PewDiePie

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
PewDiePie
Kresba PewDiePie od některého z jeho fanoušků
Kresba PewDiePie od některého z jeho fanoušků
Rodné jméno Felix Arvid Ulf Kjellberg
Narození 24. října 1989 (26 let)
Švédsko Göteborg, Švédsko
Bydliště Brighton, Anglie, Spojené Království
Národnost Švédská
Občanství Švédské, Britské
Alma mater Chalmerská technologická univerzita
Povolání Videoherní komentátor, Youtube celebrita
Zaměstnavatel Polaris (Maker Studio)
Znám jako PewDiePie, PewDie, Pewds, Poods, Poodiepie, Fulisia,Poodie
Titul Nejvíce odebíraný YouTuber
Období 2010-současnost
Nábož. vyznání Agnostický ateista
Partner/ka Marzia Bisognin (2011-současnost)
Web www.pewdiepie.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

PewDiePie vlastním jménem Felix Arvid Ulf Kjellberg (švédsky lɪks aɾvɪd ɵlf ɕɛl bæɾj, tʃɛlbərɡ, nebo dʒɛlbərɡ) (* 24. října 1989, Göteborg, Švédsko) je švédský komentátor videoher na serveru YouTube. Jeho kanál je nejrychleji rostoucím a nejodebíranějším kanálem na YouTube.[1] V říjnu 2015 měl přes 40 milionů odběratelů a 10 miliard zhlédnutí všech jeho videí.

Dětství[editovat | editovat zdroj]

Narodil se a vyrůstal ve švédském Göteborgu. V roce 2008 absolvoval Göteborgs Högre Samskola. Poté pokračoval ve vysokoškolském vzdělání v oboru Ekonomika průmyslu a řízení technologií na Chalmerské technologické univerzitě, ale v roce 2011 univerzitu opustil a začal se věnovat činnosti na YouTube.

YouTube[editovat | editovat zdroj]

Na serveru YouTube si vytvořil kanál v dubnu 2010. V roce 2012 začal jeho kanál získávat na popularitě a dosáhl 1 milionu odběratelů. Dva miliony odběratelů dosáhl již v září 2012. Ucházel se o titul krále na webu, v on-line soutěži. Nezvítězil, ale stal se Gaming králem webu. Během následujícího volebního období vyhrál. Získanou peněžní výhru daroval fondu World Wildlife Fund. V dubnu 2013 jeho kanál vzrostl na 6 milionů odběratelů, jak uvedl New York Times[zdroj?]. Později získal cenu za nejoblíbenější sociální show[zdroj?]. V červnu 2013 kanál vzrostl na 8 milionů a následně 9 milionů odběratelů.

Na Social Star Awards šel záměrně pozdravit své fanoušky osobně i přes to že ho před tím varovala jeho ochranka[zdroj?]. Jeho počet odběratelů neustále vzrůstá, má již více než 40 miliónů odběratelů.[2] Jeho logo se objevilo na ocenění od Youtube na 1 milion odběratelů kanálu SHAYTARDS.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Ze Švédska se rozhodl přestěhovat se svojí přítelkyní Marzií (též velmi oblíbená a populární YouTuberka) do Itálie, později se přestěhoval do Anglie, kvůli lepšímu připojení k Internetu, kde žije dodnes. Podílí se na charitativní činnosti pro World Wildlife Foundation, St. Jude Children's Research Hospital a Charity Water, kde jeho fanoušci mohli darovat peníze na počest a oslavu k dosažení 10 milionů odběratelů. Při jeho 26 000 000 odběratelích začal přispívat také Save the Children, kde se vybralo více než 1 000 000 dolarů.[zdroj?] Také daroval 100 dolarů do ALS, ale takzvanou Ice bucket challenge neudělal. Jedno z jeho videí bylo také v TV seriálu South Park.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Top 500 YouTubers by Subscribed [online]. SocialBlade. Dostupné online.  
  2. Youtube kanál PewDiePie [online]. . Dostupné online.