Šťastné a třicáté

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Šťastné a třicáté
Díl seriálu Simpsonovi
Pův. název 'Tis the 30th Season
Číslo řada 30
díl 10
Premiéra 20181209a9. prosince 2018
Tvorba
Scénář námět: Jeff Westbrook
scénář: John Frink a Joel H. Cohen [1]
Prod. kód YABF03
Posloupnost dílů
← Předchozí
Můj táta je bůh
Následující →
Láska není hračka
Seznam dílů 30. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Šťastné a třicáté (v anglickém originále 'Tis the 30th Season) je 10. díl 30. řady amerického animovaného seriálu Simpsonovi s vánoční tématikou.[2] V USA měl premiéru 9. prosince 2018 na stanici Fox.[3][4]

Děj[editovat | editovat zdroj]

Je Díkůvzdání a Bart s Lízou si přejí jediný vánoční dárek, chytrou 9K televizi. Marge chce dětem chytrou televizi koupit, ale je velmi drahá (stojí 2 400 amerických dolarů). V televizi uvidí reklamu na tu samou televizi za 499,99 amerických dolarů. Homer s Marge se dohodnou, že dětem chytrou televizi koupí a tak se Marge do obchodu vydá již v noci a domluví s Homerem, že jí ve 3 hodiny ráno vystřídá. Když si Marge v noci stopne do fronty, potká tam Gila. Gilovi je zima a Marge mu dá své rukavice, protože má omrzliny. Mezitím Homer před svým domem usne a nevystřídá Marge. Marge to před obchodem vydrží až do otevírací doby, do 6 hodin.

Marge se zastaví před 9K televizí, protože uvidí Gila, jak se snaží dostat na plyšáka pro jeho vnučku. Marge se rozhodne, že Gilovi pomůže a Gil získá plyšáka pro vnučku. Mezitím se ale všechny 9K televize vyprodají. Gil je rád, že má plyšáka a poděkuje Marge. Za Gilem přijde Timothy Lovejoy a nabídne mu za plyšáka 100 dolarů. Gil neváhá a plyšáka Timothymu prodá. Marge je smutná.

1. prosince Marge sdělí dětem, že chytrá televize tento rok nejspíš neklapne. Homer s dětmi se rozhodnou, že Marge koupí hotel na Floridě.

18. prosince se Marge zeptají, zda by jí nevadilo, kdyby Vánoce trávili někde jinde než doma, Marge řekne, že Vánoce budou doma. Homer s dětmi Marge přimíchají do čaje dřímalax (prášek na spaní), naloží ji do auta a odvezou ji na Floridu. Marge se probudí během cesty v Tennessee.

Když dojedou do ohyzdného floridského hotelu, ubytují je do pokojíčku šťastných skřítků. Pokoj je velmi malý a počasí není příznivé. Homer s dětmi se domluví, že se budou tvářit, že se jim zde líbí.

22. prosince se Líza s Bartem vydají za recepční a postěžují si, že na fotografiích vypadal hotel úplně jinak.

V síni viceprezidentů se přiznají, že Marge podváděli a tvářili se, že se jim tam líbí. Rozhodnou se, že se vrátí do Springfieldu a Bart se zaslouží o vrácení peněz. Až se dostanou do Springfieldu, Vočko uspořádá hostinu pro chudé. Rodina Simpsonových se u Vočka nají a zjistí, že všude je dobře, ale u Vočka nejlíp. Recepční Simpsonovým peníze vrátí a koupí si vysněnou 9K televizi.[5]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. https://twitter.com/AlJean/status/979532532646535168
  2. Listings - SIMPSONS, THE on FOX | TheFutonCritic.com. www.thefutoncritic.com [online]. [cit. 2018-12-01]. Dostupné online. 
  3. Al Jean on Twitter. Twitter. Dostupné online [cit. 2018-12-01]. (česky) 
  4. Al Jean on Twitter. Twitter. Dostupné online [cit. 2018-12-01]. (česky) 
  5. O2 TV. www.o2tv.cz [online]. [cit. 2019-04-28]. Dostupné online.