Muzikál ze základní

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Muzikál ze základní
465. díl seriálu Simpsonovi
Pův. název Elementary School Musical
Číslo řada 22
díl 1
Premiéra 26. září 2010
Tvorba
Scénář Tim Long
Režie Mark Kirkland
Prod. kód MABF21
Obsah
Gaučový gag Všichni přijdou normálně a nad gaučem visí slavnostní přání od Foxu. Maggie sfoukne dort a Foxový manažer ho sám sní. Všichni smutně sedí a přání spadne.
Hosté

Jemaine Clement
Bret McKenzie
Ira Glass
Stephen Hawking
Lea Michele
Cory Monteith
Amber Riley

Posloupnost dílů
← Předchozí
Suď mě něžně
Následující →
Dědíme po dědovi
Seznam dílů 22. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Muzikál ze základní (anglicky Elementary School Musical) je první díl 22. řady seriálu Simpsonovi, poprvé vysílaný 26. září 2010 (12. května 2011 v Česku).

Děj[editovat | editovat zdroj]

Když Homer, Líza a jejich kamarádi sledují předávání Nobelových cen, zjistí, že Krusty vyhrál Nobelovu cenu za mír. Ten se před celým Springfieldem vychloubá a oznámí, že ji převezme. Krusty a Homer odjedou do Osla, aby Krusty převzal Nobelovku. Bart jde samozřejmě s nimi. Letadlo však neletí do Osla, ale do Haagu v Nizozemsku. Tam se dozví, že ho tam chtěli dostat, aby zaplatil za evropské zločiny, které spáchal.

Ve Springfieldu - aby zapomněla, že ji s sebou nevzali - přihlásí Marge Lízu do klubu mladých herců. Tam se setká s třemi dětmi (Michele, Monteith, Riley).

Krustyho snahy o vyváznutí se nedaří a zůstává tak jediná možnost, jak se toho zbavit. Líza poté zjistí, že je už sobota a musí jít. Ve škole je to pro ni příšerné, i když profesor hudebky řekne, že je tam, kde je jen díky tomu kempu.

Bart se mezitím snaží najít multi-kulturní spojitost Krustyho, kterého může zachránit. Líza uteče a chce se vrátit do kempu. Cesta ale vede přes čtvrť zlodějů. Kytaristé žijí právě tam, kradou a "Líza se dozví, že vlastně celý kemp byl podvod.

V hudebním čísle vidíme Krustyho ve vězení (kde ho zmlátí). A Krusty z omluvy nakonec postříká soudce klaunskou vodou, v domnění, že tyhle vtipy mají Evropani rádi. Nakonec na DVD se objeví záchrana. Jde o Jižní Afriku v roce 1990, kde Krusty svým chováním propustil Nelsona Mandelu. Vše skončí Krustyho vykouřením trávy. Líza mezitím pozná vše o skutečném životě kytaristů.

Název dílu paroduje film Muzikál ze střední, dále se v něm jako tzv. guest stars objevují herci ze seriálu Glee.

Produkce[editovat | editovat zdroj]

Muzikál ze základní ve skutečnosti zná svět od 2. srpna 2010, kdy ho viděli kritici. Hvězdou je malá Michele (Lea Michele ve skutečnosti), malý Monteith (Cory Monteith ve skutečnosti) a malá Riley (Amber Riley ve skutečnosti). Další hvězdy jsou z "Flight of Conchords" - Jemaine Clement a Bret McKenzie z kempu.

Odkazy na pop-kulturu[editovat | editovat zdroj]