Diskuse s wikipedistou:Zemanst

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Přeji Vám pěkný den a těším se na Vaše další příspěvky! -- Mercy (|) 12. 9. 2009, 07:32 (UTC)

Obsah

Odkazy mimo Wikipedii v textu[editovat zdroj]

Zdravím, prosím nepřidávejte odkazy mimo Wikipedii přímo do textu článku, není to zde zvykem. Díky za pochopení, mějte se pěkně, --Podzemnik 13. 9. 2009, 08:41 (UTC)

Kojátky - Šardičky[editovat zdroj]

ZDRAVÍM. Články se pěkně rozrůstají. Pár věcí na kterých by se mělo zapracovat:

  • Úvod - rozšířit, něco jako stručný obsah článku
  • Historie - obsáhnout vše až po současnost
  • Školství a kultura - rozepsat kdy škola zanikla, co mateřská škola popřípadě nějaké kulturní dění apd.
  • Doprava, průmysl a zemědělství - rozepsat po současnost, u dopravy spoje autobusů jaké sem vedou silnice turistické značky apd. Zem. družstvo funguje nefunguje? Rozepsat po současnost.
  • Památky a turistické zajímavosti - také rozepsat kdy byla postavena kaple, pomník (popř. objeti války)
  • Co mikroregion? Je obec součástí nějakého? Rozepsat

To jen stručně co mě napadá - já kouknu na pevné mezery a opravy refů a na drobné technické záležitosti. Fotky co jsem měl jsem již nahrál na commons - možno použít. Až bude článek trochu vypadat tak ho dáme do recenzí a uvidíme. S pozdravem --Pernak1 20. 9. 2009, 12:11 (UTC)

Zdravím vás. Námětů je dost; historii mám zpracovanou až do sčítání lidu 1910. K dispozici je např. zápis ke stížnosti poddaných na J.Š.Sedlnického 1671, resp. zápis rebelantů ze Šardiček 1755 (viz. odkaz A.Kratochvíl) aj. K chráněné oblasti Černecký a Milonický hájek získám informace z OŽP JM. Škola fungovala ještě 1931. Ostatní je na vás. Coby začátečník jsem ctil stručnost a přehlednost. Některé náměty by se daly rozpracovat v Bučovice Zemanst 20. 9. 2009, 13:56 (UTC)

Každý zde nějak začínal. Lze vycházet obsahově z již dobrých či nejlepších článků na wikipedii - na těchto jsem pracoval já. Ivanovice na Hané, Lysovice, Podbřežice, Hlubočany, Ježkovice, Drnovice, Komořany, Bohdalice. Jinak se starám o tento portál. Portál:Vyškov Co se týče Kojátek musel bych jít zhánět materiál do knihovny. Teď mám dost materiálu na Luleč, ale zatím se mi do toho nechce. Stručnost je vhodná tak k modrání, či vytváření pahýlů. Přes týden zkusím jít vyhledat zdroje do studovny, ale nic neslibuji. S pozdravem --Pernak1 20. 9. 2009, 15:15 (UTC)
=> Podíval jsem se na vámi zmíněné stránky a vynasnažím se ve stejném duchu doplnit i Kojátky a Šardičky. Ověřené informace budu doplňovat postupně do daného kontextu. Přidám i obrázky historických dokumentů, které nebyly dosud publikovány. Připomínky uvítám. Příjemný nedělní podvečer. Zemanst 20. 9. 2009, 16:17 (UTC)

Stránku jsem v podstatě dokončil; další konkrétní údaje pro editaci se mi již zadají nadbytečné a rozmělňující, jak to vidíte vy? Váš obrázek Kaplička Kojátky.jpg bych rád ještě trochu upravil, lehce ubral červené a uřízl kousek kufru auta. Zdravím vás ve sváteční podvečer.Zemanst 28. 9. 2009, 15:20 (UTC)

Poznámka =>označení "římskokatolická farnost Bučovice" je právnická osoba IČO 61729795. Zemanst 28. 9. 2009, 15:37 (UTC)

