Láska není hračka

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Láska není hračka
650. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Mad About the Toy
Číslo řada 30
Premiéra 6. ledna 2019
Tvorba
Scénář Michael Price[1]
Prod. kód YABF03
Posloupnost dílů
← Předchozí
Šťastné a třicáté
Následující →
Dívka v autobusu
Seznam dílů 30. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Láska není hračka (v anglickém originále Mad About the Toy) je 11. díl 30. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Díl měl premiéru 6. ledna 2019 na americké televizní stanici Fox.[2] Scénář k tomuto dílu napsal režisér Michael Price.[3][4][5]

Děj[editovat | editovat zdroj]

Homer a Marge oslavují své výročí a nechají děti doma s dědou. Marge poukazuje na to, že děda se musí vrátit do domova důchodců za hodinu, takže Marge s Homerem dělají všechny své aktivity co nejrychleji. Doma se Bart a Líza nudí, požádají dědu, aby si spolu mohli zahrát hru. Bart najde v suterénu několik zelených plastových vojáčků, což způsobuje dědovu neznámou paniku. Rodina ho vezme k lékaři, ale lékař není schopen zjistit, proč panikaří. Líza zjišťuje, že tvar plastových vojáčků připomíná dědu. Simpsonovi se dědy vyptávají, proč má paniku z plastových panáčků. Děda říká, že mu nějaká společnost nabídla, že bude předlohou pro vojáčky a děda práci přijal. Postupně děda sdělí, že mu společnost nezaplatila za fotografování a zjišťuje, že tohle je důvodem jeho paniky.

Děda ukončí rozhovor ve zpravodajství na Kanálu a je převezen do sledovanějšího pořadu celostátní televize NBC. Děda se od Marge dozvídá, že má přijet do New Yorku pro jeho výplatu. Rodina se tedy vypraví do New Yorku. Děda se dozví, že nikdy nepodepsal smlouvu a nemá nárok na honorář, a že z focení utekl kvůli tomu, že ho fotograf Phillip políbil. Společnost byla nucena Phillipa vyhodit. Děda pak má vidinu a rozhodne se navštívit fotografa. Uvědomil si, že mu možná zničil život.

V letadle Líza na internetu zjistí na, že fotograf, Philip Hefflin, žije v Texasu. Když se dostanou do Philipova města, dědu zaskočí jeho středu a náhodou narazí na obchod s malbami v jeho armádním obleku. Poté spolu stráví čas a dokončí focení.

U Simposnových doma figurky ožijí a tančí, když si Abe uvědomil, že se zachoval správně. Na zahradě si Bart, Milhouse a Nelson hrají s figurkami vojáků. Poté, co se Bart nudí, navrhne, aby rozpustili plastové vojáčky v mikrovlnné troubě. Poté se zobrazí několik fotografií Aba (dědy) a Philipa.[6]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Mad About the Toy na anglické Wikipedii.

  1. https://twitter.com/mikepriceinla/status/976868003722690561
  2. Al Jean on Twitter. Twitter. Dostupné online [cit. 2018-12-04]. (česky) 
  3. Al Jean on Twitter. Twitter. Dostupné online [cit. 2018-12-04]. (česky) 
  4. Al Jean on Twitter. Twitter. Dostupné online [cit. 2018-12-04]. (česky) 
  5. SCHNEIDER, Michael. ‘The Simpsons’: Gal Gadot and Netflix Boss Ted Sarandos Among Next Season’s Guest Stars. IndieWire. 2018-07-21. Dostupné online [cit. 2018-12-04]. (anglicky) 
  6. O2 TV. www.o2tv.cz [online]. [cit. 2019-04-29]. Dostupné online.