Muzikál ze základní

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Muzikál ze základní
Elementary School Musical
465. díl seriálu Simpsonovi
Řada: 22
Díl: 1
Kód: MABF21
Premiéra: 26. září 2010
Scénář: Tim Long (e)
Režie: Mark Kirkland (e)
Hosté: Jemaine Clement
Bret McKenzie
Ira Glass
Stephen Hawking
Lea Michele
Cory Monteith
Amber Riley

Muzikál ze základní (anglicky Elementary School Musical) je první díl 22. série seriálu Simpsonovi, poprvé vysílaný 26. září 2010 (12. května 2011 v ČR).

Děj[editovat | editovat zdroj]

Když Homer, Líza a jejich kamarádi sledují předávání Nobelových cen, zjistí, že Krusty vyhrál Nobelovu cenu za mír. Ten se před celým Springfieldem vychloubá a oznámí, že ji převezme. Krusty a Homer odjedou do Osla, aby Krusty převzal Nobelovku. Bart jde samozřejmě s nimi. Letadlo však neletí do Osla, ale do Haagu v Nizozemsku. Tam se dozví, že ho tam chtěli dostat, aby zaplatil za evropské zločiny, které spáchal.

Ve Springfieldu - aby zapomněla, že ji s sebou nevzali - přihlásí Marge Lízu do klubu mladých herců. Tam se setká s třemi dětmi (Michele, Monteith, Riley).

Krustyho snahy o vyváznutí se nedaří a zůstává tak jediná možnost, jak se toho zbavit. Líza poté zjistí, že je už sobota a musí jít. Ve škole je to pro ni příšerné, i když profesor hudebky řekne, že je tam, kde je jen díky tomu kempu.

Bart se mezitím snaží najít multi-kulturní spojitost Krustyho, kterého může zachránit. Líza uteče a chce se vrátit do kempu. Cesta ale vede přes čtvrť zlodějů. Kytaristé žijí právě tam, kradou a "Líza se dozví, že vlastně celý kemp byl podvod.

V hudebním čísle vidíme Krustyho ve vězení (kde ho zmlátí). A Krusty z omluvy nakonec postříká soudce klaunskou vodou, v domnění, že tyhle vtipy mají Evropani rádi. Nakonec na DVD se objeví záchrana. Jde o Jižní Afriku v roce 1990, kde Krusty svým chováním propustil Nelsona Mandelu. Vše skončí Krustyho vykouřením trávy. Líza mezitím pozná vše o skutečném životě kytaristů.

Název dílu paroduje film Muzikál ze střední, dále se v něm jako tzv. guest stars objevují herci ze seriálu Glee.

Produkce[editovat | editovat zdroj]

Muzikál ze základní ve skutečnosti zná svět od 2. srpna 2010, kdy ho viděli kritici. Hvězdou je malá Michele (Lea Michele ve skutečnosti), malý Monteith (Cory Monteith ve skutečnosti) a malá Riley (Amber Riley ve skutečnosti). Další hvězdy jsou z "Flight of Conchords" - Jemaine Clement a Bret McKenzie z kempu.

Odkazy na pop-kulturu[editovat | editovat zdroj]