Řidič na baterky

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Řidič na baterky
Díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Baby You Can't Drive My Car
Číslo řada 30
díl 5
Premiéra 4. listopadu 2018
Posloupnost dílů
← Předchozí
Speciální čarodějnický díl XXIX
Následující →
Nesrdečné pozdravy z Ruska
Seznam dílů 30. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Řidič na baterky (anglicky Baby You Can't Drive My Car) je 5. díl 30. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi.[1][2][3] V USA měl premiéru 4. listopadu 2018.[4]

Děj[editovat | editovat zdroj]

Pan Burns vyhodí Homera z práce v elektrárně. Marge Homera přemluví, aby si našel nové zaměstnání. Homer se v televizi dozví, že do Springfieldu se stěhuje nová společnost CarGo, která vyrábí autonomní (samořiditelné) automobily. Společnost hledá nejpasivnější osoby a Homer se dostane do finálového výběru. Homer jako jediný vydrží několik hodin nečinně sedět a přijmou ho. Homer má za úkol v automobily testovat. Jeho práce se mu velmi líbí. Při návštěvě Marge naučí IT pracovníky si také užívat, nejen pracovat. Majitelům CarGo se návštěva Marge líbí, Homerovi nabídnou povýšení a Marge nabídnou povýšení na jeho partnerku. Homer s Marge nabídku přijmou. Marge objedná nové kluziště. Všichni pracovníci bruslit neumí a Marge napadne, že by mohli hrát hokej na kancelářských židlích. Pracovníkům se tento způsob hokeje líbí.

Pracovníci Burnsovy jaderné elektrárny přechází do CarGo, a tak se Burns se Smithersem rozhodnou v převleku pracovat v konkurenčním CarGo a zjistit, co se pracovníkům na práci líbí. Po přečtené nepravdivých životopisů je přijmou.

Když se Marge s Homerem vrací domů, Homer zmíní hrdinské sendviče a jejich auto je doveze do prodejny Hrdinské sendviče. Marge má podezření, že je automobil odposlouchává, tak Homer řekne, že má chuť na koblihy, auto je doveze do prodejny koblih. Když Homer řekne, že má hlad, že by snědl koně, auto je zaveze do Krusty burgeru. Marge s Homerem to půjdou sdělit majitelům CarGo a ti přiznají, že je odposlouchávají. Majitelé se odvolají na to, že Homer s Marge podepsali doložku, která jim dovoluje je odposlouchávat. Homer se rozhodne pomoct panu Burnsovi v likvidaci CarGo. Burns, Smithers a Homer se v noci dostanou do serverovny a Smithers se pokusí vypnout všem CarGo vozům baterky a všechna auta vyřadí z provozu. CarGo brzy zkrachuje a Homer se vrátí do své práce v elektrárně.

Hořčice, a. s., provozovatel CarGo, se rozhodne začít vyrábět mluvící tetování.[5]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. The Simpsons - Episode 30.05 - Baby You Can't Drive My Car | Gossipela. Gossipela. 2018-10-10. Dostupné online [cit. 2018-10-12]. (anglicky) 
  2. Tracy Morgan to appear on multiple episodes of ‘The Simpsons’ as more than one character. EW.com. Dostupné online [cit. 2018-10-12]. (anglicky) 
  3. Al Jean on Twitter. Twitter. Dostupné online [cit. 2018-10-12]. (česky) 
  4. Listings - SIMPSONS, THE on FOX | TheFutonCritic.com. www.thefutoncritic.com [online]. [cit. 2018-10-12]. Dostupné online. 
  5. O2 TV. www.o2tv.cz [online]. [cit. 2019-03-31]. Dostupné online.