Wikipedie:Pod lípou (pravidla)/archiv 2008-01: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
m
napřímení redirectu šablony (data od Dannyho B.); kosmetické úpravy
(Založení archivu)
 
m (napřímení redirectu šablony (data od Dannyho B.); kosmetické úpravy)
== Schválení "Ověřitelnosti" jako pravidla ==
 
Na diskusní stránce [[WikipedieDiskuse diskusek Wikipedii:Ověřitelnost]] jsem předložil návrh na schválení úvodu nynějšího doporučení Ověřitelnost jako pravidla. Je to jedna z hlavních zásad, které požaduje po svých projektech i Nadace Wikimedia. Bližší zdůvodnění čtěte tam, tam případně také diskutujte. Předesílám, že chci v dalších krocích případně předložit ke schválení i některá další nejzákladnější doporučení jako pravidla, jelikož jsem se za dobu, po kterou se pohybuji na Wikipedii, setkal několikrát s názory, že tyto základní kameny Wikipedie jsou jen doporučení, a tedy že není povinností se jimi řídit. Děkuji. [[Wikipedista:Okino|Okino]] 19:28, 8. 1. 2008 (UTC)
:Dnes, 19. února, přihlašuji návrhy na [[Wikipedie:Ověřitelnost/Návrhy pravidla]] k hlasování, které začne 27. února v 0:00 CET. [[Wikipedista:Okino|Okino]] 12:00, 19. 2. 2008 (UTC)
 
 
Co se zrušení hlasování týče, tak k tomu snad jen dvě věci:
# Pakliže se vede diskuse o ''vizáži'', nemá to vliv na ''existenci'', nehledě na fakt, že označování cizích jazyků z technických důvodů ''existovat musí''. Z těchto důvodu je hlasování zcela ''nepodložené'' a zbytečné. (Ostatně i současný vývoj jasně ukazuje, že jde o diskusi o vizáži a nikoliv o existenci dané šablony, a takové diskuse se odjakživa vedly na příslušných diskusních stránkách.)
# O precedentech by se dalo velmi živě diskutovat, doporučil bych těm, kteří to za precedens považují, nechť si podrobně projdou archiv hlasování o smazání a příslušné stránky, o nichž bylo hlasováno.
{{Wikipedista:Danny B./podpis}} 02:15, 19. 2. 2008 (UTC)
== Významnost ==
 
Rád bych otevřel diskusi o doporučení [[wikipedieWikipedie:významnost]]. Dovedlo mne k tomu několik hlasování o významnosti, která dopadla ve prospěch zachování objektů, které podle mnoha kritérií významnosti byly neváznamné. Jako příklad bych uvedl fotbalisty, kteří za nějaký klub nastoupili párkrát a kromě jména a data v tabulce o nich není nic známo. Příkladem budiž třeba [[Zoltán Hercegfalvi]]. Zde se používá pro zůvodnění jediný bod, a tím je výjimka z kritérií významnosti pro fotbalisty (stačí aby hrál v lize a není třeba netriviálních zdrojů). Dalším příkladem na hraně budiž článek [[Miroslav Erdinger]], kde jediným netriviálním zdrojem je rozhovor v časopise o nákladu necelé 4000 výtisků[http://www.srcce.cz/synod/tisky/tisk05.htm].
Jako další příklad budiž [[Lord Hoven]] - v několika periodikách prezentovaný případ špinavých záchodků. - zde je asi naplněno kritérium netriviálních zdrojů, ale nejsem si jistý ani desetiletou či snad stoletou významností.
 
Na dané téma se již diskutovalo ([[WikipedieDiskuse diskusek Wikipedii:Encyklopedická významnost]]), ale nejsem si jist, zdali došlo k nějakému závěru.
 
