Okťabrskoje Pole (stanice metra v Moskvě)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Okťabrskoje Pole
Nástupiště stanice
Nástupiště stanice
StátRusko
MěstoMoskva
ČtvrťOkťabrskoje Pole
UliceUlica Narodnovo Opolčenija
Ulice maršála Malinovského
Vznik30. prosince 1972
Linky, přestup na do stanic Zorge a Panfilovskaja
Technické informace
Typ stanicetrojlodní mělce založená
Počet nástupišť1
Hloubka pod povrchem9 m
Externí odkazy
Souřadnice sídla
Map
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Okťabrskoje Pole (rusky Октябрьское Поле) je stanice moskevského metra na sedmé lince, v Severozápadním administrativním okruhu. Její název je v překladu doslova „Říjnové pole“, což je původní název Chodynského letiště. V letech 19911992 existovaly plány stanici přejmenovat podle současného jména letiště, avšak se neujaly.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Okťabrskoje Pole je typickou hloubenou podzemní stanicí, vybudovanou podle unifikované koncepce; její ostrovní nástupiště je podpíráno dvěma řadami sloupů (obložené hliníkem), stěny za nástupištěm potom tvoří mramor, který je na některých místech prokládaný reliéfy mnohých autorů, vytvořených v duchu socialistického realismu. Z každého konce nástupiště vycházejí po pevných schodištích výstupy do dvou vestibulů; ty ústí k ulicím Narodnogo Opolčenija a Maršala Birjuzova. Stanice byla zprovozněna 30. prosince 1972 a denně ji využije 75 910 lidí.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Planěrnaja Metro v MoskvěTagansko-Krasnopresněnskaja směr Kotělniki
Ščukinskaja Okťabrskoje Pole Poležajevskaja
PlaněrnajaSchodněnskajaTušinskajaSpartakŠčukinskajaOkťabrskoje Pole Poležajevskaja BěgovajaUlica 1905 godaBarrikadnaja Puškinskaja Kuzněckij most Kitaj-gorod Taganskaja Proletarskaja Volgogradskij prospektTekstilščiki KuzminkiRjazanskij prospektVychinoLermontovskij prospekt ŽulebinoKotělniki