Okťabrskoje Pole (stanice metra v Moskvě)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Okťabrskoje Pole
Nástupiště stanice
Nástupiště stanice
Stát Rusko
Město Moskva
Ulice Ulica Narodnovo Opolčenija
Ulice maršála Malinovského
Vznik 30. prosince 1972
Linky 7 Tagansko-Krasnopresněnskaja
Technické informace
Typ stanice mělce založená
Počet nástupišť 1
Hloubka pod povrchem 9 m
Externí odkazy
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Okťabrskoje Pole (rusky Октябрьское Поле) je stanice moskevského metra na sedmé lince, v Severozápadním administrativním okruhu. Její název je v překladu doslova „Říjnové pole“, což je původní název Chodynského letiště. V letech 19911992 existovaly plány stanici přejmenovat podle současného jména letiště, avšak se neujaly.

Charakter stanice[editovat | editovat zdroj]

Okťabrskoje Pole je typickou hloubenou podzemní stanicí, vybudovanou podle unifikované koncepce; její ostrovní nástupiště je podpíráno dvěma řadami sloupů (obložené hliníkem), stěny za nástupištěm potom tvoří mramor, který je na některých místech prokládaný reliéfy mnohých autorů, vytvořených v duchu socialistického realismu. Z každého konce nástupiště vycházejí po pevných schodištích výstupy do dvou vestibulů; ty ústí k ulicím Narodnogo Opolčenija a Maršala Birjuzova. Stanice byla zprovozněna 30. prosince 1972 a denně ji využije 75 910 lidí.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

← směr Planěrnaja Metro v MoskvěTagansko-Krasnopresněnskaja – 7 směr Kotelniki
Ščukinskaja Okťabrskoje Pole Poležajevskaja
PlaněrnajaSchodněnskajaTušinskajaSpartakŠčukinskajaOkťabrskoje Pole 14Poležajevskaja 11BěgovajaUlica 1905 godaBarrikadnaja 5Puškinskaja 2 9Kuzněckij most 1Kitaj-gorod 6Taganskaja 5 8Proletarskaja 10Volgogradskij prospektTekstilščikiKuzminkiRjazanskij prospektVychinoLermontovskij prospektŽulebinoKotelniki