Navrhoval bych alespoň nedělat výjimky z pravidla o existenci netriviálních zdrojů. --[[Wikipedista:Postrach|Postrach]] 21:46, 16. 3. 2008 (UTC)
@Dezidor: Počtem vět samozřejmě trivialitu měřit lze. Jedna věta holá IMHO nic než trivialita není. Šlo mi o opačné omezení, než to, se kterým polemizujete. Nikoliv říci, že od určitého množství textu se o trivialitu nejedná, ale naopak se dohodnout, že do určitého množství informací či zdrojů se o trivialitu jedná. Opět vizte příklady, které jsem uvedl výše. Na nich si to můžeme ukázat. Stačí jeden rozhovor v malých novinách pro významnost? Stačí šest krátkých vět na webu fotbalového klubu? --[[Wikipedista:Postrach|Postrach]] 18:21, 17. 3. 2008 (UTC)
 
@Postrach: Výjimka z tohoto pravidla může existovat jedině na základě [[WPWikipedie:IAR]], pokud je mi známo, doporučení [[Wikipedie:Významnost (lidé)]] obecné doporučení [[Wikipedie:Encyklopedická významnost]] zpřesňuje, ale nemůže ho vyvrátit. Pokud chceš upřesnit, co je to (ne)triviální zdroj, začni sám s nějakým upřesněním, nečekej, že Ti někdo něco naservíruje na podnose. :-) Myslím ale, že k přesnému určení stejně nikdy nedojdeme. [[Wikipedista:Okino|Okino]] 19:09, 17. 3. 2008 (UTC)
 
Pravidlo [[Wikipedie:Významnost (lidé)]] zavádí do [[Wikipedie:Encyklopedická významnost]] výjimku pro hráče fotbalu. Tím jej prakticky pro tento případ vyvrací. Kdo si kopne v lize, je podle této výjimky automaticky významný bez ohledu na existenci jiného zdroje, než je sestava mužstva. Netriviální zdroj je imho článek o velikosti minimálně 2-3 odstavce hutného textu, věnovaného konkrétně tomu, co má zdejší heslo popisovat. Další podmínkuo netriviálnost zdroje je nezávislost na popisovaném objektu. Článek o fotbalistovi na stránkách klubu může posloužit jako zdroj informací, ale není dokladem významnosti. Tím jsou až články v (na klubu nezávislém) tisku. Proto jsem uvedl jako příklad toho fotbalistu a faráře - o faráři je jen rozhovor ve vnitrocírkevním časopise, o fotbalistovi jen čtyřvětá informace na stránkách klubu (jinde je jen občasná věta, převzatá z těch čtyř vět) IMHO sem nepatří ani jeden z nich.--[[Wikipedista:Postrach|Postrach]] 09:35, 18. 3. 2008 (UTC)
 
Pokud neexistuje dané heslo v Češtině, jak se tváří autorské právo na to, kdybych vzal článek z jiného jazyka (nejspíš AJ) a do Češtiny jej přeložil?
{{nepodepsanýNepodepsáno|Cybermud}}
 
:To je jeden z dobrých způsobů jak zde něco vytvořit, jen je dobré uvést ten původní zdroj, např ve shrnutí editace až budete článek ukládat a v článku pomocí tzv. šablony překlad, použité například [[Antonio Balestra|tady]].--[[Wikipedista:Horst|Horst]] 22:53, 1. 4. 2008 (UTC)
:Zcela souhlasím--[[Wikipedista:Lasy|Lasy]] 12:02, 8. 7. 2008 (UTC)
 
Již neplatí, pánové, vizte [[WPWikipedie:VFD#Kdo může založit hlasování a hlasovat v něm]]. --[[Wikipedista:Ragimiri|Ragimiri]] 12:13, 8. 7. 2008 (UTC)
 