To je sice pravda, ale je to modrý link. Přece nechcete, aby byly odstraněny veškeré farnosti z kategorie Farnosti brněnské diecéze. Co se týče dokončení, mohu posunout článek do recenzí. Ale, má zjevné nedostatky (viz. výše). Obrázek zkusím upravit. S pozdravem --Pernak1 28. 9. 2009, 16:07 (UTC)

Je to věc názoru. Nemyslím i že pro obec Kojátky (a jinou veřejnost) je dnes až tak podstatné, ke které farnosti patří. Domníval jsem se, že určení Děkanát Slavkov je postačující. Navíc příslušná stránka farnosti Bučovice [1] je dost informačně zastaralá (zmrazená). Za zjevné nedostatky se hluboce omlouvám, lituji, nejsem profesionál. S pozdravem Zemanst 28. 9. 2009, 16:25 (UTC)

Není třeba se omlouvat. Já to nemyslím nijak zle. Jako první je potřeba rozšířit úvod. Měl by to být takový souhrn článku. Ne každý bude číst celý článek. Dál co je zjevné, tak je chybějící historie od válek po současnost. Jak je to v Kojátkách s kulturními zařízeními a zemědělským družstvem? To jsou první výtky, které se objeví v recenzi ( v případě žádosti). Až bude vše jak má být bude článek zařazen do dobrých článků wikipedie. Proto říkám, že je třeba na tom ještě pracovat. Já mám i jinou práci, takže nemám tolik času na hledání v literatuře. Ale jinak jsou oba články na velmi dobré cestě stát se dobrými. S pozdravem --Pernak1 28. 9. 2009, 16:46 (UTC) PS. Ještě jsem zapoměl : chybí prolinkování a orefování historie. Možná i trochu oddělit odstavcema. --Pernak1 28. 9. 2009, 17:01 (UTC)

Ještě jednou se omlouvám, ale zatím jsem si neosvojil slangový slovník rutinovaných Wikipedistů, nebo je někde k dispozici?? S pozdravem Zemanst 28. 9. 2009, 20:50 (UTC)

No orefovat znamená doplnit reference (jak na to je něco zde Wikipedie:Reference), prolinkovat je provázání článku s dalšími články wikipedie (nějaká pomoc je zde Wikipedie:Vzhled a styl, pevné mezery se doplňují kvůli zalamování textu (ne každý má stejné rozlišení obrazovky). Jinak vše potřebné je k nalezení zde [2] Přeji hezký den. --Pernak1 29. 9. 2009, 15:03 (UTC)

K poslední vaší editaci v úvodní části mám připomínku => Černecký a Milonický hájek je oficiální název jedné lokality v seznamu chráněných oblasti viz [3]. resp.viz ref [1]. Opravte to prosím.Zemanst 2. 10. 2009, 16:20 (UTC)

Opraveno. Podal jsem žádost o recenzi a zároveň o stylistickou a typografickou pomoc. S pozdravem --Pernak1 2. 10. 2009, 16:38 (UTC)

Přeji úspěchZemanst 2. 10. 2009, 18:08 (UTC)

Kytička za DČ[editovat zdroj]

Wikivyznamenání 2. stupně („Wikikytička“)

Dobrý den, Zemanste, jako výraz díků za článek Kojátky Vám uděluji toto wikivyznamenání. Hodně zdaru na Wikipedii i jinde!--Ioannes Pragensis 4. 10. 2009, 18:13 (UTC)

Já se připojuji a chci vám poděkovat za práci na Kojátkách a za trpělivost s některými pravidly. Doufám, že si brzo vše osvojíte a vytrváte na wikipedii. Vyškov si zaslouží přinejmenším dobré články. Těším se na další spolupráci třeba na avízovaných Milonicích. S pozdravem --Pernak1 5. 10. 2009, 07:21 (UTC)

Jan Adam z Questenberku[editovat zdroj]

Dobrý den, omlouvám se za předčasnou editaci, ale protože v té době na stránce nebyla šablona, že se na stránce dále pracuje, považoval jsem ji za hotovou. S pozdravem Jarda 75 30. 11. 2009, 10:49 (UTC)

Wikikytička za článek Jan Adam z Questenberku[editovat zdroj]

Vyznamenání za článek Jan Adam z Questenberku

Vážený pane kolego, jsem tady s dalším vyznamenáním, tentokrát za zajímavý šlechtický životopis. Radostné vánoce a hodně zdaru na WP i mimo ni!--Ioannes Pragensis 18. 12. 2009, 18:31 (UTC)

