Annino (stanice metra v Moskvě)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Annino
StátRusko
MěstoMoskva
Vznik12. prosince 2001
LinkySerpuchovsko-Timirjazevskaja
Externí odkazy
Souřadnice sídla
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Annino (rusky Аннино) je stanice moskevského metra.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Annino je podzemní, hloubená, mělce založená (8 m pod povrchem), jednolodní stanice s ostrovním nástupištěm. Nachází se v jižní části deváté linky metra.

Stanice má dva výstupy, které vycházejí z prostoru nástupiště z jeho konců. Severní podpovrchový vestibul umožňuje výstup k ulici Varšavskoje šosse (s podzemním prostorem je spojen krátkými eskalátory), ten jižní je zavřený.

Annino patří k nejnovějším v síti, otevřena byla 12. prosince 2001 jako součást předposledního prodloužení linky (úsek Ulica Akademika Jangelja - Annino). Slavnostně stanici otevřel prezident Putin, přítomen byl i starosta města Jurij Lužkov, ale také i obyčejní cestující, kteří jeli speciálně vypraveným vlakem typu Jauza spolu s prezidentem.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Altufjevo Metro v MoskvěSerpuchovsko-Timirjazevskaja směr Bulvar Dmitrija Donskogo
Ulica Akademika Jangelja Annino Bulvar Dmitrija Donskogo
AltufjevoBibirjevoOtradnojeVladykino Petrovsko-Razumovskaja Timirjazevskaja DmitrovskajaSavjolovskaja Mendělejevskaja Cvětnoj Bulvar Čechovskaja Borovickaja PoljankaSerpuchovskaja Tulskaja Nagatinskaja NagornajaNachimovskij prospektSevastopolskaja ČertanovskajaJužnajaPražskajaUlica Akademika JangeljaAnninoBulvar Dmitrija Donskogo