Vychino (stanice metra v Moskvě)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Nástupiště stanice Vychino

Vychino (rusky Выхино) je stanice moskevského metra na Tagansko-Krasnopresněnské lince, v současné době (2007) je její jihovýchodní konečnou. Patří mezi nejvíce vytížené stanice (obrat za den činí cca 170 000 cestujících), převážně proto, že slouží také jako terminál příměstské vlakové i autobusové dopravy.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Vychino je stanice povrchová, atypické konstrukce. Má celkem čtyři koleje, nástupiště ostrovní (vnitřní) a dvě boční (vnější). Dvě koleje slouží metru, druhé dvě pak příměstské železnici, která sem také zajíždí. Všechna tři nástupiště jsou zastřešená; roku 2004 proběhla rekonstrukce přístřešků, během které byly staré betonové z 60. let nahrazeny moderními prosklenými s ozdobnými prvky. Stanice byla otevřena 31. prosince 1966, tehdy pod názvem Ždanovskaja (současný název nese od roku 1989).

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Planěrnaja Metro v MoskvěTagansko-Krasnopresněnskaja – 7 směr Kotelniki
Rjazanskij prospekt Vychino  
PlaněrnajaSchodněnskajaTušinskajaSpartakŠčukinskajaOkťabrskoje polePoležajevskajaBěgovajaUlica 1905 godaBarrikadnaja 5Puškinskaja 2 9Kuzněckij most 1Kitaj-gorod 6Taganskaja 5 8Proletarskaja 10Volgogradskij prospektTekstilščikiKuzminkiRjazanskij prospektVychinoLermontovskij prospektŽulebinoKotelniki