Jan Adam z Questenberku[editovat zdroj]

Srdečně zdravím a oznamuji, že pro týden od 22. do 28. března 2010 byla vybrána na hlavní stranu zajímavost z hesla Jan Adam z Questenberku, jehož jste hlavním autorem. Obyčejně bývá zajímavé se na stránce WP Article Statistics podívat na jeho návštěvnost, ale momentálně jsou mimo provoz :-(

Pokud víte o nějakém dalším hesle splňujícím kritéria pro uvedení v této sekci, rovněž ho prosím navrhněte. Těším se na další články. Jan.Kamenicek 22. 3. 2010, 08:45 (UTC)

Díky za uznání. Pro doplnění kontextu: v diskuzi jsem zmínil historické souvislosti některých členů rodu Questenberků (předků J.A.Q), kteří se vyznamněji zapsali do historie (byť nejsou následně historiografií glorifikováni) a v podstatě vytvořili předpoklady pro následný kulturní rozvoj tak, jak je zobrazen v osobě Jana Adama z Questenberku. Zdravím vás Zemanst 22. 3. 2010, 09:10 (UTC).

Únorový wikisraz[editovat zdroj]

--Bazi (diskuse) 5. 2. 2014, 18:01 (UTC)

Antonín Souček[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Antonín Souček. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --77.236.222.13 27. 2. 2015, 12:36 (CET)

Dobrý den. Pouze pro jistotu informuji, že část článku Antonín Souček, pojednávající o jeho synovi, byla sloučena s již existujícím článkem Zdeněk Souček. Není zapotřebí vytvářet duplicity. Oba články na sebe nyní přímo v úvodu odkazují. S pozdravem, --Vlout (diskuse) 9. 3. 2015, 16:52 (CET)

Respektuji. Antonín Souček je respektovanou osobností Brna a města Bučovic. Jeho presentaci považuji za nepochybně oprávněnou. Další informace k článku se konfrontují s archivem a po jejich relevanci se vloží jako další editace. Zdravím --Zemanst (diskuse) 9. 3. 2015, 17:40 (CET)

Benediktinský klášter (Rajhrad)[editovat zdroj]

MOŽNÉ PORUŠENÍ AUTORSKÝCH PRÁV

© Dobrý den, oceňujeme Váš příspěvek, ale bohužel nemůžeme přijmout text chráněný autorským právem převzatý bez dovolení z webových stránek či odjinud. Podívejte se, prosíme, na stránku Benediktinský klášter (Rajhrad), a pokud jste autorem původního díla nebo máte od autora svolení k dalšímu šíření podle licencí GFDL a CC-BY-SA 3.0, doložte to prosím e-mailem obsahujícím svolení autora. K Vámi vloženému textu byla vznesena námitka, že se nápadně podobá textu z: http://www.rajhrad.cz/benediktini/historie_klastera.htm

Užitečné rady o přispívání do Wikipedie a o některých základních pravidlech najdete na stránkách Wikipedie:PrůvodceWikipedie:Váš první článek. Díky za pochopení.

--Harold (diskuse) 10. 1. 2016, 09:28 (CET)

Chci se zeptat, co má zdrojovat disertační práce http://is.muni.cz/th/53197/ff_d_b1/Plny_text_prace.pdf. Z textu ("Příklady jsou v práci...") ani z mailu jsem to nepochopil, tak jsem ji (prozatím) odstranil. Práce se totiž zabývá pečetěmi premonstrátů, nikoliv benediktinů, kteří působí v rajhradském klášteře. --Harold (diskuse) 10. 1. 2016, 18:52 (CET)

