Prazdroj

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Tento článek pojednává o pivu Plzeňský Prazdroj (Pilsner Urquell). O pivovaru Plzeňský Prazdroj, a. s. pojednává článek Pivovar Prazdroj.
Pilsner Urquell
Pilsner Urquell 2.JPG

Sklenice piva Pilsner Urquell z originální lahve.
Pivovar Prazdroj Česko
Druh piva Světlý ležák
Od roku 1842
Obsah alk. 4,4 %

Prazdroj je tradiční české označení piva v současné době vyráběného pod obchodním názvem Pilsner Urquell v pivovaru Plzeňský Prazdroj, a. s. Jde nejen o typový, ale i historický vzor piv plzeňského typu. Vůbec poprvé na celém světě byl tento druh piva uvařen 5. 10. 1842 v plzeňském pivovaru sládkem Josefem Grollem.

Druhy piva značky Pilsner Urquell[editovat | editovat zdroj]

  • Pilsner Urquell (4,4 % VOL.) - Je spodně kvašený světlý ležák.
logo

Technologie[editovat | editovat zdroj]

Prazdroj je světlý ležák vyráběný spodním kvašením. Pivovar Prazdroj v roce 1993 instaloval pro kvašení piva tzv. Cylindrokonické tanky. Toto zařízení bylo zavedeno po 5letých zkouškách a ověřování, kdy pokusné šarže dosahovaly objemů až 2000 hl piva. Tradiční technologické parametry kvašení i dokvašování (zrání) piva tím nebyly nijak dotčeny[zdroj?], jak lze snadno dokázat porovnáním údajů o době kvašení a zrání piva z uvařené první várky v roce 1842 a současných technologických parametrů. Pivo Pilsner Urquell bylo a je charakteristické nižším obsahem alkoholu, tj. „jen“ 4,4 % obj., což vyplývá z nižšího prokvašení piva. Extrakt původní mladiny se mění, zatímco v roce 1972 byl 12,08% hmotnosti[1], v roce 2006 již musel být méně než 12%, protože Pilsner Urquell ležák byl u Celní správy veden jako 11%[2], a v roce 2011 byl u vzorku v průzkumu MF DNES stanoven 11,69%[3].

Historie[editovat | editovat zdroj]

Plzeňský Prazdroj v originálních sklenicích.
Historická brána plzeňského pivovaru

Původ receptury Prazdroje je svázán se vznikem plzeňského měšťanského pivovaru. Při první várce 5. října 1842 se sládkovi Josefu Grollovi povedlo vytvořit pivo vskutku unikátní barvy a chuti. Dlužno říci, že se mu to podařilo omylem, neboť byl původně přizván na vaření piva klasického bavorského typu. Místní měkká voda, kvalitní žatecký chmel a nová anglická metoda zpracování sladu však způsobily, že čerstvá várka po svém naražení 11. listopadu překvapila nebývalou kvalitou.

Nové pivo si rychle získalo věhlas a začalo se i vyvážet. S tím samozřejmě přišly i různé plagiáty, proti kterým plzeňský pivovar bojoval registrací různých ochranných známek, z nichž ta současná vznikla teprve na sklonku 19. století. Registrována byla v roce 1898, a to dvojjazyčně, česky jako „Plzeňský Prazdroj“ a německy jako „Pilsner Urquell“.

Po privatizaci se začalo důsledně užívat delší německé varianty Pilsner Urquell. Národ však tento název nepřijal, a tak se nejčastěji slyší označení Plzeň, i když v některých může evokovat asociaci na příbuzný Gambrinus.

Pilsner Urquell se vařil v roce 2007 již ve třech pivovarech - ruská Kaluga, polské Tychy a plzeňský pivovar. V roce 2011 bylo vaření piva v Polsku ukončeno.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Veškeré pivní tácky pivovaru Pilsner Urquell [4]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://ekonomika.idnes.cz/sdruzeni-za-plzenskou-dvanactku-se-soudi-s-pivovarem-o-kvalitu-piva-1i1-/ekonomika.aspx?c=A110427_141129_plzen-zpravy_alt
  2. http://www.ceskapiva.ic.cz/
  3. http://ekonomika.idnes.cz/pivovary-vylepsuji-penu-nepovolenou-latkou-ukazal-test-pzc-/test.aspx?c=A100324_104644_test_vem
  4. Katalog pivních tácků České republiky

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]