Otradnoje (stanice metra v Moskvě)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Otradnoje
StátRusko
MěstoMoskva
ČtvrťOtradoje
Vznik1. března 1991
LinkySerpuchovsko-Timirjazevskaja
Technické informace
Typ stanicemělce založená
Počet nástupišť1
Hloubka pod povrchem9 m
Externí odkazy
Souřadnice sídla
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Otradnoje (rusky Отрадное) je jedna ze stanic moskevského metra na Serpuchovsko-Timirjazevské lince.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Stanice je hloubená, mělce založená s ostrovním nástupištěm a jednolodní konstrukce. Klenba, která ji zastřešuje je monolitická železobetonová. Hloubka založení stanice činí 9 m pod povrchem. Má jen jeden výstup, který vede pevným schodištěm do podpovrchového vestibulu pod blízkou křižovatku. Obklad Otradnoje tvoří červený mramor a bílé panely; v klenbě celého jednolodního prostoru je pak zavěšeno několik panelů s vyobrazením povstání děkabristů v roce 1825. Osvětlení je umístěno ve dvou řadách ve výdutích ve stropní klenbě.

Stanice byla otevřena jako ta nejsevernější úseku Savjolovskaja – Otradnoje, 1. března roku 1991. Denně zde vystoupí a nastoupí kolem 75 tisíc lidí. Severním směrem za stanicí se nachází odstavné koleje, jižním pak kolejový přejezd a odbočky do depa Vladykino.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Altufjevo Metro v MoskvěSerpuchovsko-Timirjazevskaja směr Bulvar Dmitrija Donskogo
Bibirjevo Otradnoje Vladykino
AltufjevoBibirjevoOtradnojeVladykino Petrovsko-Razumovskaja Timirjazevskaja DmitrovskajaSavjolovskaja Mendělejevskaja Cvětnoj Bulvar Čechovskaja Borovickaja PoljankaSerpuchovskaja Tulskaja Nagatinskaja NagornajaNachimovskij prospektSevastopolskaja ČertanovskajaJužnajaPražskajaUlica Akademika JangeljaAnninoBulvar Dmitrija Donskogo