Dědíme po dědovi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Dědíme po dědovi
Logo Simpsonovi.svg
466. díl seriálu Simpsonovi
Pův. názevLoan-a Lisa
Číslořada 22
díl 2
Původní TVFox Broadcasting Company
Premiéra3. října 2010
Česká TVPrima Cool
Česká premiéra19. května 2011
Tvorba
ScénářValentina L. Garzaová
RežieMatthew Faughnan
Prod. kódMABF17
Obsah
Tabule„Neviděl jsem učitelku, jak si žádá o podporu.“
Gaučový gagSimpsonovi najdou v obýváku mrtvého muže a pak na gauči utíkají před policií. Policisté je zatknou a poté jsou Simpsonovi popraveni na elektrickém gauči.
Billboard„Čekací doba na dopravním inspektorátu.“ (Na billboardu je původně 38 hodin, následně se změní na 39 hodin.)
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Muzikál ze základní
Následující →
Bartball
Seznam dílů 22. řady
Seznam dílů seriálu Simpsonovi
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Dědíme po dědovi (v anglickém originále Loan-a Lisa) je 2. díl 22. řady (celkem 466.) amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Scénář napsala Valentina L. Garzaová a díl režíroval Matthew Faughnan. V USA měl premiéru dne 3. října 2010 na stanici Fox Broadcasting Company a v Česku byl poprvé vysílán 19. května 2011 na stanici Prima Cool.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Příběh začíná dalším dílem Itchyho a Scratchyho, na který se dívá Bart s Lízou a Maggie na zadním sedadle auta, ve kterém sedí i Homer a Marge. Všichni jedou navštívit Abrahama Simpsona. Ten od té doby, co se mu klepou ruce tak, že nemůže hrát karty, má spoustu času na přemýšlení, a tak se rozhodl dát jim jejich dědictví už teď. Každému dá padesát dolarů a řekne jim, ať peníze utratí, za co budou chtít. Bart zaplatí Gilu Gundersonovi, aby dvě hodiny chodil v protisměru po eskalátorech. Marge se jde podívat po nové kabelce a zjišťuje, že spousta celebrit má svou vlastní kabelku. Marge se zalíbí jedna kabelka a nenápadně se koukne na cenu, kterou špatně přečte. Marge přečte padesát dolarů a jde si kabelku koupit. Ovšem poté zjistí, že kabelka stojí 500 dolarů. Tlak ze strany ostatních zákazníků donutí Marge zaplatit kabelku kreditní kartou, čímž si u nich získá značný obdiv. Marge je rozhodnutá jít hned zítra ráno kabelku vrátit a vše řekne Homerovi. Marge, její kabelka a Homer si večer vyrazí do luxusní restaurace, kde díky kabelce dostanou velice pěkný stůl. Marge je na kabelku velice opatrná, aby se nezašpinila, ovšem Homer ji zašpiní omáčkou z krevety. Marge jde další den vrátit kabelku a naštěstí jí vrátí peníze.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]