Microsoft OneNote

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Microsoft OneNote
Vývojář Microsoft
Aktuální verze 2013 (15.0.4551.1512) (29.1.2013)
Operační systém Microsoft Windows, Microsoft Windows Mobile, Windows Phone 7
Licence Proprietární
Lokalizace Česká
Web onenote

Microsoft OneNote je program pro vytváření poznámek od firmy Microsoft, který je součástí kancelářského balíku Microsoft Office.

OneNote je součástí balíku Office od verze 2003. V Office 2007 přinesl Microsoft výrazněji inovovanou verzi včetně doplňku pro zařízení se systémem Windows Mobile – OneNote Mobile.


Vlastnosti[editovat | editovat zdroj]

OneNote slouží k vytváření textových, zvukových a grafických poznámek. OneNote také dokáže zaznamenávat ručně psaný text a převádět jej na normální text (funkce je nazývána ink-to-text), je tudíž ideální pro přenosná zařízení konceptu tabletu.

OneNote vám umožňuje vytvářet přehledně roztříděné poznámky podle reálných poznámkových bloků:

Poznámkový blok – záložky se štítky (označení kategorie) – jednotlivé listy.

OneNote je také integrován se systémem Windows a s ostatními aplikacemi Microsoft Office. Je tak například možné snadno vytvořit poznámku z prohlížené stránky v Internet Exploreru a pak si vytvořit v OneNote úkol do Outlooku.

OneNote Mobile[editovat | editovat zdroj]

Součástí OneNote 2007 je mobilní verze této aplikace s podporou obousměrné synchronizace mezi aplikacemi OneNote v počítači a v zařízení. OneNote Mobile vyžaduje systém Windows Mobile 2003 a vyšší a je kompatibilní se zařízeními Smartphone (bez dotykové obrazovky).

Související články[editovat | editovat zdroj]

Microsoft Office


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]