Diskuse s wikipedistou:Marek Wikipedista

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Archiv z roku 2016

shrnutí editace 2[editovat zdroj]

Prosím, věnujte pozornost výše uvedenému upozornění, že před uložením úprav máte vyplňovat shrnutí editace. Neberte to, prosím, na lehkou váhu. Mj. jde i o ohleduplnost vůči lidem, kteří sledují poslední změny nebo budou někdy muset něco hledat v historii (jednotlivých verzích) článků. Věřím, že pochopíte, že je opravdu nanejvýš vhodné a žádoucí shrnutí editace vyplňovat. Děkuji za pochopení.--Tomas62 (diskuse) 12. 1. 2017, 14:20 (CET)

Tajfuny[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Pacifická tajfunová sezóna 2017. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů, hudby či jiné. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. S pozdravem --Sokoljan (diskuse) 4. 2. 2017, 20:38 (CET)

Plakias[editovat zdroj]

Opět přesunuto. --OJJ, Diskuse 5. 8. 2017, 17:26 (CEST)


Když tady vidím tu diskusi, zkusím to jinak. My si Vašich příspěvků vážíme, ovšem komunitu zatěžují tím, že je musí kontrolovat, označovat za subpahýly atd. Standartním přístupem k takovýmto článkům je, že přijde wikipedista, plácne na to urgentní šablonu, provede údržbu (kategorizuje,...) a většinou od toho jde pryč. Na Vás je tu aplikován velmi mírný a přívětivý přístup - vaše (často bohužel nekvalitní) články jsou Vám přesouvány do vašeho uživatelského prostoru, kde je můžete dopracovat. Já vím - člověk ve svých začátcích často nechápe základní principy Wikipedie, neví, že wikipedie není anarchie a že tu máme pravidla atd. Proto Vám doporučuji, by jste si projel odkazy v rámečku nahoře - šabloně {{subst:Vítejte}}. Pokud máte nějaké dotazy, nebojte se zeptat, možností, kde se zeptat je mnoho - je zde přímo k dotazům vyhrazena tato stránka, můžete se zeptat wikipedistů na jejich diskusi. Pokud se chcete zeptat zde, upozorněte daného wikipedistu šablonou {{Odpověď}}. A nabízím Vám ještě možnost, že články můžete zakládat ve svém uživatelském prostoru (čili místo článku Miloš Zeman založíte Wikipedista:Marek Wikipedista/Miloš Zeman) zde Vám do toho nikdo zasahovat nebude (pokud jej nepožádáte/nebudou tam vulgarity, copyvia atd.) Nakonec, až budete cítit, že je článek hotov můžete mě, nebo někoho jiného požádat, aby vám článek "orecenzoval", upozornil vás na nedostatky, něco opravil atp. Pěkný den vám přeje --Vojtasafr (diskuse) 5. 8. 2017, 18:18 (CEST)

Použití šablony pro urgentní úpravu[editovat zdroj]

Toto ani toto rozhodně není na urgentní úpravu, v podobných editacích již nepokračujte. Na urgentní úpravu jsou články, které jsou např. nesrozumitelné nebo obsahují velké množství vážných pravopisných chyb. --Remaling (diskuse) 30. 8. 2017, 19:31 (CEST)

Dean Herbert[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Dean Herbert. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Martin Urbanec (diskuse) 3. 9. 2017, 00:45 (CEST)

Poděkování[editovat zdroj]

Děkuji, že si mi pomohl upravit mou stránku Kjůba39 (diskuse) 4. 9. 2017, 13:14 (CEST)

Není zač, ale přesto si myslím, že ten článek má ještě hodně k upravení.... --Marek Wikipedista (diskuse) 4. 9. 2017, 18:40 (CEST)

Potřebné, ale subpahýl[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Zemětřesení v Pueble 2017. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --OJJ, Diskuse 20. 9. 2017, 05:52 (CEST)

Malá editace[editovat zdroj]

Zdravím, mám technickou. Pokud je něco malá editace, označujte to, prosím, zaškrtnutím příslušného políčka. Shrnutím byste naopak měl dát vědět, co konkrétně jste v článku udělal. Díky za pochopení. --Vojtasafr (diskuse) 25. 9. 2017, 18:38 (CEST)

Dobrý den, chápu kam tím míříte, ale nevím jak mám např. označit posunutí tečky nebo úpravu písmene (typo nebo jinak...) a nechci aby si někdo stěžoval, že to nevyplňuji... Chápete? :-) --Marek Wikipedista (diskuse) 25. 9. 2017, 18:45 (CEST)
Právě - třeba typo. Něco je napsáno zde, avšak čím výstižnější, tím lepší. Nebo třeba stačí mezera atd...