== Jména základen ==
Kolega Faigl mi navrhl, aby hesla amerických základen, které byly časem upraveny i na kosmodromy, byla z anglického označení přejmenována na český název. Čili heslo originálu Vandenberg Air Force Base přejmenovat na buď Základna Vandenberg nebo Základna a kosmodrom Vandenberg, nebo Kosmodrom Vandenberg. Totéž se týká kosmodromu Edwards a bude se týkat i obdobných hesel. Variantou je možná založit dvojité přesměrování. Protože o názvech se tu vedou často různé spory, viz nedávno Vělička, rád bych věděl názor dalších kolegů, jak s Vandenbergem a Edwardsem naložit. --[[Wikipedista:Zákupák|P.Starý]] 03:34, 27. 4. 2008 (UTC) (Zákupák)
 
:Tak jak návrh prezentován s ním nesouhlasím. Přejmenovávat třeba ano, ale s dobrým odůvodněním a doložením, že je název opravdu obecně používán a to v jednom ustáleném překladu, nikoliv s klasickým odůvodněním "jsme česká Wikipedie, tak by tu mělo být všechno česky". --[[User:N|Nolanus]] [[User talk:N|✉]] [[Speciální:Contributions/Nolanus| '''C''']] [[SpecialSpeciální:Emailuser/N|E]] 18:16, 30. 4. 2008 (UTC)
 
== Hlavní strana a wikiodkazy ==
 
== Změny uživatelského jména ==
Provedena drobná [http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedie%3AU%C5%BEivatelsk%C3%A9_jm%C3%A9no&diff=2629250&oldid=2483867 změna] v pravidlech pro změnu uživatelského jména. Na základě [[WikipedieDiskuse diskusek Wikipedii:Uživatelské jméno#Uzurpace|diskuse]] se zdála být obecně přijatelnou, kdyby však byl někdo měl vážné argumenty proti, je možné diskusi opět otevřít a změnu vrátit. --[[Wikipedista:Beren|Beren]] 19:34, 28. 5. 2008 (UTC)
 
:Ovšem bylo by vhodné podívat se na [[:m:Steward requests/SUL requests/Usurpation policy]], což je vcelku nová a vůbec neukončená dikuse. [[Wikipedista:-jkb-|-jkb-]] <small>[[:s:Uživatel diskuse:-jkb-|(cs.source)]]</small> 19:41, 28. 5. 2008 (UTC)
== Hlasování o smazání - změna doporučení ==
 
Vážení kolegové, upozorňuji na změnu doporučení [[WPWikipedie:VFD]], která proběhla na základě [[Wikipedie:Žádost o komentář/Právo na založení VfD|žádosti o komentář]]. --[[Wikipedista:Ragimiri|Ragimiri]] 07:32, 19. 6. 2008 (UTC)
 
== Diskuse o změně doporučení VaS ==
== Návrhy na změny doporučení Rozcestníky ==
 
Upozorňuju na návrhy na změny doporučení [[Wikipedie:Rozcestníky]]. Vizte [[WikipedieDiskuse diskusek Wikipedii:Rozcestníky#Návrhy na změny]]. Diskutujte o nich tam, díky. [[Wikipedista:Miraceti|Miraceti]] 10:16, 15. 7. 2008 (UTC)
 
 
== Změna HoS ==
 
Upozorňuji na návrh změny doporučení [[WikipedieDiskuse diskusek Wikipedii:Hlasování o smazání#Explicitní omezení HoS jen na určité jmenné prostory]]. --[[Wikipedista:Daniel Baránek|Daniel Baránek]] 2. 8. 2008, 08:43 (UTC)
 
== Manual for new and small Wikipedias ==
 
== Nejlepší články ==
Milí kolegové, navrhl jsem změnu [[WikipedieDiskuse diskusek Wikipedii:Nominace nejlepších článků#Návrh na změnu pravidel|pravidel nominace NČ]], prosím o vyjádření na tamní diskusní stránce. Zdravím,--[[Wikipedista:Ioannes Pragensis|Ioannes Pragensis]] 3. 9. 2008, 08:44 (UTC)
 
