Mistrovství Evropy v zápasu řecko-římském 2001 – podrobné výsledky

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Podrobné výsledky z mistrovství Evropy v zápasu řecko-římském za rok 2001.

Herní systém[editovat | editovat zdroj]

Na přelomu tisíciletí zavedla Mezinárodní zápasnická federace herní systém, který rozděloval zápasníky do tří až čtyřčlenných skupin. Z každé skupiny postupoval pouze vítěz, který se následně v pavouku utkal s vítězi dalších skupin o titul.

Jednotlivé zápasy byly bodovány podle provedených technik. Po skončení zápasu rozhodčí zápasníky ocenili kladnými body (KB), viz legenda, které rozhodují o postupu zápasníka ze skupiny. V případě rovného počtu kladných bodů rozhoduje větší součet bodů (B).

Legenda[editovat | editovat zdroj]

  • TO – vítězství na lopatky, kladné body vítěz:poražený – 4:0
  • ST – vítězství na technickou převahu (poražený bez bodu); kladné body vítěz:poražený – 4:0
  • SP – vítězství na technickou převahu (poražený s body); kladné body vítěz:poražený – 4:1
  • PO – vítězství na body (poražený bez bodu); kladné body vítěz:poražený – 3:0
  • PP – vítězství na body (poražený s body); kladné body vítěz:poražený – 3:1

Podrobné výsledky[editovat | editovat zdroj]

Muší váha mužů do 54 kg[editovat | editovat zdroj]

S. Č. Zápasník Základní skupiny ΣB ΣKB PZS Vyřazovací boje CP
1. 2. 3. čtvrtfinále semifinále o medaile
A 1. Rusko Alexej Ševcov (RUS) B 1./5 (TO) 3./10 (ST) 15 8 1. 6./3 (PO) 7./7 18./3 4.
2. Arménie Armen Arakeljan (ARM) B 2./1 3./12 (SP) 13 4 2. 9.
3. Dánsko Anders Nyblom (DEN) B 1./0 2./1 1 1 3. 18.
B 4. Gruzie Aleksandre Kunčulija (GEO) B 5./6 6./0 6 1 3. 16.
5. Ukrajina Serhij Sobokar (UKR) B 4./10 (PP) 6./0 10 3 2. 12.
6. Ázerbájdžán Natig Ajvazov (AZE) B 4./10 (ST) 5./6 (PO) 16 7 1. 1./0 6.
C 7. Bělorusko Boris Radkevič (BLR) B 8./10 (PP) 9./7 (PO) 17 6 1. 12./12 (TO) 1./8 (PP) 21./3 (PP) Zlatá medaile
8. Maďarsko Tibor Oláh (HUN) B 7./4 9./7 (TO) 11 5 2. 8.
9. Finsko Petri Isokoski (FIN) B 7./0 8./0 0 0 3. 21.
D 10. Španělsko Vicente Lillo (ESP) B 11./3 (PP) 12./0 3 3 3. 15.
11. Německo Marco Greifelt (GER) B 10./1 12./3 (PP) 4 4 2. 11.
12. Bulharsko Stojčo Ivanov (BUL) B 10./13 (ST) 11./2 15 5 1. 7./0 5.
E 13. Švédsko Patrick Lundh (SWE) B 14./0 15./0 0 0 3. 19.
14. Norsko Stig-André Berge (NOR) B 13./8 (PO) 15./0 8 3 2. 14.
15. Řecko Arťom Kjuregjan (GRE) B 13./10 (ST) 14./11 (ST) 21 8 1. 18./0 7.
F 16. Rumunsko Florin Gavrila (ROU) B 17./9 (PP) 18./0 9 3 2. 13.
17. Litva Ruslan Vartanov (LTU) B 16./3 18./0 3 1 3. 17.
18. Polsko Dariusz Jabłoński (POL) B 16./12 (ST) 17./10 (ST) 22 8 1. 15./3 (PO) 21/? 1./4 (PP) Bronzová medaile
G 19. Moldavsko Vitalie Ceban (MDA) B 20./0 21./0 0 0 3. 20.
20. Francie Hamou Oubrick (FRA) B 19./7 (PO) 21./2 9 4 2. 10.
21. Turecko Ercan Yıldız (TUR) B 19./4 (PO) 20./3 (PP) 7 6 1. 18./? (?) 7./1 Stříbrná medaile

reference

Bantamová váha mužů do 58 kg[editovat | editovat zdroj]

