, byla to moje trochu ukvapená reakce a tvoji stránku jsem použil coby "last resort" v situaci, kdy jsem předpokládal, že na eega už jiný kontakt není. Rozhodně bych byl nerad, aby se z toho stal precedens i pro ostatní. Kychot 16:54, 26. 11. 2007 (UTC)

Kychote, díky za milá slova. Můžete zůstat klidný, vás jsem na mysli neměl. Myslím, že si ještě někdy o autonomních agentech pokecáme. Na můj vztah k manželce nemá Wikipedie žádný vliv, všechno je v nejlepším pořádku. Prstýnky byly a jsou (!) hezký. :-) Zmizely, protože tu nemají být obrázky s nesvobodnou licencí a my opravdu nechtěli každému povolit libovolné užití fotografie. --egg 21:07, 23. 11. 2007 (UTC)

OK, také díky, stránka s autonomními agenty nám tady chybí, ale jsem teď také v dost časové tísni a také asi ne ten člověk, který by se cítil kompetentní k tomu psát článek. A také nechci zneužívat stránku Vaší manželky na nějaké obsáhlejší diskuse. Zdraví Kychot 16:54, 26. 11. 2007 (UTC)

ad podezření Pajse[editovat zdroj]

Ahoj, rád bych věděl, kde a jak vzniklo podezření Pajse ohledně kopírování cizích textů a kterých všech článků se to týká. Nějak jsem k tomu nic nenašel. Náhodou mám totiž zmiňovanou knihu doma, tak mě to zaujalo, ale když jsem koukal na příslušnou kapitolu pojednávající o elektrickém dipólu, ale na shodu jsem tam prakticky nenarazil (teda při letmém prohlédnutí). --Reaperman 14:07, 3. 1. 2008 (UTC)

Podezření vznesl egg na IRC, druhý takový podezřelý článek, který uvedl, byl Magnetický dipól. Prý to není úplně doslova, ale stále v takové struktuře, která práva porušuje. Já to nekontrolovala, knihu u sebe nemám, jsem v práci. Ale doma se na to můžu mrknout. O slovech svého manžela jsem však neměla důvod pochybovat. Přišel na to náhodou, když něco hledal a měl zároveň otevřenou zmíněnou knihu a stránku na Wikipedii. Pokud chceš nějaké detaily, obrať se na něj. I když on se teď diskusím na Wikipedii vyhýbá, na toto by jistě odpověděl. --Karakal 14:14, 3. 1. 2008 (UTC)
Díky, zkusím se podívat podrobněji. --Reaperman 14:19, 3. 1. 2008 (UTC)

Pokud jsem si dobře všiml, byla jsi to Ty, kdo přesunul Perth na Perth (Západní Austrálie) a na Perthu nechala původní Perth (rozcestník). Podle mne je jedno užití termínu jednoznačně častěji užívanější (Perth jako australské město), a tudíž je podle mého současný stav nevhodný. Mám v plánu poprosit správce o přeměnu, ale prosím o případný komentář. Děkuju. Okino 16:10, 28. 1. 2008 (UTC)

Musela jsem se podívat do historie té stránky, abych si ověřila, že jsem to opravdu byla já. Už si nepamatuji, co jsem tu dělala před dvěma lety (mám pocit, že to bylo v době mé nejvyšší správcovské aktivity). Pokud jsem to přesouvala, tak ne něčí žádost, protože tohle není má oblast zájmu. Netuším proč jsem to přesouvala, ani kdo mě žádal. Nemám k jakékoliv změně žádné výhrady. --Karakal 07:08, 29. 1. 2008 (UTC)

Díky. Jen jsem chtěl mít jistotu. Okino 08:58, 29. 1. 2008 (UTC)

Dobrý den, jako spoluautorku Vás upozorňuji, že článek byl zařazen do nominačního procesu na potvrzení statusu Nejlepšího článku. Srdečně zdravím,--Ioannes Pragensis 14:21, 17. 4. 2008 (UTC)

Álmos Ete Sípos[editovat zdroj]

Stručná biografická noticka se nachází v patě dokumentu zde: http://www.efg-hohenstaufenstr.de/downloads/texte/charta_oecumenica_stellungnahme_aus_ungarn.pdf Kritérium významnosti tento teolog splňuje, je to celkem plodný autor theologické literatuy - převážně v maďarštině - ale jak lze vidět ze shora uvedeného odkazu - je i překládán do jiných jazyků. --Qasinka 30. 7. 2008, 19:42 (UTC)

Prima a dáte nějakou relevantní referenci do článku? O to mi šlo. Ne o přesvědčování v diskusi. --Karakal 1. 8. 2008, 18:18 (UTC)

Vyznamenávání[editovat zdroj]