V práci, kterou jste smazal [4], (patrně jsa seznámen s sfragistikou podrobněji sic) (sui arbitrii) jsou popsány konkrétní symboliky používané církevními hodnostáři a postupně (od doby papeže Inocence X.) zaváděnými pravidly v církevní korespondenční hierarchii. To je tedy možné se v odkazované práci dočíst, např. na str.83 (citace 413) resp.84, případně i na str.218 (citace 485) s odkazem => Benediktini Rajhrad, ve zmíněné práci. Proto v původním textu zmínka ("Příklady jsou v práci...") byla oprávněná. Tolik k vašemu dotazu. --Zemanst (diskuse) 13. 1. 2016, 15:05 (CET)
Reference vkládané do článku mají zdrojovat konkrétní tvrzení (v tomto případě tedy, že Inoncenc XI. "udělil privilegia převorům a opatům klášterů používat insignie mitru, kříž, prsten a berlu"), nikoliv volně souviset s tématem a vysvětlovat ho. Na Vámi odkazovaných stránkách se nepíše nic o rajhradských benediktinech (vyjma několika málo jednoduchých zmínek), ani o privilegiích udělených převorům a opatům. Je zde pouze stručná zmínka (bez rozvedení), že Inocenc XI. provedl jako první "úpravu heraldických zvyklostí v církvi" (str. 77). Proto si nemyslím, že by se odkaz na tuto práci měl v současné podobě článku nacházet. --Harold (diskuse) 13. 1. 2016, 18:30 (CET)
Díky za vaši repliku a čas, který jste diskusi věnoval. Vlastně jsem ani jiné znění neočekával. Spíše je pro mně potěšující zjištění, že jste si (ex eventu postea) předmětnou práci lehce pročetl a nešel příhodné protiargumenty. Je tedy na mně abych se Vám omluvil, že jsem vám ubral část vašeho vzácného korektorského času. Zdravím --Zemanst (diskuse) 13. 1. 2016, 20:11 (CET)

Pozvánka na lednový brněnský wikisraz[editovat zdroj]

Ahoj, všimnul jsem si, že jsi z Brna a edituješ Wikipedii. Kdybys měl tuto středu čas (nebo kteroukoliv další třetí středu v měsíci), rád bych tě proto pozval na setkání s dalšími brněnskými wikipedisty. Pravidelně se scházíme v cca deseti lidech, bývá to často dost podnětné právě i pro další práci na Wikipedii a tvou účast mezi námi bychom velmi ocenili (a jsem si jistý, že bys mezi ostatními našel i další lidi s podobnými wikizájmy). Pokud bys mohl přijít, zapiš se prosím mezi účastníky na výše odkazované stránce srazu (nebo prostě přijď, registrace není bezpodmínečně nutná) – rádi tě mezi sebou uvidíme. Pokud ti to tentokrát nevyjde, můžu ti poslat pozvánku na příští sraz, až bude – v takovém případě se prosím zapiš mezi zájemce. Budu rád, když mi dáš vědět, že jsi pozvání četl; případně se též samozřejmě na cokoliv ptej, klidně tady pod příspěvkem. S pozdravem Blahma (diskuse) 19. 1. 2016, 15:28 (CET)

Pozvánka na únorový brněnský wikisraz[editovat zdroj]

Blahma (diskuse) 12. 2. 2016, 23:37 (CET)

Pozvánka na březnový brněnský wikisraz[editovat zdroj]

Blahma (diskuse) 13. 3. 2016, 21:14 (CET)

Pozvánka na dubnový brněnský wikisraz[editovat zdroj]

Blahma (diskuse) 15. 4. 2016, 00:15 (CEST)

Pozvánka na květnový brněnský wikisraz[editovat zdroj]

Blahma (diskuse) 16. 5. 2016, 15:10 (CEST)

Pozvánka na červnový brněnský wikisraz[editovat zdroj]

Blahma (diskuse) 13. 6. 2016, 13:48 (CEST)

Pozvánka na červencový brněnský wikisraz[editovat zdroj]

Blahma (diskuse) 12. 7. 2016, 10:21 (CEST)

Pozvánka na srpnový brněnský wikisraz[editovat zdroj]

Blahma (diskuse) 20. 8. 2016, 21:00 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 21. září 2016[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 10. 9. 2016, 19:34 (CEST)

Brněnský wikisraz 16. listopadu 2016[editovat zdroj]

Dovoluji si připomenout, že místo konání dnešního brněnského wikisrazu bylo změněno a sejdeme se v baru kina Scala na Moravském náměstí. Už jsem psal e-mail, ale píši ještě sem pro jistotu, abyste nás tentokrát nehledal v Baroku. Těším se na setkání, --Blahma (diskuse) 16. 11. 2016, 13:39 (CET)

