Všechny cesty vedou do nebe

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Všechny cesty vedou do nebe
642. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název My Way or the Highway to Heaven
Číslo řada 30
díl 3
Premiéra 14. října 2018
Tvorba
Scénář Deb Lacusta
Dan Castelleneta
Vince Waldron
Prod. kód XABF17
Hosté

Tracy Morgan jako on sám[1]

Posloupnost dílů
← Předchozí
Úžasné místo
Následující →
Speciální čarodějnický díl XXIX
Seznam dílů 30. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Všechny cesty vedou do nebe (v původním anglickém znění My Way or the Highway to Heaven) je 3. díl 30. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi. V USA měl premiéru 14. října 2018.[2][3] V Česku měl premiéru 18. února 2019 na Prima Cool.

Děj[editovat | editovat zdroj]

V nebi je téměř pusto a tak Bůh a Svatý Petr uvažují o tom, za jakých podmínek se duše dostanou do nebe. Podle sv. Petra jsou kritéria pro přijetí příliš přísná. Bůh s Petrem se podívají na Zemi na Nedovu Nedělní školu na téma Kdo půjde do nebe?

Ned s dětmi diskutuje o svém kníru a dozví se, že Ned pracoval jako podomní prodejce, který prodával trampolíny. Postupně se od svého kolegy dozvídá, že prodává nebezpečné trampolíny. Po 500 skocích přitáhne trampolína blesk, který do trampolíny udeří. Také se dozvídá, že malý Homer se chystá překonat rekord v 500 skocích na trampolíně. Ned zachrání Homera tím, že při pěti stém výskoku vyhodí Homera z trampolíny a obětuje se. Ježíš, ke kterému se dostane mu však sdělí, že pokud bude kázat jeho slova a uctívat ho, tak může opět žít. Ned souhlasí a sám se probere, ale zůstane mu ošklivá jizva pod nosem. A tak nosí knír, aby ji zakryl.

Po Nedovi vypráví v Nedělní škole Marge příběh o své babičce, která byla ateistka. Margeina babička porazila Němce a Bůh usuzuje, že by si také zasloužila být v nebi. Nakonec promluví Lisa o budhistické cestě do nebe.

Lisin příběh vypráví o princezně Siddmartě. Rodiče Siddmarthu rozmazlovali a princezna dumala nad tím, proč není šťastná, když má vše, co si jen dokáže představit. Siddmartha si uvědomuje, že i chudé děti jsou šťastnější, než ona. Převlékla se za chudého chlapce a zjišťovala, jaký je život v chudobě. Siddmartha si sedla pod strom a čekala několik dní dokud nedojde k osvícení.

Po vyprávění příběhu si Marge uvědomila, že je na Lisu hrdá, i když opustila křesťanství.

Nakonec Bůh povolil přistup do nebe všem dobrým duším po věky věků.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://ew.com/tv/2018/07/16/the-simpsons-tracy-morgan-season-30/
  2. Al Jean on Twitter. Twitter. Dostupné online [cit. 2018-10-06]. (česky) 
  3. Listings - SIMPSONS, THE on FOX | TheFutonCritic.com. www.thefutoncritic.com [online]. [cit. 2018-10-06]. Dostupné online.