Dobrý večer, všiml jsem si vaší poznámky vůči kolegovi Krvesajovi o správnosti přidělovat vyznamenání i již neaktivním a možná kdysi kontraverzním kolegům. Celý problém má více rovin. V pravidlech Wikipedie, pro nás závazných, jsou vypsány podmínky pro udělování všech jejich typů. Nedat někomu tu placku jen proto, že mi urazil, či něco nepěkného provedl vůči komukoliv na wiki nelze. Byla by to svévole. Možná je někde ve světě na jiné wiki nějaké doprovodné pravidlo, za jakých podmínek lze vyznamenání odebrat či nepřidělit a já bych hlasoval pro jeho přijetí. Ale zatím není a proto ta výtka kolegovi nebyla fér, on udělal vše podle pravidel a bez ohledu na to, zda někdo z těch lidí s ním kdy byl ve sporu. Dovedu si představit robota, který tato vyznamenání uděluje neosobně, jakmile najede počítačově hlídaný čas a počet editací. Tento druh vyznamení je zvláštní, není vlastně vyznamenáním za zásluhy, ale za kusy editací, počty dní. Za zásluhy jsou udělována vyznamenání jiného druhu, což vy víte déle, než já. Tak už se nezlobte a navrhněte řešení, jak se s tím vším vyrovnat. --Zákupák 4. 8. 2008, 21:34 (UTC)

Postup vyznamenávání kolegů jistě není definován v závazném pravidle, něco takového je ostatně okrajová záležitost při tvorbě encyklopedie. Nechce se mi to rozpitvávat, ale není mi to při chuti stejně jako Karakal. Podívejte se na ten váš příklad s robotem hlídajícím délku aktivity a počet editací. Oproti vámi navrhovanému postupu se liší prakticky jen v tom, že vyznamenání uděluje člověk. A je jedno, jestli tento "mechanický" postup provádí člověk nebo stroj. --Adam Zivner 4. 8. 2008, 21:42 (UTC)

Při vyznamenávání za věrnost jsem se (možná příliš strojově) řídil danými pravidly, tj. délkou aktivity a počtem editací. Je mi jasné, že aktivita jednotlivýcho oceněných wikipedistů je diametrálně odlišná. Vyznamenání za věrnost wikipedii ale beru podle definice, jak jsou určeny. Osobitější ocenění (od kytiček přes mnohem významnější ocenění) jsou věc jiná, mnohem individuálnější, se kterými se abych tak řekl tolik neplýtvá. Domnívám se, že především u nováčků ale má ocenění za věrnost přínos v tom, že si jejich práce (kromě uvítání na jejich diskusní stránce, na které jsem já také nějakou dobu čekal) všimne. Oni pak možná v některých případech spíše zůstanou a budou pro nás v budoucnu (co já vím?) velkým přínosem. Již jsem slíbil kolegovi Emírovi, že od příště budu k vyznamenání za věrnost přistupovat mnohem individuálněji. Snad tě to, milá kolegyně, alespoň trochu přesvědčí o mém dobrém úmyslu přinést na wikipedii trochu dobra a pohody (vždyť podívej se na všemožná obviňování, ŽoKy apod., které mi ubírají elán a vůbec chuť v projektu mnohdy pokračovat). Ale neboj se, vím, že vyznamenání jsou okrajová záležitost, stále mám na mysli, že jsme tu hlavně a v první řadě kvůli tvorbě encyklopedie. Přeji ti pěkný den. --Krvesaj 5. 8. 2008, 06:26 (UTC)

Mně šlo hlavně o to, že tím, jak je to hromadné, je to odosobněné. Neutrální oslovení, které to ještě zvýrazňovalo, jste už změnil, to je pravda, ale přesto je znát, že je to hromadné plakátování.
Ad Zákupák: Já sem řekla něco o tom, že se dávají lidem, kteří někomu něco udělali? Já jen poukázala na to, že se takhle může dostat ocenění učedník i velmi zkušeným uživatelům, nebo osobnostem typu Jan Sokol (který to naštěstí, přesně podle mého předpokladu, vzal s humorem). No ale když už jste to nakousl, tak ano, vzhledem k tomu, jak dlouho tu Krvesaj je, a jak si dává práci s tím zjistit, kdo je kdo, tak samozřejmně dříve či později vyznamená některou z vandalistových (slimákových) loutek.
Nelíbí se mi obecně celá ta akce, dávání vyznamenání hromadně všem. Daleko lepší se mi zdají všelijaké kytičky a hvězdy za konkrétní počin. Ano, je pravda, že se jimi občas šetří, protože už je těžké udržet povědomí o pracovitosti všech aktivních uživatelů, ale Wikipedie už se dělí na různé, stejnými zájmy stmelené, skupinky. V rámci těchto skupinek je podobné oceňování jednodušší, protože spolu lidé úzce spolupracují.
Ono i uvítání je dneska dost odosobněné, protože pod šablonu se připlácne maximálně podpis. Já jsem se vždy snažila si o nováčkovi zjistit, co vlastně napsal a pod šablonu přidat aspoň dvě věty, které daly najevo, že to píše člověk, co se o něj zajímá a ne nějaký robot.
Nechci Vám kazit Vaši snahu o zlepšení atmosféry, ale prostě na mne to moc pozitivně nepůsobí. --Karakal 5. 8. 2008, 10:00 (UTC)
Ty dvě větičky pod přivítání na wikipedii zní dobře, budu na to myslet, když budu někoho vítat. Díky. --Krvesaj 5. 8. 2008, 10:52 (UTC)

