Windows 10: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 28 bajtů ,  před 1 rokem
m
typografické úpravy
značky: editace z mobilu editace z mobilního webu
m (typografické úpravy)
== Přehled edicí ==
Windows 10 je standardně dostupný v těchto edicích:
* '''Home''' - verze pro domácnosti. Jedná se o ekvivalentní edici Windows 7 Home Premium a Windows 8 (Windows 8 Core).
* '''Pro''' - pro malé a střední firmy a pro IT profesionály. Jedná se o ekvivalentní edici Windows 7 Professional, nebo Windows 8 Pro. Funkčně vychází z Windows 8 Core a přidává funkce důležité pro podnikové sítě jako jsou funkce [[Služba vzdálené plochy|Vzdálená plocha]] a připojení do [[Doména Windows|Domény Windows]], [[Active Directory]] nebo online služby Azure Active Directory
* '''Enterprise''' - pro velké firmy. Jedná se o ekvivalentní edici Windows 8 Enterprise určené pro velké společnosti. Tato verze vychází z Windows 10 Pro a přidává další funkce pro správu a zabezpečení velkých sítí.
* '''Enterprise LTSC''' - Windows 10 [[Enterprise Long Term Servicing Channel (LTSC)]] <ref>{{en}}[https://docs.microsoft.com/en-us/windows/deployment/update/waas-overview Overview of Windows as a Service]</ref>, která neakceptuje aktualizace měnící zásadně funkcionalitu Windows (tzv. nové Buildy Windows). Windows 10 Enterprise LTSB 1607 by tedy nenabízela aktualizaci na Windows 10 Enterprise LTSC 1809.
* '''Education''' - verze pro školy. Jedná se o novou edici Windows, ekvivalentní edici Enterprise, ale obsahuje některé funkce zaměřené přímo pro školy.
* '''Pro Education''' - verze pro školy.
* '''[[Windows 10 Mobile]]''' - mobilní verze Windows 10
* '''Mobile Enterprise''' - mobilní verze Windows 10 určené pro velké společnosti.
* '''IoT Core''' - vývojová platforma pro [[IoT]].<ref>[http://www.zive.cz/bleskovky/oficialne-windows-10-vyjde-v-sedmi-edicich-vybirat-si-ale-nemusite/sc-4-a-178269/default.aspx Edice Windows 10] zive.cz</ref> Jedná se o speciální edici Windows 10, která používá ze systému pouze jádro. Windows 10 IoT Core nemá [[grafické uživatelské rozhraní]] kromě jednoduchých nástrojů pro nastavení sítě a její diagnostiku.
* '''S''' - omezená verze Windows 10
* '''Team''' - pro [[Surface Hub]]
* '''Pro for Workstations''' - pro výkonné stanice
 
== Vlastnosti Windows 10 ==
 
==== Vylepšení<ref name=":0" /> ====
* Vzhledu a Nastavení - nové sekce nastavení
* Edge - doplňky, vzhled, funkce
* Aktualizace - odložit je můžete až na 35 dní; doba, po kterou se počítač kvůli nainstalování důležitých aktualizací nerestartuje byla prodloužena na 18 hodin
* Snížení objemu dat aktualizací
 
* Near Share: rychlé sdílení souborů
* funkce Lidé (vylepšení)
* nové Nastavení (rozšíření, design, fonty, ...)
* Virtuální klávesnice (psaní tahy)
* Herní panel (přepracován)
27 115

editací

Navigační menu