== POV odkaz z NPOV hesla ==
Existují podmínky nebo pravidla, za kterých může encyklopedický článek v sekci „Externí odkazy” odkazovat na stránku, která je pro nebo proti danému heslu nebo jeho aspektu zaujatá? --[[Wikipedista:Hidalgo944|Hidalgo944]] 6. 9. 2008, 10:54 (UTC)
:Viz [[Wikipedie:Externí odkazy#Na jaké stránky rozhodně odkazovat]], bod 4. --[[Wikipedista:Beren|Beren]] 6. 9. 2008, 11:53 (UTC)
 
== Citace absence zdroje ==
Existuje nějaký korektní mechanizmus odkazování na absenci zdroje pro nějaké tvrzení, který by nebyl vlastním výzkumem? Myslím tím např. situaci u článku o libovolně absurdním pseudovědeckém tématu, kde mohou existovat jen zdroje propagující toto téma a jediným dokladem absurdity (v rámci zachování NPOV) by byla citace absence prokazatelných výsledků.. --[[Wikipedista:Formol|Formol]] 9. 9. 2008, 15:11 (UTC)
:tahle to rešit nejde , pokud někdo napíše nějaký pseudovědecký fakt/ozdrojovaný/ sám musíš vymyslet důvod proč je to pseudovědecké(nesmylné) a ten také ozdrojovat. Ozdrojované tvrzení NNZ je nesmazatelný (pravidla čekám až mi tam někdo odpoví na zdrojování Mein Kampfem).....pokud te nic nenapadne tak pak je jediná možnost napadnou zdroj tvrzení jako nevěrohodný, nezávislý podle pravidel pro zdroje...--[[Wikipedista:H11|H11]] 9. 9. 2008, 15:24 (UTC)
 
== Blokování ==
Milí kolegové, na konci stránky [[WikipedieDiskuse diskusek Wikipedii:Blokování]] najdete dva odstavečky, které by se podle mne mohly přidat do pravidla. Prosím editujte, kritizujte, diskutujte.--[[Wikipedista:Ioannes Pragensis|Ioannes Pragensis]] 10. 9. 2008, 13:22 (UTC)
 
== Nové doporučení ==
 
Na [[WikipedieDiskuse diskusek Wikipedii:Přechylování ženských jmen|diskusní stránce u Přechylování ženských jmen]] jsem navrhl zavedení nového doporučení. Diskutujte prosím, tam. [[Wikipedista:Miraceti|Miraceti]] 23. 9. 2008, 19:28 (UTC)
 
== Stránka správců ==
::: Prosím, než někoho napadnete, [http://www.google.cz/search?hl=cs&safe=off&q=nanopodlo%C5%BEka&btnG=Hledat&lr= ověřte si], zda subjekt existuje. Díky moc. --&nbsp;[[Wikipedista:Mercy|Mercy]] ([[Wikipedista diskuse:Mercy|☎]]|'''[[Speciální:Contributions/Mercy|✍]]''') 1. 10. 2008, 10:17 (UTC)
 
::vložte to do [[wikipedieWikipedie:požadované články]],sem to nepatří, nepracujeme na přání--[[Wikipedista:H11|H11]] 1. 10. 2008, 10:07 (UTC)
:::Přidal jsem ji tam. [[Wikipedista:Miraceti|Miraceti]] 1. 10. 2008, 10:33 (UTC)
:::Přidal jsem to i do anglické Wikipedie, třeba se někdo chytí. [[Wikipedista:Miraceti|Miraceti]] 1. 10. 2008, 10:37 (UTC)
 