S. Č. Zápasník Základní skupiny ΣB ΣKB PZS Vyřazovací boje CP
1. 2. 3. čtvrtfinále semifinále o medaile
A 1. Švédsko Peter Stjernberg (SWE) B 1./2 3./6 (TO) 8 5 2. 10.
2. Bulharsko Kalojan Velinov (BUL) B 2./7 (PP) 3./6 (PP) 14 6 1. 6./0 6.
3. Slovinsko Slavko Miholič (SLO) B 1./1 2./2 3 1 3. 20.
B 4. Izrael Ivan Alexandrov (ISR) B 5./1 6./2 3 1 3. 21.
5. Finsko Pasi Huhtala (FIN) B 4./5 (TO) 6./0 5 4 2. 12.
6. Bělorusko Jurij Chrabrov (BLR) B 4./10 (PP) 5./6 (PO) 16 6 1. 2./4 (PO) 11./6 16./4 4.
C 7. Ukrajina Ruslan Chakimov (UKR) B 8./4 9./12 (PP) 16 4 2. 14.
8. Turecko Şeref Tüfenk (TUR) B 7./5 (PP) 9./9 (PP) 14 6 1. 11./2 5.
9. Polsko Lucjan Kwit (POL) B 7./3 8./4 7 2 3. 18.
D 10. Maďarsko László Bóna (HUN) B 11./2 12./2 4 2 3. 19.
11. Gruzie Irakli Čočua (GEO) B 10./3 (PP) 12./9 (ST) 12 7 1. 8./5 (PP) 6./7 (PP) 20./3 Stříbrná medaile
12. Řecko Stathis Theodosiadis (GRE) B 10./3 (PP) 11./3 6 3 2. 16.
E 13. Španělsko Joaquín Martínez (ESP) B 14./0 15./13 (SP) 13 4 2. 13.
14. Arménie Vahan Džuharjan (ARM) B 13./10 (ST) 15./13 (ST) 23 8 1. 16./0 7.
15. Nizozemsko Arash Rayhaniasl (NED) B 13./2 14./0 2 1 3. 22.
F 16. Rumunsko Marian Sandu (ROU) B 17./16 (SP) 18./4 (PP) 19./5 (PO) 25 10 1. 14./6 (PO) 20./? 6./5 (PP) Bronzová medaile
17. Svazová republika Jugoslávie Norbert Futó (YUG) B 16./4 19./4 (PO) 18./0 8 4 3. 15.
18. Rusko Stanislav Lomačinský (RUS) B 19./12 (ST) 16./3 17./12 (ST) 27 9 2. 8.
19. Ázerbájdžán Taleh Israfilov (AZE) B 18./0 17./0 16./0 0 0 4. 23.
G 20. Česko Petr Švehla (CZE) B 21./3 22./3 (PO) 23./3 (PO) 9 7. 1. 16./? (?) 11./13 (SP) Zlatá medaile
21. Německo Michael Böh (GER) B 20./7 (PP) 23./1 22./4 12 5 3. 11.
22. Francie Djamel Ainaoui (FRA) B 23./6 (PO) 20./0 21./7 (PP) 13 6 2. 9.
23. Moldavsko Ion Gaimer (MDA) B 22./0 21./6 (PP) 20./0 6 3 4. 17.

reference

Pérová váha mužů do 63 kg[editovat | editovat zdroj]

