Muzikál ze základní

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Muzikál ze základní
465. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Elementary School Musical
Číslo řada 22
díl 1
Premiéra 26. září 2010
Tvorba
Scénář Tim Long
Režie Mark Kirkland
Prod. kód MABF21
Hosté

Jemaine Clement
Bret McKenzie
Ira Glass
Stephen Hawking
Lea Michele
Cory Monteith
Amber Riley

Posloupnost dílů
← Předchozí
Suď mě něžně
Následující →
Dědíme po dědovi
Seznam dílů 22. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Muzikál ze základní (anglicky Elementary School Musical) je první díl 22. řady seriálu Simpsonovi, poprvé vysílaný 26. září 2010 (12. května 2011 v Česku).

Děj[editovat | editovat zdroj]

Když Homer, Líza a jejich kamarádi sledují předávání Nobelových cen, zjistí, že Krusty vyhrál Nobelovu cenu za mír. Ten se před celým Springfieldem vychloubá a oznámí, že ji převezme. Krusty a Homer odjedou do Osla, aby Krusty převzal Nobelovku. Bart jde samozřejmě s nimi. Letadlo však neletí do Osla, ale do Haagu v Nizozemsku. Tam se dozví, že ho tam chtěli dostat, aby zaplatil za evropské zločiny, které spáchal.

Ve Springfieldu - aby zapomněla, že ji s sebou nevzali - přihlásí Marge Lízu do klubu mladých herců. Tam se setká s třemi dětmi (Michele, Monteith, Riley).

Krustyho snahy o vyváznutí se nedaří a zůstává tak jediná možnost, jak se toho zbavit. Líza poté zjistí, že je už sobota a musí jít. Ve škole je to pro ni příšerné, i když profesor hudebky řekne, že je tam, kde je jen díky tomu kempu.

Bart se mezitím snaží najít multi-kulturní spojitost Krustyho, kterého může zachránit. Líza uteče a chce se vrátit do kempu. Cesta ale vede přes čtvrť zlodějů. Kytaristé žijí právě tam, kradou a "Líza se dozví, že vlastně celý kemp byl podvod.

V hudebním čísle vidíme Krustyho ve vězení (kde ho zmlátí). A Krusty z omluvy nakonec postříká soudce klaunskou vodou, v domnění, že tyhle vtipy mají Evropani rádi. Nakonec na DVD se objeví záchrana. Jde o Jižní Afriku v roce 1990, kde Krusty svým chováním propustil Nelsona Mandelu. Vše skončí Krustyho vykouřením trávy. Líza mezitím pozná vše o skutečném životě kytaristů.

Název dílu paroduje film Muzikál ze střední, dále se v něm jako tzv. guest stars objevují herci ze seriálu Glee.

Produkce[editovat | editovat zdroj]

Muzikál ze základní ve skutečnosti zná svět od 2. srpna 2010, kdy ho viděli kritici. Hvězdou je malá Michele (Lea Michele ve skutečnosti), malý Monteith (Cory Monteith ve skutečnosti) a malá Riley (Amber Riley ve skutečnosti). Další hvězdy jsou z "Flight of Conchords" - Jemaine Clement a Bret McKenzie z kempu.

Odkazy na pop-kulturu[editovat | editovat zdroj]