::Co kdybychom založili ten výraz prozatím jenom s velmi stručným popisem (něco jako ''"Nanopodložka je vyrobená ze 100% PU a má vysoce adhesivní povrch, díky kterému dokáže udržet lehké předměty i vzhůru nohama. Nejčastěji se používá jako autodoplněk."'') a až o tom bude více informací, tak se to může průběžně doplňovět o další informace. {{Nepodepsáno|Nanopodlozka}}
Milá Nanopodložko. Nebudeme o tobě psát, protože o tobě nepíše nikdo nezávislý, od koho by bylo možno ověřovat informace. Nejsme tu kvůli vašemu marketingu. Jestliže to "ještě moc lidí nezná", pak to není [[WPWikipedie:Významnost|encyklopedicky významné]]. Chcete-li prorazit, musíte jinudy než přes Wikipedii. Nemáš-li, Nanopodložko, zájem psát jiné články, pak bude lepší věnovat čas něčemu jinému než diskutování na Wikipedii. Přeji pěkný den. --[[Wikipedista:Egg|egg]] <small>[[Wikipedista diskuse:Egg|&#9993;]]</small> 2. 10. 2008, 09:51 (UTC)
 
:::Milé [[Vejce]], pokud Vy osobně nechce psát o ničem novém, pak je to Vaše věc. Můj příspěvek byl směřován i jiným lidem, než Vám a proto bych byla ráda, kdybyste nehovořil za všechny, kteří tu jsou a už vůbec ne za ty, kteří tento pojem hledají. Wikipedie tu není jen pro Vás, ale pro nás všechny, kteří se chceme něco dozvědět. Odmítnout novou věc umí každý, ale už jen málo kdo najde cestu, jak se s něčím obtížnějším než je [[Vejce]] vypořádat.
 
:::Nicméně, pokud v české verzi Wikipedie vládne pocit, že psát je potřeba jen o tom, co už lidé znají (a tedy o čem už není potřeba vlastně psát, protože je to věc ZNÁMÁ), tak jsem asi opravdu na špatném místě a omlouvám se, za čas, který jste věnovali aktivitě spojené s novým pojmem. {{Nepodepsáno|Nanopodlozka}}
[[Encyklopedie]] má zobrazovat realitu, nikoliv ji tvořit. Až se váš výrobek výrazně proslaví, do encyklopedie se může dostat, tak jako třeba [[vysavač]]. Máme tu ale pravidlo: [[WPWikipedie:NOT#Wikipedie není nástroj propagace|Wikipedie není nástroj propagace]]. To není názor bezvýznamného Vejce, ale pravidlo závazné nejen v české verzi ale ve všech verzích Wikipedie. Jste tedy skutečně na špatné adrese. --[[Wikipedista:Egg|egg]] <small>[[Wikipedista diskuse:Egg|&#9993;]]</small> 2. 10. 2008, 10:27 (UTC)
 
::A zařazení nového pojmu je nástroj propagace? Je suchý zip díky Wikipedii propagován? Nebo vysavač? Nebo nějaký princip fyzikálního fungování? Nemusíte dlouho přemýšlet, protože jistě, ano, je propagován. Ano, zvyšuje vzdělanost. A to jsem se domnívala, že je i jedním z cílů encyklopedie. Ale samozřejmě chápu, to, že jsem požádala někoho nezúčastněného, zda-li by se nechtěl ujmout tohoto pojmu a napsat o něm, chápete jako propagaci a na to není, jak odpovědět. Vážím si práce, kterou tady lidé pro zvyšování vzdělanosti dělají a proto nechci v žádném případě psát negativně o jejich práci, ale naopak je podpořit a také bych jim ráda vyjádřila obdiv. Dnes je obdivuji více, než jindy. Rozhovor s Vám byl přínosný, pane, nyní totiž již vím, že to nebyla jen jejich práce s psaním textů, sběrem podkladů a jejich zpracováváním, ale také mnoho dalších problémů, které museli překonat. A mám tím na mysli lidský faktor, lidi, kteří pak jejich práci smažou nebo hlasují o nezveřejnění nebo jinak škodí, protože je to snadné. Lidé, pokračujte v psaní Wikipedie, je to přínosná práce, která stojí za to i tehdy, když Vám druzí nevycházejí vstříc.
== Název článku: Jména měst a obcí ==
 