--Vojtasafr (diskuse) 25. 9. 2017, 18:51 (CEST)

Opět subpahýl...[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Atzala. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Vojtasafr (diskuse) 27. 9. 2017, 19:05 (CEST)

Copyvio nováček[editovat zdroj]

Ahoj, pokud je někdo na Wikipedii nový (jako v tomto případě), vkládá se do diskuse šablona {{Copyvio nováček}}, nikoliv {{Copyvio}}, ze začátku je vhodné být mírnější. Děkuji za pochopení. — Draceane diskusepříspěvky 2. 10. 2017, 17:48 (CEST)

Omlouvám se, to jsem něvěděl. Příště na to budu myslet :-) --Marek Wikipedista (diskuse) 2. 10. 2017, 17:56 (CEST)

Učeň[editovat zdroj]

Děkuji :) --Marek Wikipedista (diskuse) 8. 10. 2017, 09:37 (CEST)

Vlastní šablona[editovat zdroj]

Ahoj, oceňuji tvou kreativitu a vytvoření (?) nové šablony, avšak upozorňuji na jeden technický problém - totiž ten, že šablona není uzavřena tagem , což má za následek to, že cokoli vložené pod ni se do ní vlastně "zabalí", jako její součást, tudíž je v ní celá diskuse. Prosím jen, abyste si to ohlídal, ať se to pak nemusí opravovat. Konkrétně k tomu došlo zde. BTW ten "Váš první článek" má být součástí šablony či ne?

Jo a ještě jedna věc - pokud vidíš, že autor uvedl ve shrnutí, že je to překlad, nebojte se do článku doplnit příslušnou šablonu ({{Překlad}}) a autora pak upozornit šablonou {{subst:Překlad2}}. Díky! --Vojtasafr (diskuse) 9. 10. 2017, 18:31 (CEST)

Děkuji za napsání, ještě se učím. :-) Marek Wikipedista (diskuse) 9. 10. 2017, 19:35 (CEST)
V pohodě. Jen se omlouvám za něco mezi tykáním a vykáním, vyřizoval jsem do toho nějaké emaily, tak jsem ti místy automaticky vykal :) --Vojtasafr (diskuse) 9. 10. 2017, 19:37 (CEST)
Vidíš, ani jsem to nepostřehl. :) Marek Wikipedista (diskuse) 9. 10. 2017, 19:41 (CEST)

Patrola[editovat zdroj]

Já vím, že to je někdy těžké, ale toto je dosti tvrdé užití Exp2 za jediný experiment [1] /ani vulgarita ani např. osobní útok/. chce to trošku více s citem, díky--Horst (diskuse) 12. 10. 2017, 15:01 (CEST)