S. Č. Zápasník Základní skupiny ΣB ΣKB PZS Vyřazovací boje CP
1. 2. 3. čtvrtfinále semifinále o medaile
A 1. Francie Sébastien Hidalgo (FRA) B 1./1 3./3 4 2 3. 18.
2. Německo Jurij Kohl (GER) B 2./3 (PP) 3./5 (PO) 8 6 1. 5./? 5.
3. Finsko Janne Vakkila (FIN) B 1./7 (PP) 2./0 7 3 2. 14.
B 4. Portugalsko Paulo Gonçalves (POR) B 5./1 6./0 1 1 3. 24.
5. Bulharsko Nikolaj Gergov (BUL) B 4./4 (PP) 6./12 (ST) 16 7 1. 2./? (?) 10./? 15./0 4.
6. Česko Michal Bláha (CZE) B 4./3 (PO) 5./0 3 3 2. 16.
C 7. Maďarsko Balázs Nagy (HUN) B 8./3 (PP) 9./10 13 4 2. 10.
8. Řecko Christos Gikas (GRE) B 7./1 9./0 1 1 3. 23.
9. Izrael Michail Bejlin (ISR) B 7./11 (PP) 8./10 (TO) 21 7 1. 10./? 7.
D 10. Turecko Şeref Eroğlu (TUR) B 11./10 (ST) 12./15 (ST) 25 8 1. 9./? (?) 5./? (?) 20./4 (PP) Zlatá medaile
11. Dánsko Morten Helt (DEN) B 10./0 12./1 1 1 3. 22.
12. Estonsko Olari Suislep (EST) B 10./0 11./8 (PP) 8 3 2. 12.
E 13. Gruzie Akaki Čačua (GEO) B 14./7 (PP) 15./0 7 3 2. 13.
14. Ukrajina Armen Vardanjan (UKR) B 13./2 15./1 3 2 3. 19.
15. Polsko Włodzimierz Zawadzki (POL) B 13./10 (ST) 14./3 (PP) 13 7 1. 17./? (?) 20./? 5./9 (?) Bronzová medaile
F 16. Švédsko Urban Holm (SWE) B 17./2 18./3 5 2 3. 17.
17. Bělorusko Eduard Aplevič (BLR) B 16./3 (PP) 18./3 (PO) 6 6 1. 15./? 6.
18. Rakousko Peter Philippitsch (AUT) B 16./4 (PP) 17./0 4 3 2. 15.
G 19. Arménie Karen Mnacakanjan (ARM) B 20./3 21./11 (ST) 14 5 2. 9.
20. Rusko Igor Čučunov (RUS) B 19./5 (PP) 21./5 (PP) 10 6 1. 23./? (?) 15./? (?) 10./2 Stříbrná medaile
21. Itálie Riccardo Magni (ITA) B 19./0 20./4 4 1 3. 20.
H 22. Slovensko Martin Kolář (SVK) B 23./0 24./2 2 1 3. 21.
23. Ázerbájdžán Elbrus Mammadov (AZE) B 22./7 (PO) 23./4 (PP) 11 6 1. 20./? 8.
24. Rumunsko Adrian Ozsda (ROU) B 22./4 (PP) 24./1 5 4 2. 11.

reference

Lehká váha mužů do 69 kg[editovat | editovat zdroj]

S. Č. Zápasník Základní skupiny ΣB ΣKB PZS Vyřazovací boje CP
1. 2. 3. čtvrtfinále semifinále o medaile
A 1. Ukrajina Serhij Solodký (UKR) B 1./2 3./1 3 2 3. 14.
2. Francie Christophe Guénot (FRA) B 2./4 (PP) 3./2 6 4 2. 10.
3. Polsko Jerzy Szeibinger (POL) B 1./4 (PP) 2./4 (PP) 8 6 1. 5./0 6.
B 4. Bělorusko Andrej Lisica (BLR) B 5./3 6./14 (ST) 17 5 2. 8.
5. Arménie Movses Karapetjan (ARM) B 4./6 (PP) 6./5 (PO) 11 6 1. 3./3 (PP) 9./2 15./2 (PO) Bronzová medaile
6. Řecko Kostas Papadopulos (GRE) B 4./0 5./0 0 0 3. 19.
C 7. Finsko Juha Lappalainen (FIN) B 8./4 (PP) 9./4 8 4 2. 9.
8. Maďarsko Csaba Hirbik (HUN) B 7./2 9./0 2 1 3. 18.
9. Rusko Michail Ivančenko (RUS) B 7./11 (PP) 8./3 (PO) 14 6 1. 11./3 (PP) 5./3 (PP) 18./0 Stříbrná medaile
D 10. Chorvatsko Tomislav Kovač (CRO) B 11./0 12./2 2 1 3. 17.
11. Turecko Selçuk Çebi (TUR) B 10./10 (ST) 12./4 (PO) 14 7 1. 9./1 5.
12. Rumunsko Matei Constantin (ROU) B 10./3 (PP) 11./0 3 3 2. 13.
E 13. Česko Ondřej Jaroš (CZE) B 14./4 (PP) 15./1 5 4 2. 11.
14. Slovinsko Rade Bačić (SLO) B 13./2 15./0 2 1 3. 16.
15. Švédsko Jimmy Samuelsson (SWE) B 13./3 (PP) 14./9 (PO) 12 6 1. 18./0 5./0 4.
F 16. Norsko Thomas Amundsen (NOR) B 17./3 (PP) 18./0 19./1 4 4 3. 12.
17. Bulharsko Velin Marinov (BUL) B 16./1 19./1 18./0 2 2 4. 15.
18. Gruzie Aleksandre Dochturišvili (GEO) B 19./3 (PO) 16./8 (PO) 17./10 (TO) 21 10 1. 15./4 (PO) 9./3 (PO) Zlatá medaile
19. Německo Max Schwindt (GER) B 18./0 17./5 (PP) 16./3 (PP) 8 6 2. 7.

