Tulskaja (stanice metra v Moskvě)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Tulskaja
Tulskaja
Tulskaja
StátRusko a Sovětský svaz
MěstoMoskva
Vznik8. listopadu 1983
LinkySerpuchovsko-Timirjazevskaja
Externí odkazy
Souřadnice sídla
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Tulskaja (rusky Тульская) je stanice moskevského metra. Pojmenována je podle města Tuly a blízké Tulské ulice. Projektový název stanice je Danilovskaja, v letech 1991-1992 měla být přejmenována na Danilov monastyr.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Tulskaja se nachází na Serpuchovsko-Timirjazevské lince, v její jižní části. Je to podzemní, jednolodní ražená stanice, mělce založená (9,6 m hluboko pod povrchem). Má dva výstupy, vyvedené do podpovrchových vestibulů eskalátorovými tunely. Prostor stanice tvoří ostrovní nástupiště s dvěma kolejemi. Stěny za nástupištěm jsou obloženy mramorem různých barev plynule přecházejících, v místech kde pozvolna přecházejí ve strop se nacházejí ornamenty trojúhelníkových tvarů z betonu. Osvětlení zajišťují lampy z eloxovaného hliníku, zavěšené nad prostředkem lodi. Tulskaja byla otevřena pro cestující 8. listopadu 1983 jako součást úseku SerpuchovskajaJužnaja. Stanici denně využije kolem 40 000 lidí.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Altufjevo Metro v MoskvěSerpuchovsko-Timirjazevskaja směr Bulvar Dmitrija Donskogo
Serpuchovskaja Tulskaja Nagatinskaja
AltufjevoBibirjevoOtradnojeVladykino Petrovsko-Razumovskaja Timirjazevskaja DmitrovskajaSavjolovskaja Mendělejevskaja Cvětnoj Bulvar Čechovskaja Borovickaja PoljankaSerpuchovskaja Tulskaja Nagatinskaja NagornajaNachimovskij prospektSevastopolskaja ČertanovskajaJužnajaPražskajaUlica Akademika JangeljaAnninoBulvar Dmitrija Donskogo