Ano, máte pravdu. Pokusím se příště vlepit správnější šablonu. S pozdravem Marek Wikipedista (diskuse) 12. 10. 2017, 15:11 (CEST)
Naučíš se za běhu. Taky jsem dělal chyby, a jak vidíš, teď jsem správce. Obyčejně to dělám tak, že nové editory upozorňuje nějak mírněji či i důrazněji podle činnosti, totéž neaktivní IP adresy. IP adresy školní, s dlouhou problematikou, blokuju klidně i hned. --OJJ, Diskuse 12. 10. 2017, 15:17 (CEST)
Díky za napsání. :) Blokovat sice nemůžu, ale jednou tu žádost o práva správce podám. :) Marek Wikipedista (diskuse) 12. 10. 2017, 15:19 (CEST)
Před chvílí jste odepsal zkušenému kolegovi, že se pokusíte příště vlepit vhodnější šablonu, a chvíli na to vlepíte za jediný experiment šablonu {{Experimenty3}}? To si děláte legraci, nebo jak to máme chápat? --Jan KovářBK (diskuse) 12. 10. 2017, 15:21 (CEST)
Tato IP adresa už po několikaté vandalizuje (přestože byl 3 upozorněn)... Marek Wikipedista (diskuse) 12. 10. 2017, 15:26 (CEST)
Dnes ale poprvé a může to být někdo úplně jiný. IP adresa se může časem měnit (zkuste si pročíst něco o IP adresách) a i kdyby měl na diskusní straně desetkrát exp3, za první experiment po čtyřech měsících patří exp1. Snad si z našich rad (i když vím, že je nepíšu zrovna uživatelsky přívětivě) něco vezmete, podívejte jak je na tom třeba kolega OJJ, jeho jsem v začátcích musel také občas upozornit (a stejně tak i mne museli v začátcích museli zkušenější kolegové čas od času na něco upozornit). --Jan KovářBK (diskuse) 12. 10. 2017, 15:30 (CEST)
@Jan Kovář BK: Tady bych se Marka Wikipedisty částečně zastal. S IP adresou jsou dlouhodobé problémy, v červnu byla blokována. Teď bych to hodnotil možná i jako vandalismus. Mohl dát exp2, ale zas tak vážný problém v Exp3 nevidím. Jinak podobně jak píší kolegové: je dobré prohlížet historii příspěvků, případně knihu bloků (některé editace můžou být smazané), zvážit zda pod IP už needituje jiný člověk a přistupovat k tomu s citem a rozmyslem. --Remaling (diskuse) 12. 10. 2017, 15:34 (CEST)
Přidávám se k Honzovi výše, taky bych zvolil tak edvojku maximálně. IP adresa může být taky dynamická, není to jen jeden člověk. Takže se klidně může stát, že jeden den vloží vulgarity a urážky a za tři dny z ní vzejde potenciální dobrý nebo nejlepší článek. Naopak se třeba pod můj účet dostala IP adresa, co byla zablokována pro vandalismus, a já potom nemohl editovat, přestože jsem nic takového nedělal. Ale co, chybama se člověk učí a ani začátky budoucích správců nemusejí být zrovna vynikající. Kontroluješ editace, tedy myslíš, a to je dobrý začátek. --OJJ, Diskuse 12. 10. 2017, 15:36 (CEST)
Ale jo, Honza Kovář má v podstatě pravdu, jen se mi zdálo, že po Markovi Wikipedistovi v tomto případě "moc vyjel". --Remaling (diskuse) 12. 10. 2017, 15:39 (CEST)
@Remaling: Tak já myslím, že hlavní je, že Marek dostává nějakou zpětnou vazbu na svoji činnost, a tím se může zlepšovat, vyvíjet. Že to nepíšu zrovna mile uznávám už v předchozím příspěvku, s tímhle mám trošku problém (OJJ by mohl vyprávět), ale na druhou stranu si myslím, že kdo nevydrží trošku toho rýpání nemá na patrole (a nedejbože v ŽOPSu) co dělat. Já věřím, že si z tohohle diskusního vlákna Marek vybere to důležité, co zmiňujeme všichni, a tahle epizoda ho zase posune k lepší patrole. --Jan KovářBK (diskuse) 12. 10. 2017, 15:43 (CEST)
Když o tom ješte přemýšlím, tak Exp2 - OK, Exp3 - budiž. A kdybych viděl jiného správce, jak v této situaci blokuje na hodinu, tak bych si asi řekl, že to není dobré, ale zřejmě bych neprotestoval. Ostatně i Mates danou IP po 4 měsících klidu bez varování blokoval. Úplně stejná situace to ale nebyla, byl tam ještě jeden smazaný experiment (nepočítám-li tu opravu čárky v dubnu, což asi bylo zbytečné, ale možné a nikoli vandalismus). --Remaling (diskuse) 13. 10. 2017, 00:48 (CEST)

Opět. --OJJ, Diskuse 13. 10. 2017, 09:38 (CEST)

Co opět? Marek Wikipedista (diskuse) 13. 10. 2017, 09:39 (CEST)
Za tohle, pseudopozdrav, se e2 prostě nedává. Doporučuji se podívat na WP:B a WP:Patrola. --OJJ, Diskuse 13. 10. 2017, 09:45 (CEST)