reference

Velterová váha mužů do 76 kg[editovat | editovat zdroj]

S. Č. Zápasník Základní skupiny ΣB ΣKB PZS Vyřazovací boje CP
1. 2. 3. čtvrtfinále semifinále o medaile
A 1. Arménie Vahe Karapetjan (ARM) B 1./3 (PP) 3./3 6 4 2. 11.
2. Izrael Jakov Menašerov (ISR) B 2./1 3./3 (PP) 4 4 3. 12.
3. Německo Adam Juretzko (GER) B 1./6 (PP) 2./1 7 4 1. 4./0 6.
B 4. Gruzie Giorgi Džinčvelašvili (GEO) B 5./10 (PP) 6./4 (PP) 14 6 1. 3./4 (PO) 7./0 13./0 4.
5. Norsko Nick Johnson (NOR) B 4./5 6./5 10 2 3. 16.
6. Finsko Marko Yli-Hannuksela (FIN) B 4./2 5./15 (SP) 17 5 2. 9.
C 7. Švédsko Ara Abrahamjan (SWE) B 8./10 (TO) 9./4 (PO) 14 7 1. 11./11 (SP) 4./5 (PO) 17./0 Stříbrná medaile
8. Polsko Michał Jaworski (POL) B 7./0 9./4 (PP) 4 3 2. 14.
9. Ukrajina Rustam Adži (UKR) B 7./0 8./1 1 1 3. 19.
D 10. Řecko Stefanos Ciantulas (GRE) B 11./0 12./1 1 1 3. 18.
11. Španělsko Alberto Recuero (ESP) B 10./4 (PO) 12./5 (PO) 9 6 1. 7./1 5.
12. Estonsko Tõnis Naarits (EST) B 10./3 (PP) 11./0 3 3 2. 15.
E 13. Turecko Nazmi Avluca (TUR) B 14./10 (ST) 15./4 (PO) 16./6 (PP) 20 10 1. 17./1 4./4 (PO) Bronzová medaile
14. Nizozemsko Fred de Vos (NED) B 13./0 16./0 15./0 0 0 4. 20.
15. Chorvatsko Robert Ribarić (CRO) B 16./0 13./0 14./10 (ST) 10 4 3. 10.
16. Francie Yvon Riemer (FRA) B 15./5 (PO) 14./10 (ST) 13./2 17 8 2. 7.
F 17. Rusko Alexej Mišin (RUS) B 18./3 (TO) 19./3 (TO) 20./3 (PO) 9 11 1. 13./2 (PP) 7./5 (PO) Zlatá medaile
18. Bělorusko Alexadr Šiško (BLR) B 17./0 20./2 19./5 7 2 4. 17.
19. Bulharsko Biser Georgiev (BUL) B 20./0 17./0 18./7 (PP) 7 3 3. 13.
20. Maďarsko Sándor Bárdosi (HUN) B 19./3 (PO) 18./3 (PP) 17./0 6 6 2. 8.

reference

Střední váha mužů do 85 kg[editovat | editovat zdroj]