Dobrý den, dovoluji si upozornit, že na stránce [[WikipedieDiskuse diskusek Wikipedii:Název článku]] navrhuji změnu znění doporučení v sekci Jména měst a obcí. --[[Wikipedista:Reaperman|Reaperman]] 5. 11. 2008, 23:09 (UTC)
 
== Nefunkční ext. odkazy ==
Můj dotaz je prostý a jasný: ''Mají se odstraňovat nefunkční odkazy z článků?'' Někteří je odstraňují, jiní je opět vracejí s odůvodněním archivace. --[[Wikipedista:Kacir|Kacir]] 12. 11. 2008, 00:55 (UTC)
:Odpovím si částečně sám. Zde je uvedeno [[Wikipedie:Nefunkční externí odkazy|odstraňovat]] (ideálně vložit do diskuze info), ale nejedná se o pravidlo či doporučení. --[[Wikipedista:Kacir|Kacir]] 12. 11. 2008, 01:05 (UTC)
 
Určitě odstraňovat, není důvod nechávat, pokud sou nefunkční. Pokud se funkčníma stanou, nechť je tam kdokoliv zas přidá, ale není nutné už jednou nefunkční odkazy archivovat a tímpřípadně yzvýhodňovat před jinýma, novýma odkazama, ostatně už archivovány v historii. --[[User:N|Nolanus]] [[User talk:N|✉]] [[Speciální:Contributions/Nolanus| '''C''']] [[SpecialSpeciální:Emailuser/N|E]] 12. 11. 2008, 01:11 (UTC)
 
:OK, věřím, že nebudu muset kvůli tomu absolvovat revertovací válku. :) --[[Wikipedista:Kacir|Kacir]] 12. 11. 2008, 01:18 (UTC)
== Podívejte se taky na v kategoriích ==
 
Úplně náhodou jsem si dnes večer povšiml, že Nolanus začal vkládat do některých kategorií sekci ''Podívejte se taky na'', například v [[:Kategorie:Jižní Osetie|kategorii Jižní Osetie]]. Podobné tvary se již dříve objevovaly v článcích, ale po mnohých protestech řady Wikipedistů se doporučením [[WPWikipedie:VAS|o vzhledu a stylu]] ustanovilo používat v článcích tvar ''Související články''. Podobné doporučení pro kategorie na Wikipedii nemáme, tudíž Nolanus samozřejmě podle [[WPWikipedie:ESO]] má plnou volnost psát si do kategorií co se mu zamane :), nicméně se domnívám, že pro čtenáře by mohla být podobná inkonzistence matoucí. Nechci o tom zakládat ŽoK právě v situaci, kdy se řeší jiný související problém, a proto žádám komunitu, aby se vyjádřila na tomto místě, zda je pro ni název sekce ''Podívejte se taky na'' vyhovující či zda by raději nechtěla jiné řešení. Samozřejmě, na prvním místě se nabízí používat pro to konzistentní název ''Související kategorie'', jsem však otevřen i dalším návrhům a argumentům. --[[Wikipedista:Reaperman|Reaperman]] 15. 11. 2008, 23:15 (UTC)
 
: související je IMHO lepší, když už to jednou máme :) --[[Wikipedista:Chmee2|Chmee2]] 15. 11. 2008, 23:19 (UTC)
Mluvit o protestech je v souvislosti s tímto je nesmysl, hlasovalo se o tom, tato verze dostala z novinek asi největší podíl hlasů a definitivně to prosadil Pastorius hromadnou změnou pomocí svého robota. O žádných protestech nevím.
 
