Wikipedie:Nominace nejlepších článků/Megadeth

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Megadeth[editovat | editovat zdroj]

Překladový článek o této hudební skupině z anglické Wikipedie, kde je Nejlepším. Prošel krátkým recenzním řízením v rámci WP:K. --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 3. 9. 2020, 16:17 (CEST)

Gramatiku a formulace upravujte klidně rovnou, děkuji.

Diskuse[editovat | editovat zdroj]

Pavouk[editovat | editovat zdroj]

Pro případný NČ určitě přidat něco jako percepci v českých zemích či popř. obecně širší ve střední Evropě, jako to bývá u jiných článků. Jak tu vystupovali [1], kdo popř. překládá jejich texty, pokud někdo takový je, koho ovlivnili, kdo je napodobuje, jakou tu mají fanouškovskou základnu, jak jsou tady hratelní a poslouchaní. V klasické hudbě je to nutné, je to třeba i tady Sabaton Díkas. --Pavouk (diskuse) 3. 9. 2020, 17:02 (CEST)

Ok, zkusím se na to podívat, díky --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 3. 9. 2020, 17:18 (CEST)
@Pavouk: Na pár míst jsem přidal, kdy u nás vystupovali nebo měli vystupovat. Ohledně překladu jsem nic nedohledal. Vliv je v sekci Odkaz; jestli ovlivnili někoho z ČR, netuším. U Sabaton se to samozřejmě nabízí, ale nezdá se, že by tu Megadeth měli výrazně větší popularitu než jiné kapely. --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 13. 9. 2020, 14:43 (CEST)
Ján Kepler[editovat | editovat zdroj]

Nešlo by dát hezčí obrázek do iboxu? --Ján Kepler (diskuse) 4. 9. 2020, 15:43 (CEST)

Takhle ok? Nic moc lepšího na Commons není... --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 4. 9. 2020, 21:19 (CEST)

Chtělo by to doplnit literaturu. Takhle je šablona sfn na nic. A zkusil bych pročistit aspoň některé z internetových zdrojů a nahradit je něčím věrohodnějším. Některé zdroje tak nevypadají. Bohužel na to nemám čas, abych to udělal pořádně. Taky by to asi chtělo zkouknout nějakým odbornějším okem. A velice doporučuji projít uvedené zdroje (včetně tištených pochopitelně) a porovnat, případně upravit, pokud tak nebylo učiněno. --Ján Kepler (diskuse) 5. 9. 2020, 14:45 (CEST)

O literatuře vím, se zdroji to bude pochopitelně složitější. --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 5. 9. 2020, 15:10 (CEST)
@Jan Myšák: Napiš mi knihy, co bys potřeboval, pokusím se něco sehnat. OJJ, Diskuse 5. 9. 2020, 19:02 (CEST)
@OJJ: Literaturu jsem vzal z enwiki, zatím jsem s knihami moc nepracoval. Když jsem něco potřeboval, půjčil jsem si to z openlibrary. Takže díky, ale zatím nic konkrétního nepotřebuju. --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 5. 9. 2020, 19:59 (CEST)
Takže teda jak? Zkontroluješ to podle zdrojů? To předpokládám víš, že je to pro NČ téměř nutností. A jestli s tím chceš pohnout, měl by ses na to vrhnout co nejrychleji, i když věřím, že moc času nemáš. A nešla by taky nějak zkrátit kapitola kontroverze? Záměrně to nedělám sám, protože nemohu posoudit, co je důležité a co ne, ale ta kapitola se mi zdá fakt zbytečně dlouhá. Například je nutné info o tom, že se mu uzdravila ruka a že v souvislostí s tím vyvolal MÍRNOU kontroverzi? Přeji hodně štestí ve vylepšování článku. --Ján Kepler (diskuse) 7. 9. 2020, 19:54 (CEST)
@Ján Kepler Ano, projdu tištěné publikace. Co se týče online zdrojů, tam to bude horší. Nicméně dost jich je z en- a dewiki, kde se jim to zdálo ok na DČ a NČ, takže jich půlku v plánu vyházet nemám. Ad kontroverze: ke skupině to patří, proto to tam je. Ruka a křesťanství jsou kontext. --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 7. 9. 2020, 21:10 (CEST)
@Ján Kepler:Dostupnou literaturu jsem prošel a sem tam něco doplnil nebo poopravil. Online zdroje mi taky přijdou vesměs ok; jestli jsou nějaké nevyhovující, zkusím najít náhradu. Jinak vše... --Jan Myšák (diskuse | příspěvky) 10. 9. 2020, 21:32 (CEST)

Dovolím si pingnout @Michal Lenc, Marek Koudelka:. --Ján Kepler (diskuse) 5. 9. 2020, 19:45 (CEST)