S. Č. Zápasník Základní skupiny ΣB ΣKB PZS Vyřazovací boje CP
1. 2. 3. čtvrtfinále semifinále o medaile
A 1. Polsko Marcin Letki (POL) B 1./3 (PO) 3./4 (PO) 7 6 1. 4./4 (PO) 10./3 (PO) 14./0 Stříbrná medaile
2. Maďarsko Tamás Berzicza (HUN) B 2./0 3./6 (PP) 6 3 2. 13.
3. Francie David Millien (FRA) B 1./0 2./4 4 1 3. 17.
B 4. Německo Kai Dittrich (GER) B 5./11 (ST) 6./6 (PP) 17 7 1. 1./0 7.
5. Nizozemsko Raymond Bauman (NED) B 4./0 6./6 6 1 3. 16.
6. Itálie Cristian Scarci (ITA) B 4./1 5./10 (PP) 11 4 2. 10.
C 7. Norsko Martin Johansen (NOR) B 8./0 9./0 0 0 3. 20.
8. Gruzie Muchran Vachtangadze (GEO) B 7./5 (PO) 9./3 (PO) 8 6 1. 10./1 6.
9. Řecko Fanis Anajnostu (GRE) B 7./10 (ST) 8./0 10 4 2. 9.
D 10. Estonsko Toomas Proovel (EST) B 11./5 (PO) 12./10 (ST) 15 7 1. 8./9 (PP) 1./0 21./0 4.
11. Arménie Arman Gegamjan (ARM) B 10./0 12./12 (SP) 12 4 2. 8.
12. Švédsko Lennie Persson (SWE) B 10./0 11./1 1 1 3. 18.
E 13. Slovensko Attila Bátky (SVK) B 14./0 15./0 0 0 3. 21.
14. Turecko Hamza Yerlikaya (TUR) B 13./3 (PO) 15./3 (PP) 6 6 1. 16./3 (PP) 21./? (?) 1./4 (PO) Zlatá medaile
15. Bělorusko Valerij Cileňť (BLR) B 13./7 (PO) 14./2 9 4 2. 11.
F 16. Izrael Goča Cicijašvili (ISR) B 17./3 (PO) 18./3 (PO) 6 6 1. 14./1 5.
17. Finsko Tomi Rajamäki (FIN) B 16./0 18./0 0 0 3. 19.
18. Bulharsko Dimitar Stojanov (BUL) B 16./0 17./3 (PO) 3 3 2. 14.
G 19. Svazová republika Jugoslávie Bojan Mijatov (YUG) B 20./3 (PP) 21./2 5 4 2. 12.
20. Rusko Alexandr Menšikov (RUS) B 19./1 21./1 2 2 3. 15.
21. Ukrajina Oleksandr Darahan (UKR) B 19./8 (PP) 20./7 (PP) 15 6 1. 14./? 10./3 (PO) Bronzová medaile

reference

Těžká váha mužů do 97 kg[editovat | editovat zdroj]

S. Č. Zápasník Základní skupiny ΣB ΣKB PZS Vyřazovací boje CP
1. 2. 3. čtvrtfinále semifinále o medaile
A 1. Ukrajina Andrij Popov (UKR) B 1./0 3./4 (PP) 4 3 2. 12.
2. Bulharsko Ali Mollov (BUL) B 2./3 (PO) 3./3 (PO) 6 6 1. 6./3 (PO) 8./? (?) 16./0 Stříbrná medaile
3. Estonsko Richard Karelson (EST) B 1./3 2./0 3 1 3. 16.
B 4. Česko Marek Švec (CZE) B 5./10 (ST) 6./1 11 4 2. 8.
5. Svazová republika Jugoslávie Saša Dukai (YUG) B 4./0 6./4 4 1 3. 14.
6. Polsko Marek Sitnik (POL) B 4./3 (TO) 5./8 (PP) 11 7 1. 2./0 6.
C 7. Gruzie Ramaz Nozadze (GEO) B 8./0 9./2 2 1 3. 17.
8. Slovensko Roman Meduna (SVK) B 7./8 (TO) 9./3 (PO) 11 7 1. 10./5 (PP) 2./? 13./1 4.
9. Izrael Henri Papijašvili (ISR) B 7./3 (PP) 8./0 3 3 2. 13.
D 10. Turecko Mehmet Özal (TUR) B 11./10 (ST) 12./5 (PO) 15 7 1. 8./2 5.
11. Švédsko Jimmy Lidberg (SWE) B 10./0 12./4 (PO) 4 3 2. 11.
12. Řecko Janis Savas (GRE) B 10./0 11./0 0 0 3. 18.
E 13. Rumunsko Petru Sudureac (ROU) B 14./4 (PO) 15./4 (PP) 8 6 1. 16./? 8./7 (PP) Bronzová medaile
14. Finsko Jari Kortesmäki (FIN) B 13./0 15./0 0 0 2. 19.
15. Německo Mirko Englich (GER) B 13./2 14./5 (PO) 7 4 2. 9.
F 16. Rusko Alexandr Bezručkin (RUS) B 17./5 (TO) 18./3 (PO) 19./6 (PO) 14 10 1. 13./? (?) 2./4 (PO) Zlatá medaile
17. Francie Cédric Theval (FRA) B 16./0 19./0 18./4 (PP) 4 3 3. 10.
18. Litva Mindaugas Ežerskis (LTU) B 19./0 16./0 17./3 3 1 4. 15.
19. Bělorusko Andrej Batura (BLR) B 18./3 (PO) 17./9 (PO) 16./0 12 6 2. 7.

