Diskuse s wikipedistou:195.113.8.138

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
School ip.svg Tuto IP adresu, 195.113.8.138, má registrovanou Univerzita Karlova v Praze, Právnická fakulta a může ji sdílet větší počet uživatelů na této škole. Zprávy zanechané na této stránce tak mohou obdržet uživatelé, pro které nejsou relevantní. Při blokování této adresy či revertování z ní provedených změn proto dbejte zvýšené opatrnosti. V případě vandalismu páchaného z této adresy budou správci toto nevhodné chování hlásit zodpovědným osobám na této škole.
Vzkaz pro uživatele: Komentářům, které nejsou určeny vám, se vyhnete založením vlastního účtu.
Vzkaz pro zodpovědné osoby: Změny této stránky můžete sledovat pomocí kanálu RSS či Atom.

Děkuji Vám za první informace v článku Ne bis in idem. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Gothic2 10. 12. 2008, 09:26 (UTC)

Neodstraňujte citace[editovat zdroj]

Prosím, neodstraňujte citace monografie, jako se to stalo ve článku Bombardování Drážďan. Z toho shrnutí editace mohu jenom soudit, že asi neonacisty nemáte rád. (Pokud se vás to dotklo, velice se omlouvám.) Děkuji za pochopení a přeji hezký den. --Kmenicka 27. 3. 2009, 13:51 (UTC)

Citaci jsem neodstranil, i když odkazuje na obecně faktograficky nespolehlivou knihu "historika" Irvinga, jen jsem odstranil jeho slint z literatury ke článku - resp. to jsem měl v úmyslu. Omlouvám se jestli zmizela i citace. Naopak nechápu důvody odstranění i bibliografických údajů pro české vydání Taylora. --195.113.8.138 27. 3. 2009, 13:59 (UTC)
Naopak, omlouvám se já. --Kmenicka 27. 3. 2009, 14:01 (UTC)
Tak to nechápu. (Omlouvám se, přehlédl jsem se.) Nacistická literatura. Promiňte. --Kmenicka 27. 3. 2009, 13:52 (UTC)

Nová sekce[editovat zdroj]

Ankita: Tož ahoj Wiki. Psal jsem již Michalovi Loučovi, ať se ty tvé nesmysly konečně vyřeší, jenže ty mi pořád dáváš relevantního Deightona, autora knih Stíhač, Krev, slzy a pošetilost či Blitzkrieg, do blbého odkazu, který si nikdo nenajde. Buď tam budou rovnoceně všichni tři autoři, a to bez poznámek o jejich "nedůvěryhodnoti", nebo si to budeme oba neustále promazávat. Kžadopádně mi dej na sebe kontakt, založ si zde účet, ať to konečně vyřešíme.

Každopádně nechápu, jak někdo může jako relevantní zdroj o Churchillovi pokládat takového Gilberta, tedy jeho blízkého přítele, a jeho oslavné paskvily. Gilbert napsal i dílo o 2. světové válce a je to katastrofa. Stejná katastrofa jsou Overyho nesmysly, smyšlenky a zmatené výpočty. Pokud uděláš výpočet pouhým součten ze 100% zničených letadel, nikdy k pravdě nedojdeš. Totéž platí u Luftwaffe. Stejná poznámka se týká Ramseye. Jednoznačně přesný součet nepřesných čísel! ostatně se bitvou o Británii zabývám roky a historii jsem i vystidoval (Mgr.). Připomínám, že u RAF je těžce poškozený letoun míněn tak, že je poškozen německou terminologií z 80%. Angláni je rozebírali na náhradní díly a ze tří letadel dělali jednu rachotinu. Němci vyřazovali vše od 60% poškození. Bungaye mám přímo doma a zvedá se mi z něj žaludek. Pro Dieppe uvádí naprosto lživý údaj 96 britských ztrát a pro Němce 48. Realita bude někde kolem minimálně 120! To není historik, o čemž svědčí i jeho vyjadřování o moudrých kolezích, typu McKee. Když někdo lže, jen težko jej mohu považovat za historika. Údaj 1023 je více než směšný. Riders Digest uvádí 1220. Další údaje 2666 zničených a těžce poškozených bojových letadel RAF. Platí pro období od 10. 7. do 30. 10. 1940. Důkazem o extémně vysokých ztrátách jsou vysoké objednávky letadel v USA.--Ankita 28. 4. 2009, 17:03 (UTC)

Mně nezáleží na tom, co jste vystidoval, ani co píše Reader's Digest neb jiný rodinný časopis - jednou zde jsou relevantní údaje v knihách kvalitních historiků, a pokud jste se rozhodl jim nevěřit, je na vás abyste přišel s relevantními prameny, které by je zpochybnily - nikoliv s Vašimi soukromými představami o nich. Možná někteří nemají údaje zcela přesné, ale stále lepší než Deighton, který když nedokázal označit prameny svých tvrzení o nízké morálce na letištích Fighter Command a výši ztrát, začal Stíhače prodávat jakožto beletrii. Deighton možná ví ledacos o tom jak napsat špionážní román anebo jak uvařit vejce na měkko, ale historií se zabývá čistě amatérsky, což je na úrovni jeho děl vidět. Za historika by ho mohl považovat jen někdo kdo má o dané problematice jen zcela minimální znalosti. --195.113.8.138 28. 4. 2009, 17:23 (UTC)

p.s.: A navzdory Vašim tvrzením, jen dost těžko uvěřím tomu, že někdo kdo píše s neuvěřitelnými hrubkami, dosáhl titulu magistra. -- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) 195.113.8.138 (diskuse)