Zámek[editovat zdroj]

Hezký pokus, ale takhle stránku nezamkneš. Takže polozamčeno a šablonu sem vyměnil za Dlouhodobě polozamčeno. Upravuj podle sebe.OJJ, Diskuse 13. 10. 2017, 19:33 (CEST)

Díky, takhle je to dobrý. :-) Marek Wikipedista (diskuse) 13. 10. 2017, 19:53 (CEST)

Upozornění na diskusích[editovat zdroj]

Ahoj, díky za péči o nové články. Jenom bych poprosil, když přidáváš nějakou urgentní šablonu, jako třeba zde, nezapomeň autora článku upozornit také na jeho diskusi. Díky, --Michal Lenc (diskuse) 15. 10. 2017, 12:22 (CEST)

Omlouvám se, uplně jsem na to zapomněl. Už mám sklerózu. :-) Marek Wikipedista (diskuse) 15. 10. 2017, 12:24 (CEST)

Diskuse s wikipedistou:NOGARD YT[editovat zdroj]

Ahoj, když někomu píšeš upozornění na diskuzní stránku, vyjadřuj se prosím přesně a nestraš hned lidi měsíčními bloky, můžeš je zbytečně odrazovat od přispívání. Jinak názory na vymazání diskuzní stránky jsou asi různé, ale dá se to také považovat za archivaci, pokud vím, tak někteří kolegové to dělají běžně (jiné je to u DS IP adres). I když v tomto případě by se to asi za archivaci považovat nedalo. --Remaling (diskuse) 15. 10. 2017, 19:09 (CEST)

Shrnutí editace[editovat zdroj]

Dobrý den, pokud rušíš něčí editaci, je též nutno vyplnit shrnutí editace, o to víc, když nováček nemusí vědět, proč je mu editace rušena. U vandalů to vem čert. --Vojtasafr (diskuse) 15. 10. 2017, 19:44 (CEST)

Dobrý den, pokud rušíš? :-) Pokud myslíš zrušení editace v článku Need for Speed Payback, tak mi sám wikipedista "poděkoval"... Pokud se díval na svoji editaci, tak chápe, že udělal chybu. :) Marek Wikipedista (diskuse) 15. 10. 2017, 19:48 (CEST)
Myslím obecně - ano, toho, že ti děkoval jsem si všiml :-) Zkrátka uživatel by měl být informován o tom, proč mu byla editace zrušena, ideální je ho pak ještě kontaktovat na DS. Všiml jsem si vícekrát, že SE nevyplňuješ, tak pro příště... Chtěl jsem napsat ahoj, ale... Říká se tomu stařecká demence :-) --Vojtasafr (diskuse) 15. 10. 2017, 19:53 (CEST)

K provokatérům[editovat zdroj]

Jako [2] se není třeba vyjadřovat a psát jim. Už se mu psalo víckrát, smysl to nemá, když je tu jen pro urážky. Spíš napsat na NS.

Jinak týden si nezaedituje a skryto. OJJ, Diskuse 18. 10. 2017, 13:03 (CEST)

Díky za "radu", je tu jiná atmosféra - edituji ze školy :-) Marek Wikipedista (diskuse) 18. 10. 2017, 13:06 (CEST)
Vida, tak ne všichni školáci vandalizují. Existuje i jistá menšina. :) Jinak prosím substuj experimentální šablony: místo {{experimenty}} vložit {{subst:experimenty}}, totéž u podobných šablon. Způsobuje to vložení celého textu šablony do diskuse, takže i při případných změnách zůstane původní text. OJJ, Diskuse 19. 10. 2017, 18:26 (CEST)
Teď si mi poradil! :) S tímhle už jsem parkrát "problém" měl, tak doufám, že to bude doopravdy fungovat :) Marek Wikipedista (diskuse) 19. 10. 2017, 18:34 (CEST)
Mimochodem - teď jsem měl problém. Když jsem psal IP adrese kvůli odstranění textu a nahrazení nesmyslnímy písmenky (jeho editaci jsi předpokladám viděl), tak jsem se nemohl rozhodnout pro exp2 nebo expo2. Co si o tom myslíš? Marek Wikipedista (diskuse) 19. 10. 2017, 18:37 (CEST)