Call of Duty (série)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Logo série

Série Call of Duty (CoD česky "volání povinnosti") je řada 3D akčních her hraných z pohledu první osoby, první 3 díly a 5. jsou z prostředí 2. světové války, zbytek se odehrává v současnosti nebo v blízké budoucnosti. Hlavními vývojáři hry jsou Infinity Ward, Treyarch a Sledgehammer Games, vydavatelem pak Activision

Call of Duty /1a/[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Call of Duty.

Call of Duty (česky: volání povinnosti, zkratka CoD, někdy také Call of Duty 1, zkratka CoD 1) je 3D akční počítačová hra z prostředí 2. světové války. Hráč v ní bojuje za stranu Sovětů, Britů a Američanů proti Němcům. Hra byla oceněna jako Nejlepší hra roku 2003.[zdroj?] Výrobce hry je Infinity Ward, vydavatel společnost Activision. Singleplayer, neboli hra pro jednoho hráče, hráče provádí bitvami 2. světové války, kde bojuje za 3 národy – Američany, Sověty a Brity. Hra obsahuje také multiplayer.

Call of Duty 2 /2/[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Call of Duty 2.

Call of Duty 2 (zkratka CoD 2) je akční počítačová hra od vývojářů Infinity Ward a vydavatele Activision zasazena do prostředí 2. světové války. Vydána byla 25. října 2005 pro PC a 15. listopadu téhož roku pro Xbox 360. Dále byly vytvořeny verze pro mobilní telefony, Pocket PC a Smartphone. Call of Duty byla jedna z nejlépe hodnocených her roku 2005. Hráč postupně ovládá čtyři vojáky(2 Britské,1 Amerického,1 Ruského), jenž ve svých individuálních kampaních musí překonávat celou řadu smrtelně nebezpečných bojových situací. Na výběr je několik možností, jak se veškerým obsahem hry prokousat. Lze postupně absolvovat všechny čtyři kampaně v řadě nebo si vybrat kteroukoli bitvu z kterékoli kampaně. Také v tomto dílu série je k dispozici multiplayer, kde ovšem nejde používat vozidla. Hra nabízí širokou škálu možností a dobrou grafiku. Vyznačuje se ale značnou nerealističností, např. je možné skočit s puškohledem u oka. Ale naopak má i spoustu výhod, zkuste to sami a poznáte proč se tomuto říká COD 2.

Call of Duty 3 /3/[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Call of Duty 3.

Call of Duty 3 (zkratka CoD 3) je třetí díl úspěšné 3D akčních her ze série Call of Duty z prostředí 2. světové války. Hráč poprvé nehraje jenom za Američany, Brity a Rusy, ale místo Rusů tu jsou Kanaďani a Poláci (Američani a Britové jsou tu stále) proti nacistům. Výrobce hry je Treyarch a Pi Studios, vydavatel společnost Activision. Je to zatím jediná hra z hlavní serie Call of Duty, která nevyšla pro PC.

Call of Duty 4: Modern Warfare /4/[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Call of Duty 4: Modern Warfare.

Call of Duty 4: Modern Warfare (zkratka CoD 4) je čtvrtý díl úspěšné série 3D akčních her Call of Duty. Hra byla oceněna jako Nejlepší hra roku 2007. Odehrává se v nedaleké budoucnosti a je to tak první díl ze série Call of Duty, který se neodehrává v době 2. světové války. Hra je rozdělena na 3 části. během nichž hrajete většinou za seržanta Johna "Soap" MacTavishe nebo za seržanta Paula Jacksona. V druhé části hry se na 2 mise ocitnete v kůži kapitána Price(v té době poručík) během utajované mise v okolí Černobylu.

Call of Duty: World at War /5/[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Call of Duty 5: World at War.

Call of Duty: World at War nebo Call of Duty: World at War (zkratka CoD WaW) je pátý díl úspěšné série 3D akčních her ze série Call of Duty. Hra se opět odehrává za 2. světové války. hráč během hry hraje jako vojín Joe Miller za Američany proti Japoncům, jako vojín Dimitri Petrenko za Sověty proti Němcům a nakonec jako PO. Locke opět za Američany jako člen osádky letadla Consolidated PBY Catalina zase proti Japoncům. Hra začíná za Joe Millera útěkem ze zajateckého tábora a končí stejně jako v Call of Duty vztyčení ruské vlajky na střeše Reichstagu.

Call of Duty: Modern Warfare 2 /6/[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Call of Duty: Modern Warfare 2.

Call of Duty : Modern Warfare 2 (zkráceně také CoD MW2 nebo MW2) je v pořadí šestý díl úspěšné série 3D akčních her ze série Call of Duty. Jak už sám název napovídá, jedná se volné pokračování hry CoD 4: Modern Warfare, a opět se tedy jedná o blízkou současnost. Šestý díl je opět od tvůrců z Infinity Ward, která vytvořila všechny předchozí díly, kromě dílu třetího (CoD 3) a pátého (CoD 5 WaW). Na rozdíl od Modern Warfare z roku 2007, nemá hráč možnost naklánět se doleva a doprava ze zákrytu. Je to nejlépe oceněná hra roku 2009.

Call of Duty: Black Ops /7/ 2010[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Call of Duty: Black Ops.

Call of Duty: Black Ops je sedmý díl úspěšné série 3D akčních her Call of Duty. Hra je vyvíjena společností Treyarch a vydání je oficiálně oznámeno na 9. listopadu 2010. Black Ops je první díl ze serie Call of Duty, který se odehrává ve studené válce a snaží se tedy částečně následovat své úspěšné bratříčky(Modern Warfare a Modern Warfare 2).

Call of Duty: Modern Warfare 3 /8/[editovat | editovat zdroj]

Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videa k tématu Call of Duty ve Wikimedia Commons

Podrobnější informace naleznete v článku Call of Duty: Modern Warfare 3.

Call of Duty : Modern Warfare 3 je 3. pokračování známe podserie Call of Duty s názvem "Modern Warfare". Vydání hry bylo v listopadu 2011. Běží na stejném enginu jako Call of Duty: Modern Warfare 2, ale s četnými úpravami. Tento díl nás zavede do různých měst jako např. : New York, Sierra Leone, Londýn, Hamburg, Paříž a dokonce si zahrajeme v Praze i na hradě Karlštejn

Call of Duty: Black Ops 2 /9/[editovat | editovat zdroj]

Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videa k tématu Call of Duty ve Wikimedia Commons

Podrobnější informace naleznete v článku Call of Duty: Black Ops II.

Call of Duty : Black Ops 2 je volné pokračování sedmého dílu Call of Duty: Black Ops. Příběh vypráví hlavně o synovi hlavního hrdiny původního Black Ops, Davida Masona v roce 2025. Příběh se velmi protíná s minulostí a dozvíme se, jak to vše dopadne. Tento díl prošel mnoha změnami od posledního CoD. Ve hře je možné hrát také za stroje.

Call of Duty: Ghosts /10/[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Call of Duty: Ghosts.

Call of Duty : Ghosts (zkráceně také CoD G nebo Gh) je v pořadí již desátý díl úspěšné série 3D akčních her ze série Call of Duty. Hra je poháněna novým enginem, přinášejícím činnosti, které dokáží přeměnit celou mapu.

Call of Duty: Advanced Warfare /11/[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Call of Duty: Advanced Warfare.