Pro účely lepších možností vedení diskuse k bitvě o Británii vytvořen účet: Zet, případné další diskuse povedu pod tímto jménem. Děkuji za pochopení --Zet 16. 5. 2009, 16:55 (UTC)
Za výše uvedenou urážku máte jednodenní blok. Doporučuji k přečtení článek Wikipedie:Wikietiketa. Děkuji za pochopení a věřím, že se to již nebude opakovat. S pozdravem -- Mercy (|) 11. 5. 2009, 16:13 (UTC)
Na jak dlouho jste zablokoval gramotného uživatele mgr. Ankitu poté co označil mé příspěvky, anebo ty které mi na základě svých představ přisoudil, za nesmysly? Nemluvě o jeho urážlivém tykání. Mimochodem, od kdy je pochybování o tom, zda někdo kdo neovládá shodu podmětu s přísudkem, je skutečně magistrem, urážka? Takže Vám gratuluji k tomu, jak jednoznačně dokážete předejít případným nepodloženým podezřením z nestrannosti.

s pozdravem --195.113.8.138 12. 5. 2009, 16:39 (UTC)

Pan ředitel František J. J. Tichý[editovat zdroj]

Dobrý den, díky, že experimentujete s Wikipedií. Váš experiment fungoval a byl posléze odstraněn. Pokud chcete dále experimentovat, použijte prosím pískoviště, neboť pokusy v článcích jsou obvykle rychle smazány. Pokud se chcete dozvědět něco o přispívání do Wikipedie, podívejte se na stránku Vítejte ve Wikipedii. Děkuji. --MiroslavJosef 13. 5. 2009, 17:00 (UTC)

Tak můj experiment to nebyl - já k článku jen přidal šablonu {upravit - biografie}. To mám za snahu alespoň nějak vylepšit obsah? :-)--195.113.8.138 13. 5. 2009, 17:02 (UTC)
Ne - to máte za to, že si z Wikipedie děláte srandu ! Jasno ? --MiroslavJosef 13. 5. 2009, 17:04 (UTC)
Já si z nikoho srandu nedělám. K článku jsem přidal {upravit - biografie}, a ve shrnutí editace napsal, jestli je dostatečně encklopedicky významný. Navrhnout smazání se mi nechtělo, protože (jak jsem si ověřil Googlováním) nejde o fiktivní postavu, a nebyl jsem si jistý, jestli není dostatečně encyklopedicky významný. Autorem článku jsem nebyl. Omylem štěkáte na nepravém místě. --195.113.8.138 13. 5. 2009, 17:07 (UTC)
V pořádku, nic se nestalo, editujte dále. Máme zde např. šablony na doložení významnosti subjektu článku {{Významnost}} či {{Smazat}}, pokud se domníváte, že k tomu je důvod. Zde bylo rozhodující Wikipedie:Významnost (lidé) --Kacir 13. 5. 2009, 17:11 (UTC)
Děkuju. Já pouze vím, kde se doporučuje předpokládat dobrou vůli a když jsem si nebyl jistý bezvýznamností dotyčného, dal jsem přednost méně radikálnímu návrhu, v naději, že na ten článek případně alespoň upoutám pozornost dalších uživatelů. Což mi víceméně vyšlo, včetně nechtěného vedlejšího efektu v podobě následného ukvapeného soudu MiroslavaJosefa, že si z Wikipedie dělám srandu. --195.113.8.138 14. 5. 2009, 07:50 (UTC)

Tramvaj[editovat zdroj]

Vítám Vás v české Wikipedii. Chcete-li si editaci pouze vyzkoušet, pak prosím jen na pískovišti, které je k tomu určeno. Děkuji za pochopení. Raksagadam (diskuse) 11. 10. 2012, 07:29 (UTC)

Ramez[editovat zdroj]

Díky za vaše příspěvky, ale jelikož se tady snažíme vytvářet encyklopedii, zkuste prosím přispívat věcně a nezaujatě. Většina uživatelů zde hledá vážné články a „vtipné“ texty by je nemusely pobavit. Nezapomínejte, že Wikipedii používá mnoho čtenářů, takže se pokoušíme chovat seriózně. Pokud máte chuť experimentovat v rámci psaní seriózních článků pro Wikipedii, můžete to zkusit na pískovišti, parodické a vůbec vtipné články můžete vkládat na Necyklopedii.--Horst (diskuse) 6. 11. 2014, 15:25 (CET)

Dalibor Mlejnský[editovat zdroj]

Dobrý den, článek nebyl není na urgentní šablonu, tak ji tam prosím nevkládejte. Pokud se Vám některé informace nezdají, doporučuji řešit konkrétně, nikoli článek jako celek. --Remaling (diskuse) 14. 11. 2016, 13:06 (CET)

nevýznamná osoba[editovat zdroj]

Dobrý den, nepřidávejte prosím do článků odkazy na osoby encyklopedicky nevýznamné. Pokud byste měl/a zájem do Wikipedie přispívat, doporučuji Vám přečíst si nápovědu Vítejte ve Wikipedii. Děkuji za pochopení. S pozdravem, --Khamul1 (diskuse) 18. 12. 2018, 11:00 (CET)

Skloňování slova Jupiter[editovat zdroj]

Dobrý den a vítejte na Wikipedii. Jsem rád, že Wikipedii editujete. Vaše oprava byla bohužel fakticky nesprávná - podle Internetové jazykové příručky Ústavu pro jazyk český je skloňování Jupiter, Jova, Jovovi, ... považováno za starší, viz [1]. Skloňování Jupiter, Jupitera, Jupiterovi/Jupiteru je považováno za preferované. S pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 14. 1. 2019, 13:33 (CET)