Pozvánka na brněnský wikisraz 21. prosince 2016[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 13. 12. 2016, 19:35 (CET)

Pozvánka na brněnský wikisraz 22. března 2017[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 19. 3. 2017, 23:36 (CET)

Pozvánka na brněnský wikisraz 19. dubna 2017[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 16. 4. 2017, 00:42 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 17. května 2017[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 12. 5. 2017, 02:21 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 21. června 2016[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 15. 6. 2017, 15:56 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 19. července 2017[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 14. 7. 2017, 12:39 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 16. srpna 2017[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 9. 8. 2017, 23:19 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 13. září 2017[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 10. 9. 2017, 01:33 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 18. října 2017[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 7. 10. 2017, 01:30 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 15. listopadu 2017[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 9. 11. 2017, 00:18 (CET)

Pozvánka na brněnský wikisraz 20. prosince 2017[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 14. 12. 2017, 21:26 (CET)

Pozvánka na brněnský wikisraz 17. ledna 2018[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 10. 1. 2018, 21:55 (CET)

Pozvánka na brněnský wikisraz 21. února 2018[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 16. 2. 2018, 18:42 (CET)

Pozvánka na brněnský wikisraz 21. března 2018[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 19. 3. 2018, 15:32 (CET)

Pozvánka na brněnský wikisraz 18. dubna 2018[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 17. 4. 2018, 23:28 (CEST)

Pozvánka na Wikivýstaviště[editovat zdroj]

--Bazi (diskuse) 8. 5. 2018, 15:16 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 16. května 2018[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 12. 5. 2018, 01:38 (CEST)

Faraoni[editovat zdroj]

Vaše opravy letopočtů faraonů jsou takhle bohužel datovány do budoucnosti, bylo by možné opravit je do původního formátu, včetně wikilinkování? Zdraví, —Mykhal (diskuse) 30. 5. 2018, 17:21 (CEST)

Pokud se v egyptologii vypouští info, že uvedená hodnota "bez jednotky" označuje rok před naším letopočtem, je to asi praktické a pochopitelné, ale tady jsme na Wikipedii. —Mykhal (diskuse) 30. 5. 2018, 17:44 (CEST)
V poslední souhrnné publikaci M.Vernera; Abúsír v srdci pyramidových polí, Academia 2017,je důsledně používáno označení př. Kr. a takto použito v tabulce 5. dynastie. Nicméně to tam doplním pro kontinuitu textu. Zdravím--Zemanst (diskuse) 30. 5. 2018, 17:57 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 20. června 2018[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 14. 6. 2018, 14:34 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 18. července 2018[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 16. 7. 2018, 13:00 (CEST)

Josef Dostál[editovat zdroj]

Vážený kolego, děkuji za zprávu. Pokud spravujete takhle významné dokumenty, měl byste aspoň kopii nabídnout Vojenskému historickému ústavu (museum@army.cz), například panu PhDr. Jiřímu Rajlichovi. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 18. 7. 2018, 14:03 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 15. srpna 2018[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 13. 8. 2018, 13:27 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 19. září 2018[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 18. 9. 2018, 14:05 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 17. října 2018[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 10. 10. 2018, 15:09 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 21. listopadu 2018[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 17. 11. 2018, 00:57 (CET)

Pozvánka na brněnský wikisraz 19. prosince 2018[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 15. 12. 2018, 01:29 (CET)

Pozvánka na brněnský wikisraz 16. ledna 2019[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 14. 1. 2019, 02:11 (CET)

Pozvánka na brněnský wikisraz 20. února 2019[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 19. 2. 2019, 00:06 (CET)

Řád Františka Palackého[editovat zdroj]

Pozvánka na brněnský wikisraz 20. března 2019[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 18. 3. 2019, 13:51 (CET)

Pozvánka na brněnský wikisraz 17. dubna 2019[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 16. 4. 2019, 14:46 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 15. května 2019[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 12. 5. 2019, 00:25 (CEST)

Pozvánka na brněnský wikisraz 19. června 2019[editovat zdroj]

--MediaWiki message delivery (diskuse) 7. 6. 2019, 22:36 (CEST)