reference

Supertěžká váha mužů do 130 kg[editovat | editovat zdroj]

S. Č. Zápasník Základní skupiny ΣB ΣKB PZS Vyřazovací boje CP
1. 2. 3. čtvrtfinále semifinále o medaile
A 1. Německo Dirk Zimmermann (GER) B 1./0 3./? ? ? 3. 18.
2. Polsko Jacek Jaracz (POL) B 2./4 (PO) 3./? ? ? 2. 12.
3. Maďarsko Mihály Deák-Bárdos (HUN) B 1./? 2./? ? ? 1. 6./? (?) 9./? (?) 14./3 (PP) Zlatá medaile
B 4. Rumunsko Florin Ungureanu (ROU) B 5./1 6./? ? ? 3. 15.
5. Bělorusko Sergej Lištvan (BLR) B 4./7 (PP) 6./? ? ? 2. 10.
6. Rusko Alexej Kolesnikov (RUS) B 4./? 5./? ? ? 1. 3./? 5.
C 7. Estonsko Helger Hallik (EST) B 8./12 (TO) 9./? ? ? 2. 8.
8. Bosna a Hercegovina Adnan Crnčević (BIH) B 7./2 9./? ? ? 3. 14.
9. Izrael Jurij Jevsejčik (ISR) B 7./? 8./? ? ? 1. 12./? 6.
D 10. Litva Gintaras Bukauskas (LTU) B 11./1 12./? ? ? 3. 16.
11. Řecko Fontas Kuciubas (GRE) B 10./5 (PP) 12./? ? ? 2. 11.
12. Bulharsko Sergej Murejko (BUL) B 10./? 11./? ? ? 1. 9./? (?) 3./? 19./3 (PP) Bronzová medaile
E 13. Švédsko Eddy Bengtsson (SWE) B 14./0 15./? ? ? 2. 13.
14. Turecko Fatih Bakır (TUR) B 13./3 (PO) 15./? ? ? 1. 19./? (?) 3./2 Stříbrná medaile
15. Ukrajina Mychajlo Švydký (UKR) B 13./? 14./? ? ? 3. 17.
F 16. Itálie Giuseppe Giunta (ITA) B 17./2 (PO) 18./? 19./? ? ? 3. 9.
17. Česko David Vála (CZE) B 16./0 19./? 18./? ? ? 4. 19.
18. Gruzie Mirijan Giorgadze (GEO) B 19./3 16./? 17./? ? ? 2. 7.
19. Finsko Juha Ahokas (FIN) B 18./4 (PP) 17./? 16./? ? ? 1. 14./? 12./1 4.

reference

Poznámky[editovat | editovat zdroj]

Celkové pořadí je v některých bodech nelogické, například umístění Stojčo Ivanova před Arťomem Kjuregjanem v muší váze. Oba klasici vypadli ve čtvrtfinále. Ivanov prohrál na lopatky, Kjuregjan prohrál na body. Kjuregjan získal v základní skupině víc kladných bodů než Ivanov přesto je podle oficiálních výsledků Ivanov pátý a Kjuregjan sedmý.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]