Tuleňovití[editovat zdroj]

Všiml jsem si, že jsi kdysi dávno založila článek Tuleňovití. Chtěl bych dát do zajímavostí to, že pod vodou dokonce i spí, ale tahle informace není orefovaná (v době vzniku článku se na zdrojování nekladl takový důraz). Mohla bys, prosím, dodat referenci k dané informaci? Díky moc předem. Zajímavost zatím dávám do zajímavostí jako námět. --Luděk 14. 9. 2008, 15:52 (UTC)

Your picture[editovat zdroj]

The picture Parus major01.jpg you released as PD is used today in a Dutch newspaper article [3]. I thought you might like to be informed about this. - Robotje 14. 3. 2009, 18:37 (UTC)

Thank you for your notice. I feel pleased that my picture got so far...;-) --Karakal 15. 3. 2009, 19:49 (UTC)

Zoologické články[editovat zdroj]

Ahoj kočko africká, tak jsem se po letech vrátil, a koukám, že zoologické články jsou pořád bída... Chci se na to vrhnout, nechceš mi trochu pomoci? :) --Labuť řecká. (Vím, je to drzost, prudit kočku co pečuje o mláďata :).

Čau labuťáku, já jsem Tě nedávno zahlídla, takže vím, že ses vrátil. To máš těžké, kotě je poměrně náročné na péči, teď mu zrovna rostou stoličky. To znamená, že celý den fňuká a visí na mně. K tomu jsem se (já trouba) nechala uvrtat k hodnocení soutěžních článků, to mi teď nějaký čas zabere. Ale na článcích ze zoologie bych spolupracovala ráda. Prozatím třeba můžu zkoušet číst a opravovat to co napíšeš ;). Ale hlavně toho nepiš moc, nebo nezvládnu ani to ;).
Tak vážně: Ráda bych nějak pomohla, ale jsem s časem na štíru. Třeba se to zlepší. Prostě do mně občas šťouchni a třeba to zafunguje. --Karakal 8. 3. 2010, 10:18 (UTC)
Aj aj, stoličky. Taky mi zase rostou :) --Kyknos 9. 3. 2010, 10:17 (UTC)

Wikisraz[editovat zdroj]

Pozvánka na setkání wikipedistů

3. (snad již opravdu) pravidelný sraz wikipedistů s workshopem se uskuteční
v pondělí 18. července 2011 od 18.30 hodin v Zulu baru, Na bojišti 8, Praha 2, nedaleko stanice metra I. P. Pavlova.
Všichni jsou srdečně zváni!

Pokud máte zájem, tak se zapište a stránku pro případné změny sledujte.


--Juan de Vojníkov 15. 7. 2011, 16:15 (UTC)

I use one of your photos![editovat zdroj]

Hi!

I have use a photo of Parus major (from http://en.wikipedia.org/wiki/File:Sykora_konadra1.jpg) in my free software educational proyect "Animalandia" (http://herramientas.educa.madrid.org/animalandia)

You can see directy in the follow link:

http://herramientas.educa.madrid.org/animalandia/imagen.php?id=32570

If you wish, you can send me some letters or/and a photo for your "contributor card" in Animalandia: http://herramientas.educa.madrid.org/animalandia/autor.php?nombre=Karakal

This is my "contributor card", for example: http://herramientas.educa.madrid.org/animalandia/autor.php?nombre=Fernando%20Lis%F3n%20Mart%EDn


In the future, I use more of your photos, I sure!

Thank you for the licence and, of course, for your splendid photos!! Regards! --Fernando Lisón

Pozvánka na oslavu 15. narozenin české Wikipedie[editovat zdroj]

Dobrý den, jak se daří? Rád bych vás pozval na oslavu 15. narozenin české Wikipedie, která se bude konat 3. května 2017 v kanceláři Wikimedia Česká republika ve Slovenské 21 v Praze-Vinohradech. Zvu vás, protože bychom rádi na jednom místě shromáždili co nejvíce bývalých i současných správců české Wikipedie (akce je však samozřejmě i pro nesprávce a dokonce i pro ty, kteří jen Wikipedii podporují, ale nikdy ji pořádně needitovali). Program je na stránce akce, ale stále se na něm pracuje a Vaše náměty a nápady si rád přečtu na diskuzi k akci.

Pokud máte zájem, prosím připište se do seznamu na stránce akce. Pokud o akci nemáte zájem, nejlépe uděláte, když odstraníte svoje jméno ze seznamu správců, který jsme připravili na stránce akce. Následně už vás nebudeme kontaktovat. Díky a těším se na shledání, --Martin Urbanec (diskuse) 16. 2. 2017, 15:23 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Pozvánka na editaton v Praze![editovat zdroj]

OPRAVA DATA! Pozvánka na editaton v Praze![editovat zdroj]