Ťoplyj Stan (stanice metra v Moskvě)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Ťoplyj Stan
StátRusko a Sovětský svaz
MěstoMoskva
Vznik6. listopadu 1987
LinkyKalužsko-Rižskaja
Externí odkazy
Souřadnice sídla
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ťoplyj Stan (rusky Тёплый Стан) je stanice moskevského metra. Nachází se v jižní části oranžové linky, na jihovýchodě města, pod Profsojuznou ulicí. Název má podle stejnojmenného rajónu.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Ťoplyj Stan je podzemní, hloubená stanice, vybudovaná podle jednotného projektu pro stanice tohoto typu. Její ostrovní nástupiště podpírají dvě řady sloupů, ty jsou obložené bílým mramorem. Stěny za kolejištěm pak obkládají keramické dlaždice v cihlové barvě, které jsou uspořádány podobným způsobem, jako například ve stanici Chodov v pražském metru.

Ťoplyj Stan má dva výstupy, jež denně využije 73 400 cestujících. Slouží veřejnosti již od 6. listopadu 1987, do roku 1990 pak plnil funkci jižní konečné šesté linky metra. Jižním směrem dále za jejím nástupištěm se nacházejí odstavné koleje, pak se trať lomí směrem na východ k Bitcevskému parku.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Medvědkovo Metro v MoskvěKalužsko-Rižskaja směr Novojaseněvskaja
Koňkovo Ťoplyj Stan Jaseněvo
MedvědkovoBabuškinskajaSviblovoBotaničeskij sad VDNCh AleksejevskajaRižskaja Prospekt Mira SucharjevskajaTurgeněvskaja Kitaj-gorod Treťjakovskaja Okťabrskaja Šabolovskaja Leninskij prospekt Akademičeskaja ProfsojuznajaNovyje ČerjomuškiKalužskaja BěljajevoKoňkovoŤoplyj StanJaseněvoNovojaseněvskaja