Wikipedie:Diskuse o smazání/Seznam klubů ledního hokeje

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Seznam klubů ledního hokeje[editovat | editovat zdroj]

Toto není hlasování, ale diskuse. Důležité jsou argumenty.
Diskusi otevřel(a)
Vachovec1 (diskuse) 11. 10. 2017, 00:23 (CEST)
Uzavření diskuse
standardní: týden po zahájení

Doporučená řešení[editovat | editovat zdroj]

  • Smazat - další nezkompletovatelný seznam zbytečně duplikující kategorie. --Vachovec1 (diskuse) 11. 10. 2017, 00:23 (CEST)
  • Smazat - viz Vachovec1 --Hugo (diskuse) 11. 10. 2017, 04:33 (CEST)
  • V této podobě spíše smazat. Pokud by byla určena jednoznačná kritéria (např. kluby, které hrály nejvyšší národní soutěž), mohl by seznam zůstat jako zastřešující pro ty státy, kde neexistuje samostatný seznam. JAn (diskuse) 11. 10. 2017, 10:28 (CEST)
  • Smazat – pro všechny kluby je vhodná kategorizace, nikoli jeden seznam. --Kacir 11. 10. 2017, 14:01 (CEST)
  • Smazat - viz. Kolegové nahoře Marek Wikipedista (diskuse) 12. 10. 2017, 18:23 (CEST)
  • Ponechat, od článků na wikipedii neočekávám naprostou kompletnost. Výhodu seznamů oproti kategoriím vidím jak ve větší přehlednosti, tak v červených odkazech, které mohou inspirovat k zakládání článků (ale to už se rozebíralo mnohokrát...)--Hnetubud (diskuse) 12. 10. 2017, 21:42 (CEST)
  • Spíše smazat – Od seznamů nečekám dokonalost, ta se určitě nepožaduje ani od ostatních článků. Dovedu si představit, že někdo výhledově, při intenzivním a vytrvalém několikaletém úsilí dohledá opravdu všechny hokejové kluby, a to jak z hlediska geografického, tak i časového (seznam pouze aktuálně hrajících klubů by mi přišel jednak neopodstatněně omezený, jednak nadmíru náročný na neustálou aktualizaci). Nemyslím ale, že by to byla podmínka nutná pro přítomnost článku na Wikipedii. I kdyby k tomu výhledově snad došlo, bude nereálné takový seznam mít kvůli jeho velikosti a samozřejmě by se musel rozdělit do jednotlivých seznamů, třeba národních nebo podle soutěží apod. V takovém případě by pak z našeho seznamu mohl být jakýsi seznam seznamů. Pokud/dokud tomu tak nebude, je evidentní, že zůstaneme u jakéhosi výběrového seznamu. A ten by měl mít jasně uvedená kritéria. Třeba výčet klubů jen z nejvyšší soutěže (a za dané období, ideálně asi za celou dobu, kdy se ta nejvyšší soutěž v dané zemi hraje). A samozřejmě to vše podložené zdroji. Současná podoba má ale tomu hodně daleko, jde o jakýsi seznam bez vysvětlených kritérií výběru, bez zdrojování, i s dalšími vadami (názvy pasné kapitálkama?). Takže vyžaduje výrazné přepracování a doplnění (hlavně těch výběrových kritérií a zdrojů). Pokud by se k tomu někdo zavázal, že v dohledné době toto vyřeší, uvažoval bych o dočasném ponechání k přepracování, ale dokud tady takový závazek nezazní, přikláním se ke smazání. Jinak bych po neblahých zkušenostech z poslední doby byl rád, kdyby místo podobných jednotlivých nebo i hromadných návrhů byla zahájena diskuse o kritériích a minimálních požadavcích na seznamy na Wikipedii, protože je evidentní, že přinejmenším někteří z navrhovatelů podobných DoSů se tímto způsobem snaží takovou diskusi buď rozpoutat, nebo (což je horší) nahradit. --Bazi (diskuse) 13. 10. 2017, 00:38 (CEST)
  • Smazat - další z nekompletních seznamů bez řádného úvodu a žádných informací, který pouze duplikuje kategorie (ano, jsou tam i červené odkazy, ale je to neúplné a čechocentrické, stačí se podívat na kategorii švédských hokejových klubů tady a v tomto seznamu, tedy i v tomto to postrádá smysl).
Jinak souhlas s uživatelem @Bazi:. Rád bych poukázal na to, že seznam nemá být pouze nějaký rejstřík, ale měl by mít i nějakou přidanou hodnotu. Příklad si můžeme vzít ze zdejších nejlepších seznamů či anglických seznamů, které ji mají, a člověk si z nich vezme něco jiného, než že jen subjekt existuje. --OJJ, Diskuse 15. 10. 2017, 10:12 (CEST)

Komentáře[editovat | editovat zdroj]

Podobně kvalitních nebo spíš nekvalitních seznamů jsou na wikipedii desítky, možná stovky. Proto bych stanovení jasných kritérií pro veškeré seznamy a provedení příslušných úprav (viz dosud nedořešená Wikipedie:Diskuse o smazání/Seznamy osobností) viděl jako podstatně užitečnější činnost než čas od času založit DoS o jednom náhodně vybraném seznamu.--Hnetubud (diskuse) 12. 10. 2017, 21:42 (CEST)