Shodou okolností sem právě před chvíli v diskuzi u žoku upozornil na to, na co narážím už docela dlouho, že tu horlivý reformátoři nedávno prosadili změnu z ''"podívejte se také na"'' na související články, ale na skutečnost, že obdobná sekce může být i mimo články přitom poněkud zapomněli. Nejde jen o kategorie, ale i o wikistránky, nápovědu etc. Osobně by se mi nejvíc líbil návrat na Podívejte se také na. Související se totiž někdy nedá použít nebo zní a vypadá těžkopádně. --[[User:N|Nolanus]] [[User talk:N|✉]] [[Speciální:Contributions/Nolanus| '''C''']] [[SpecialSpeciální:Emailuser/N|E]] 15. 11. 2008, 23:39 (UTC)
 
:@Nolanus: Já tvou činnost systematicky nesleduji, všiml jsem si, žes to začal dělat a usoudil, že je vhodné probrat to s komunitou. Jinak to, že se různí lidé ohrazovali proti podobám Vizte též, Podívejte se také na, ... je zřejmé z pohledu do diskusí k doporučení příslušným. Bohužel je jich více a jsou značně nepřehledné. --[[Wikipedista:Reaperman|Reaperman]] 15. 11. 2008, 23:50 (UTC)
== Návrh doporučení - Reference ==
 
Díky Podzemnikovi jsem se dozvěděl, že je v plánu tohoto doporučení upustit od odcitování úvodu, pakliže článek danou informaci obsahuje jinde. Napsal jsem k tomu několik poznámek zde [[WikipedieDiskuse diskusek Wikipedii:Reference#Reference v úvodu]] a vzhledem k tomu, že bych nerad, aby to zapadlo, tak to píši ještě zde :-). Za případné názory budu rád. --[[Wikipedista:Faigl.ladislav|Faigl.ladislav]] 19. 11. 2008, 10:04 (UTC)
 
== Návrh změn fungování arbitráže včetně způsobu voleb ==
== Změna pravopisného pravidla ==
 
Navrhuji [[WikipedieDiskuse k diskuseWikipedii:Pravopis#Bod č. 2|drobnou změnu]] pravidla [[WPWikipedie:Pravopis]], kvůli jeho přizpůsobení praxi. Máte-li k tomu komentář, připojte jej na diskusní stránku. --[[Wikipedista:Egg|egg]] <small>[[Wikipedista diskuse:Egg|✉]]</small> 15. 12. 2008, 19:23 (UTC)
 
 
Zdravím. Když píšu o postavě z knihy, je možné uvést jako zdroj samotnou knihu, ve které postava vystupuje? Jde mi o to, jestli to splňuje požadavek netriviálního nezávislého zdroje. --[[Wikipedista:Andrzej|Andrzej]] 23. 12. 2008, 13:36 (UTC)
 
:Pokud to není autobiografie /:)/, tak myslím, že ano. Jinak jedna věc, je triviálnmí zdroj, druhá věc je enc. významnost. --[[User:N|Nolanus]] [[User talk:N|✉]] [[Speciální:Contributions/Nolanus| '''C''']] [[SpecialSpeciální:Emailuser/N|E]] 23. 12. 2008, 13:44 (UTC)
 
::Jde o Harryho Pottera. --[[Wikipedista:Andrzej|Andrzej]] 23. 12. 2008, 13:45 (UTC)
 
Sem si myslel :). Abych to upřesnil - enc. významnost se dokládá dvěma netriviálníma zdrojema, ale není naprosto nutné z nich při psaní vycházet, i když je to samozřejmě na druhé straně mimořádně žádoucí. --[[User:N|Nolanus]] [[User talk:N|✉]] [[Speciální:Contributions/Nolanus| '''C''']] [[SpecialSpeciální:Emailuser/N|E]] 23. 12. 2008, 13:50 (UTC) Abych se vyjádřil zcela přesně, nevidím v tom problém, ostatně je to běžná praxe. --[[User:N|Nolanus]] [[User talk:N|✉]] [[Speciální:Contributions/Nolanus| '''C''']] [[SpecialSpeciální:Emailuser/N|E]] 23. 12. 2008, 13:51 (UTC)
 
:Jj, díky moc. --[[Wikipedista:Andrzej|Andrzej]] 23. 12. 2008, 13:56 (UTC)
1 361 314

editací

Navigační menu