Láska není hračka

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Láska není hračka
650. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Mad About the Toy
Číslo řada 30
Premiéra 6. ledna 2019
Tvorba
Scénář Michael Price[1]
Prod. kód YABF03
Posloupnost dílů
← Předchozí
Šťastné a třicáté
Následující →
Dívka v autobusu
Seznam dílů 30. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Láska není hračka (v anglickém originále Mad About the Toy) je 11. díl 30. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Díl měl premiéru 6. ledna 2019 na americké televizní stanici Fox.[2] Scénář k tomuto dílu napsal režisér Michael Price.[3][4][5]

Děj[editovat | editovat zdroj]

Homer a Marge oslavují své výročí a nechají děti doma s dědou. Marge poukazuje na to, že děda se musí vrátit do domova důchodců za hodinu, takže Marge s Homerem dělají všechny své aktivity co nejrychleji. Doma se Bart a Líza nudí, požádají dědu, aby si spolu mohli hrát hru. Bart najde v suterénu několik zelených plastových vojáčků, což způsobuje, že děda panikaří. Rodina ho vezme k lékaři, ale lékař není schopen zjistit, co se děje. Lisa zjišťuje, že tvarování plastových vojáčků připomíná dědu. Simpsonovi se dědy vyptávají, proč má paniku z plastových panáčků. Děda říká, že mu společnost nabídla, že bude předlohou pro panáčky a děda práci přijal. Postupně z dědy vypadne, že mu společnost nezaplatila za fotografování předlohy a zjišťuje, že z toho má paniku.

Děda ukončí rozhovor ve zpravodajství na Kanálu 6 a krátce poté se do celostátní televize NBC. Děda se od Marge dozvídá, že má přijet do New Yorku pro jeho peníze za fotografování. Rodina se vypraví do New Yorku pro dědovu výplatu. Děda se dozví, že nikdy nepodepsal smlouvu a nemá nárok na výplatu, a že z focení utekl kvůli tomu, že ho fotograf Phillip políbil. Společnost byla nucena Phillipa vyhodit. Děda pak má vizi, že jeho bratři mu říkají, aby navštívili fotografa. Uvědomil si, že možná zničil život fotografovi, děda a chce jej navštívit.

V letadle Líza na internetu zjistí na, že fotograf, Philip Hefflin, žije v Texasu. Pohon je dlouhý a rodina také prochází muzeem oblečení. Když se dostanou do rodného města Philipa, děda se najednou bojí, že v jeho středu je jeho socha a náhodou narazí na obchod s malbami v jeho armádním obleku. Philip pozdraví Aba (dědu) a říká, že je lepší, když dělá své vlastní věci. Poté mají čas společně, než se Abe (děda) musí vrátit zpět do Springfieldu.

Vrána domů, hračky vojáků se vrátily k životu a tancovaly, když si uvědomili, že Abe (děda) udělal to správné. Na zahradě hrají Bart, Milhouse a Nelson s hračkami vojáků. Poté, co se Bart nudí, navrhne, aby se rozplynul v mikrovlnné troubě, kterou děti dělají. Potom se zobrazí koláž Aba (dědy) a Philipa.[6]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Mad About the Toy na anglické Wikipedii.

  1. https://twitter.com/mikepriceinla/status/976868003722690561
  2. Al Jean on Twitter. Twitter. Dostupné online [cit. 2018-12-04]. (česky) 
  3. Al Jean on Twitter. Twitter. Dostupné online [cit. 2018-12-04]. (česky) 
  4. Al Jean on Twitter. Twitter. Dostupné online [cit. 2018-12-04]. (česky) 
  5. SCHNEIDER, Michael. ‘The Simpsons’: Gal Gadot and Netflix Boss Ted Sarandos Among Next Season’s Guest Stars. IndieWire. 2018-07-21. Dostupné online [cit. 2018-12-04]. (anglicky) 
  6. O2 TV. www.o2tv.cz [online]. [cit. 2019-04-29]. Dostupné online.